Jump to content
Dogomania

Krajowa Gdynia- powystawowe refleksje!!


iberia

Recommended Posts

to TY dopiero pierwszy raz się z tym spotkałas:crazyeye: przeciez co druga wystawa to uklady ukladziki.
Dla mnie wystawy od dawna to jedna wielka ściema ale jeżdze bo lubie :cool3: mimo ze juz bez entuzjazmu .
Juz od dawna mam do tego dystans ,musialam się przestawic i jakos inaczej do tego podejsc bo inaczej bym nie wytrzymała nerwowo;)
Mimo wszystko faktycznie mozna sie zrazic ,ja miedzy innymi dlatego nie jeżdze do wszystkich sędziow ,no chyba ze mam blisko :roll: albo jestem przy okazji:cool3:
Po prostu strata czasu ,szkoda psa i pieniędzy .Wole wydac je na dzieci w tym momencie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']to TY dopiero pierwszy raz się z tym spotkałas:crazyeye: przeciez co druga wystawa to uklady ukladziki.
Dla mnie wystawy od dawna to jedna wielka ściema ale jeżdze bo lubie :cool3: mimo ze juz bez entuzjazmu .
Juz od dawna mam do tego dystans ,musialam się przestawic i jakos inaczej do tego podejsc bo inaczej bym nie wytrzymała nerwowo;)
Mimo wszystko faktycznie mozna sie zrazic ,ja miedzy innymi dlatego nie jeżdze do wszystkich sędziow ,no chyba ze mam blisko :roll: albo jestem przy okazji:cool3:
Po prostu strata czasu ,szkoda psa i pieniędzy .Wole wydac je na dzieci w tym momencie[/quote]

Wiem doskonale o tym ale bez przesady!!!
cholera mnie bierze jak coś takiego widzę!!!
żeby chociaż ta suka była zgodna ze wzorcem ale to co miało tam miejsce to istny cyrk!! wszyscy siedzą cicho tylko kazdy komentuje pod nosem a dopuki nie bedziemy mówićo tym głosno to tak bedzie!!!

Link to comment
Share on other sites

Że mokro to raz, że zimno to dwa, ale że wyniki były ustawione to już inna bajka. Tak być nie powinno, no ale możemy sobie pogadać... Ja też już przestałam sobie brać takie rzeczy do bani, inaczej chyba po drugiej wystawie bym zrezygnowała. Wiedziałam od dawna, że układy i układziki na wystawach są na porządku dziennym i raczej nic się na to nie poradzi, ale niechby chociaż nie było to tak jawnie pokazywane!! Z resztą nie tylko na tej wystawie mieliśmy tego doskonały przykład, wystarczy sobie przypomnieć co było w Warszawie. Ja w ogóle chyba zrezygnuję i z wystaw w Warszawie, jak i wystawiania u p. Kaźmierskiego. Po co się denerwować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']Wiem doskonale o tym ale bez przesady!!!
cholera mnie bierze jak coś takiego widzę!!!
żeby chociaż ta suka była zgodna ze wzorcem ale to co miało tam miejsce to istny cyrk!! wszyscy siedzą cicho tylko kazdy komentuje pod nosem a dopuki nie bedziemy mówićo tym głosno to tak bedzie!!![/quote]
wzorzec tez mowi ze waga powinna byc max 3,2-3,5 zalezy jakie źródło,a jakich psow jest nawiecej?
Moim zdaniem lepiej jak suka ma zlote pasma na płaszczu niz ma byc farbowana:cool1:

Tak poza tym wiem doskonale ze sędziowie lubią te duze psy z dlugą kufą .Jak taki wygra to juz nawet nie komentuje tylko się usmiecham do siebie.Ja uwielbiam calkiem inny typ Yorka i dlatego nawet gdybym dostala gwaranacje ze pies bedzie wygrywal to nie kupilabym takiego ktory mi sie nie podoba.
Z sędzią się nie wygra,mozemy pisac ,zalic się i tak to nic nie pomoze.Dobre jest to ze jak ktos ma cos na sumieniu to i tak predzej czy później sie wyda.
Jezeli chodzi o uklady to pamietacie pania Jurek?
Normalnie az mnie krew zalewala jak widzialam jej sedziowanie.
Kolejna sparwa to psy z jednej z najlepszych Hodowli w POlsce wygrywają ze wzgledu na swoj przydomek choc czasem nie sa wcale ladne.
No coz trzeba sie przyzwyczaic.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Regulamin Wystaw powstał po to by zasady organizowania, wystawiania i oceniania psów były jasne. Ocena sędziego jest subiektywna i od niej, jak i od lokaty wystawcy nie przysługuje odwołanie.
Zgłaszając psa na wystawę godzimy się na przestrzeganie tej zasady.
Niejednokrotnie wynik, czy też ustawienie psów na kolejnych lokatach mi się nie podobał. W tej chwili, po 18 latach praktyki potrafię przewidzieć odpowiednie ustawienie psów na lokatach i co jest dziwne, moje przewidywania w 85 % pokrywają się z oceną sędziów.
Suka, która wygrała w Gdyni może miała kilka innych włosów na grzebiecie ale miała czyste złoto na głowie, przepiękną i słodką buźkę, doskonałą budowę i wiele innych walorów czego konkurencji ze smoleniami na głowie, brakującymi siekaczami, złym chodem, złą linią grzbietu brakowało.
A może chodzi tylko o to, że niektórym nie podoba się przydomek Yorex?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Gioco, nie denerwuj się. Ale parę uwag tu rzuconych (i dotyczy nie tej, ale wystaw w ogóle) jest rzeczywiście słuszne. Zwłaszcza ta o przydomku. Jak sędzia się nie zna, to nie będzie ryzykował, tylko da wygrać hodowcy znanemu niż nieznanemu. (Nie oceniam tu Pana Kaźmierskiego, jak sama napisałaś każdy sędzia wybiera w sposób subiektywny, i tyle na ten temat). A inna sprawa, że to co się dzieje na wystawach to często jest zupełnie jak z księżyca. Ty po prostu rozgryzłaś schemat postępowania większości naszych sędziów (pytanie czy uczciwy to już inna historia). Ale dlaczego w takim razie przestałaś wystawiać. Dawno Nie widziałam Cię na wystawach. Inna sprawa, że zdrowie też mi teraz nie pozwala być na tylu , na ilu bym chciała.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie zdenerwowałam się.
Mierżą mnie jedynie niesprawiedliwe opinie i podteksty. Przegrywać też trzeba umieć. Tej sztuki nabiera się wraz ze stażem na wystawach.
Wystawiam swoje dziewczynki, może nie w takim stopniu jak kiedyś lecz bywamy gdzie niegdzie.
Inna sprawa, że nie mam aż tyle czasu by jeździć co tydzień. Prawie sześcioletnia Smerfa i Rodzice podupadający na zdrowiu oraz pozostali dorośli już członkowie stada umieją dużo czasu i energii zająć.
Generalnie, wrodzone lenistwo ma też swój udział ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...