Jump to content
Dogomania

Sierść czy włosy???


Recommended Posts

Hej!
Zastanawiam się na kupnem cockera spaniela ang. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć informacji na temat, czy owe spaniele posiadają włosy, czy też sierść? Mam nadzieję, że mi pomożecie ;) A i jeszcze, jeżeli posiadają sierść, to czy bardzo linieją? Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcioszka.m']Hej!
Zastanawiam się na kupnem cockera spaniela ang. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć informacji na temat, czy owe spaniele posiadają włosy, czy też sierść? Mam nadzieję, że mi pomożecie ;) A i jeszcze, jeżeli posiadają sierść, to czy bardzo linieją? Pozdrawiam![/quote]

posiadają i sierść i podszerstek i to, co w mowie potocznej nazywają włosem. A więc linieją. Jak pies jest regularnie trymowany, to nie zostawia sierści w domu. No chyba, że właściciele suczek cieczkujących będą przeciwnego zdania ;) bo zmiany poziomu hormonów wpływają na gubienie włosa.

Link to comment
Share on other sites

ja szczerze mówiąc nie odczułam specjalnie linienia, rudzielca, nawet jak miała dlugie kłaki. Co najwyżej pojawiały się tu i ówdzie niewielki kuleczki jej futra, ale np w porównaniu z naszym rotkiem, to spanielisko nie liniało wcale :lol:

Ale jak to ktoś kiedyś powiedział, jeżeli ktoś chce mieć nieskazitelnie czyste mieszkanie, nie mieć problemów z sierścią latająca po kątach, błotem w mieszkaniu po deszczu, czy piachem, to nie powinien mieć psa. :evil_lol: i ja się z tym zgadzam, i pogodziłam się już z sierścią w zupie na ten przykład:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies pielęgnowany jest wg potrzeb rasy (a nie strzyżony maszynką do zera,no comments ) to wszędzie jest sierść i to przez cały rok. Przy czesaniu i trymowaniu znacznie ograniczamy ilość latającej sierści w domu ;-)
Ale nie oszukujmy się,że jest czysto i sterylnie bez włoska na podłodze.....
to nie rasa dla czyściochów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Linieją.

Oraz wnoszą nieprawdopodobne ilości syfu do domu, bo taplają się w lubością w każdej kałuży, bajorku, rzeczce smródce etc :diabloti:

[QUOTE]Jeżeli pies pielęgnowany jest wg potrzeb rasy (a nie strzyżony maszynką do zera,no comments )[/QUOTE]

My tam sobie z Sundeyem chwalimy to rozwiązanie :cool3:. Aczkolwiek przyznaję bez bicia, że wynikło one z tego, że pielęgnacja sierści spanielowej mnie przerosła, IMHO jest to jedna z bardziej wymagających ras pod tym względem.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...