Jump to content
Dogomania

Zachowanie irlandów na spacerze


Świerza&Fox

Recommended Posts

Mam pytanie do posiadaczy seterów irlandzkich, a mianowicie: jak sie zachowuja wasze czworonogi na spacerach, tzn. chodzi mi glownie o to , czy ciagna na smyczy, bo w pismie o psach przeczytalam, ze : "przedstawiciele tej rasy nie nadaja sie do spokojnego prowadzania na smyczy'', i prawde mowiac wcale w to nie watpie, bo to "zapaleni mysliwi" :wink: , ale chcialabym wiedziec jak to naprawde jest, z czyjegos doswiadczenia :wink:

Z gory dzieki
pozdrawiam, Kaska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Świerza&Fox']Mam pytanie do posiadaczy seterów irlandzkich, a mianowicie: jak sie zachowuja wasze czworonogi na spacerach, tzn. chodzi mi glownie o to , czy ciagna na smyczy, bo w pismie o psach przeczytalam, ze : "przedstawiciele tej rasy nie nadaja sie do spokojnego prowadzania na smyczy'', i prawde mowiac wcale w to nie watpie, bo to "zapalani mysliwi" :wink: , ale chcialabym wiedziec jak to naprawde jest, z czyjegos doswiadczenia :wink:

Z gory dzieki
pozdrawiam, Kaska[/quote]

moja nie az tak bardzo :wink: ..czasem jej sie zdarzy zapedzic...szczegolnie jak cos zobaczy ciekawego..ale to chwile trwa, przez wiekszosc speceru reki nie wyrywa choc trudno powiedziec ze idzie idealnie przy nodze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Świerza&Fox']Nora, ale ogolem chyba nie ma zbytnio problemow na spacerach? :wink:

dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :D[/quote]

Moja ma 5,5 m-ca, to jeszcze az tak wiele nie moge powiedziec :wink: Dotychczas sporo chodzilismy bez smyczy, ale seterka zaczyna wchodzic w trudny okres "samodzielnosci" :evilbat: , wiec do konca jej nie ufam i czesciej smycz, o ktorej w moim przypadku moge powiedziec ze sie chwilami zapomina ze pies po drugiej stronie idzie.
Jednak dodam ze seterka widoczna w moim profilu to troche dziwny egzemplarz, bo po zapieciu jej pierwszy raz smyczy problemu nie bylo zadnego, tak jakby sie ze smycza juz urodzila. Mase lat lemu tez mialam setera i nauka chodzenia na smyczy to bylo :o :o ..Bunt, zapieranie sie lapami, trzepanie łbem..Troche to trwalo zanim sie przyzwyczaila..

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Dla mnie też to piękny widok,tak samo jeżeli chodzi o wystawianie bażantów-ale zawsze znajdą sie ludzie,którym takie zachowanie psa przeszkadza(miałem już takie historie).Właściciele psów myśliwskich jedynie widzą co i jak-najwidoczniej trzeba mieć takiego psa,aby to rozumieć.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Świerza&Fox']A powiedzcie, jak Wasze setery zachowuja sie na spacerze nad jeziorem (chodzi mi o kaczki i labedzie). ?? :wink:[/quote]

Moja dzis skąpała łapę w wodzie przy brzegu :P ..Dobrze ze trzymałam na smyczy :P ..bo bym wyławiała psa z przerębla (który jeszcze nie wie ze jest nieco cieższy niz spacerujące po cienkim lodzie kaczęta )

Link to comment
Share on other sites

Nor(a), to sie nazywa milosc do wody :D

Marta, mi rowniez bardzo milo :D , a co do ganiania kaczek przez setery, to zgadzam sie z Toba w 100% :D

Darek, rowniez sie z Toba zgadzam
:D , bo co moze wiedziec o seterach np. pani chodzaca na spacerki z (np.) mopsem?? , albo ktos, kto w ogole sie nie zna na psach mysliwskich?? 8) heh, bo to przewaznie tacy ludzie powoduja niemile "przedstawienia" 8) :wink: no coz...

pozdrawiam wszystkich ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...