Jump to content
Dogomania

Czyli istnieją psy, które nie używają CSów?


Fioletowa

Recommended Posts

Czyli istnieją psy, które nie używają CSów? Czy używają tak subtelnych form, że ich nie zauważamy?
Ja po moim stadzie widze, że często w sytuacjach konfliktowych CSują. Również po Milce, która potrafi rzucic się na człowieka umiem zauważyc nadchodzący atak / suka wykazuje agresję lękową, zwłaszcza do wysokich mężczyzn, kiedy kogoś takiego mijamy, zaczyna iśc na ugiętych łapach, lekkim łukiem- na ile smycz pozwoli i ja:), uszy do tyły i napięcie widoczne w całym ciele, ogon na linii grzbietu, może trochę niżej, nie wydaje żadnych dżwięków, dopiero jak zaatakuje to z warknięciem/
Zupełnie inaczej zachowuje się gdy pokazuje innym psom, kto tu rządzi- ogon wysoko, uszy do przodu, często kładzie im łapę na karku. Nawet gdzieś mam filmik gdzie to widac...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Czyli istnieją psy, które nie używają CSów? Czy używają tak subtelnych form, że ich nie zauważamy? [/QUOTE]

Wszystkie psy używają bardzo subtelnych sygnałów, które łatwo przeoczyć chyba, że wie się na co zwrócić uwagę ;) .

Są też psy, które nie używają CS'ów z różnych powodów, spotkałam się z takimi osobiście i czytałam o tym. Są psy, które źle traktowane przestają używać CS'ów, tylko od razu przechodzą do ataku i są psy, które dają najwyżej jedno ostrzeżenie (czasem trwające mgnienie oka), pomijając np. szczerzenie zębów.
Chyba w "Tajemnicach Psiego Umysłu" (??) była mowa o przypadłości niektórych cocker spanieli (to ma nawet swoją nazwę), polegająca na rozpoczęciu ataku prawie nie poprzedzonego ostrzeżeniami. W naszym schronisku trafiło się już kilka takich cocker spanieli (niepokojąca większość z nich była agresywna, a niektóre przypuszczały atak zaraz po uprzednim krótkim spojrzeniu, bez żadnych innych ostrzeżeń).

Link to comment
Share on other sites

Czyli z tego co piszecie, każdy pies używa CS tylko czasami bardzo subtelnie, a szansa na to, że pies wogóle ich nie stosuje jest niewielka.
A jeszcze jedno, czy ktoś spotkał się z sytuacją, że psa nie CSującego udało się nauczyc CSowac?
PS: dzięki za odpowiedzi, bo jakoś nie mogłam znależc nic na ten temat...

[quote name='Saint']To, o czym piszesz to rage syndrome.
W ponad połowie przypadków, w których ktoś uważa, że jego spaniel ma rage syndrome - tak naprawdę ten syndrom nie występuje, a problem leży w innym miejscu ;)[/quote]
Saint czy mógłbyś/abyś sprecyzowac? Jak rozumiec, że problem leży w innym miejscu? Dzięki:)

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobie z tego sprawę, Saint :) . Spaniele o których pisałam z jednym wyjątkiem nie miały tej przypadłości, po prostu były agresywne z różnych powodów. A wyjątku o którym mowa praktycznie nie znałam, widziałam go tylko kilka razy "w akcji" z daleka.
Dziękuję za podanie nazwy, spróbuję ją tym razem zapamiętać. :)

[QUOTE]
A jeszcze jedno, czy ktoś spotkał się z sytuacją, że psa nie CSującego udało się nauczyc CSowac? [/QUOTE]

W "Sygnałach Uspokajających" Truid Rugaas autorka pisała coś na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...