Jump to content
Dogomania

Możecie mi polecić dobrę, domową hodowlę Ozików w Polsce?


Recommended Posts

Jeśli jesteś nastawiona na szczeniaka to jest pare hodowli, które obecnie mają szczeniaki np:
Aquilonis - [url]http://opsach.blox.pl[/url]
albo Paracortus - [url]http://paracortus.republika.pl[/url] - niewiedziałam, ale słyszałam że najlepszy miot jk do tej pory. Tylko koniecznie zwróć uwagę na charakter szczeniaka i na jego zsocjalizowanie!

Jeżeli, nie chcesz już w tej chwili szczeniaka, to porozmawiaj z hodowcami na wystawach, rozeznaj się w opiniach, psach. To najlepszy sposób.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Na szczeniaka jestem nastawiana, ale rodzice nie bardzo (mówią, że nie mogę zdradzić Felka, tak jakby nabycie drugiego psa oznaczało odrzucenie pierwszego). Chciałam pojechać do hodowli, porozmawiać, pooglśdać i wyciągnąć wnioski.
Czy to są hodowle domowe?

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej domowa z tych trzech wymienionych jest chyba Aquilonis, widziałam wczoraj i tatusia i mamusię i oboje w świetnej formie, Scarl ma termin na 20 czerwca :) A brzuszek rośnie cuuudny:loveu: Matty ma trzy psy, wszystkie mieszkają w domu, a szczeniaczki będą miały do dyspozycji także mały ogródek. Wydaje mi się, że jezeli chodzi o socjalizację, to tutaj bedzie najlepsza. Ale to nie są szczeniaki robione pod wystawy, choć jeżeli pójdą w ojca, to na ring jak najbardziej:cool3:
O dwóch pieskach z hodowli preeminent line mozesz poczytac na ozikowym forum :)
W paracortus psy są raczej trzymane w kojcach, nie wiem jak szczeniaki? Ale pewnie teraz jak jest ładna pogoda to one też są na dworze ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za pomoc. Zbliżają się wakacje, czasu będzie więcej, to pojeżdże po hodowlach, które mi poleciliście.

Nasunęło mie się jeszcze takie pytanie, czy oziki wystawowe różnią się bardzo, jeśli chodzi o charakter, od tych użytkowych?
Chciałabym psa głównie do sportów, ale niewykluczone, że będzi musiał siedzieć sam w domu po 6-7 godzin. Niby wystawowy powinien być spokojniejszy i lepiej to znieść. Znowu pracujące mają podobno lepszy charakter i lepiejpracują. A może w ogóle nie ma takich różnic?

Link to comment
Share on other sites

To są cechy bardzo indywidualne. Musisz prześledzić rodowód i wypytać o charakter rodziców, dziadków i najbliższej rodziny. I patrzyć na szczeniaki. Workingi po prostu mają przeważnie lepszą budowę do sportów- są lżejsze i bardziej długonożne. A tak samo w workingach możesz trafić na psa słabego charakterem (chociaż to zależy, do czego psa chcesz, bo osobnik beznadziejny do agility czy firsbee może się okazać świetny w pasieniu lub ratownictwie etc.) jak i w showach możesz trafić na leniwą kluchę. To już kwestia trafienia:evil_lol: Ale na forum aussie masz dużo na ten temat. Wejdź i poczytaj, nie ma sensu pisać kilka razy tego samego...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam na Allegro takie ogłoszenie:
[url]http://allegro.pl/item205248468_owczarki_australijskie_szczenieta_typ_amerykan.html[/url]
Czy to możliwe, żeby Owczarek Australijski był tak nisko ceniony?
Wie ktoś może, czy to jakaś dobra, znana hodowla?
I czy warto kupić od nich psa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...