Jump to content
Dogomania

Jak odświezyć futro psa?:)nie kapiac go?


Kenzo

Recommended Posts

Witam

Mam pytanko jak w temacie-jak najlepiej odświezyć futro psa-nie kapiac go?

Mój Kenzo często się "kurzy":cool3:szczególnie jak jest sucho na dworze.

Chciałabym raz na jakis czas go odswiezyć-co polecacie? On sie bardzo boi kapieli wiec samo płukanie wodą nie wchodzi w grę-juz dosc ma wrazen jak jest pucowany na glanc 3 razy w roku szamponem.

Mokry recznik i pucowanko?
Nie mam pomysłów...

Link to comment
Share on other sites

Witam !
Nie wiem o jakiego pieska chodzi, ale zakładając, że ma krótki włos to można na mokro przetrzeć ręcznikiem z mikrofibry pięknie zbiera brud, można taki ręcznik kupić w internecie, albo tak jak ja kupić w Biedronce ścierkę do podłogi z mikrofibry ( wygląda tak samo, ma te same wymiary i kosztuje mniej, a że się inaczej nazywa mnie to nie przeszkadza) Ja posiadam Psa z bardzo długim włosem i przecieram mu łapy i podbrzusze po spacerze. Ścierka ta jest bardzo chłonna i naprawdę zdaje egzamin na mokro i na sucho, mam ich kilka bo na PON-a idzie kilka na raz. Drugi sposób to możesz psa wykąpać na sucho, są specjalne suche szampony też ich używam na wystawie do łap.

Link to comment
Share on other sites

jolawogor - fajny i skuteczny pomysl, tez tak robimy, tylko ze rekawiczka econetti, ale fakt - kupilam rowniez scierke do ...podlogi, "Jan Niezbedny" o wymiarze - 50 na 60 cm ( o ile dobrze pamietam), za niecale 9 zeta w Kauflandzie. Kolor rudy - jakbys chciala kupic to dlatego podaje tak dokladny opis. Jest gruba, jakby recznik frotte. REWELA!
Przecieram psa (briard) lekko wilgotna.

Link to comment
Share on other sites

A może przyzwyczaj pieska do wanny najpierw na sucho? Jezeli jest łasuchem to pójdzie Ci łatwo :) Wkładaj psiaka najpierw na sekunde i podawaj w nannie smaczka mówiąc do niego słodkim głosem. Za chwilkę wyjmij i nie interesuj się jakis czas poza wanną. I tak codziennie przedłuzajac czas. Jak juz pies w wannie będzie zadowolony to odkręcamy kran. Na chwilkę. I tak od nowa przedłużając czas. Potem zlewamy psa odrobinke. Cały czas podajac smaczki i mówiąc do niego. Moze to potrwać i 3 miesiace, ale potem będziecie oboje mieli przyjemność z kąpieli ;)
Co do kurzu, to widocznie siersci czegoś brakuje ze kurzy się szybko. Kup mu olej z wiesiołka i zacznij podawać. Ewentualnie można dodać Biotiderm ( kupowany u weta środek dla zwierząt futerkowych - biotyna). Jest tani i wydajny ;) To może pomóc pozbywać się przy otrzepaniu kurzu. Prawidłowo odżywiona sierść nie przyjmuje szybko bródu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]sypiesz psa mąką ziemniaczaną albo talkiem typu Alantan dostępny w aptece
ewentualnie może być zasypka dla dzieci ale to zależy czy pies ma uczulenie :roll:
i wyczesujesz ;)
my tak "kąpiemy" owczarkę
właściciele westów też tak kąpią :evil_lol:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

najlepiej to wykąpać...:lol:
moje charty jak wracają po dlugim spacerze to wiadomo jak wyglądają..
łapy do łokci czarne...mam już przeznaczony ręcznik który mocze w wodzie i wycieram psa...miałm sprey z espree ''odswieżający'' i kiepsko to odswieżało psa po spacerze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...