Jump to content
Dogomania

bardzo zarośnięte uszy:((


alicja22ol

Recommended Posts

Witam, bardzo proszę o radę! Mam malutkiego 3-miesięcznego shih tziaka. Niestety maluch już zdążył przejść zapalenie uszu. Weterynarz stwierdził, że Tosia ma wyjątkowo zarośnięte kanały słuchowe- usunął jej włosy pensetą- dużo tego było, ale jak sprawdzał to i tak jeszcze w środku sporo zostało. Wyrywalam jej wczesniej włosy i teraz też to robię, ale skoro lekarz nie był w stanie ich usunąć, to jak ja mam to zrobić??? Palcami tylko trochę można, bo mam bardzo małe uszy, a pensetą nie daję rady- strzasznie się wije...i w ogóle ciężko się jej do uszu dobrać po ponad tygodniowej kuracji kroplami-ma uraz chyba. W związku z tym moje pytanie brzmi: Czy są jakieś preparaty do "odkłaczania", takie co by te włosy jakoś rozpuściły może?(coś o działaniu keratolitycznym, jak krem do golenia nóg)

Link to comment
Share on other sites

Witaj, moj piesek (5 miesiecy)tez mial (chyba) zapalenie. Vet wyrwal (nie wszystkie) wloski i kropelkami przeczyscil uszka a ja przez tydzien mialam mu czuscic uszka, czyli wpuscic kilka kropli, wymasowac uszka i gazikiem wytrzec woskowine. Po tyg widzialam roznice i teraz raz w tyg czyszcze mu w ten sam sposob uszy. Mi tez sie wyrywal jak mu wyrywalam ale wie, ze ja i tak nie dam za wygrana wiec siedzi spokojnie a po kuracji jak jest grzeczny dostaje ciasteczko:) Po czyszczeniu wpuszczam mu ziarenko takiego kremu "oridermyl" tylko nie wiem czy jest w polsce bo ja przebywam za granica. Troszke wytrwalosci i piesek sie przyzwyczai. Tak jak z jeso szczotkowaniem, na poczatku strasznie sie wyrywal ale teraz jak widzi, ze biore szczotke to sie cieszy, kladzie sie na brzuszek i czeka:)

Link to comment
Share on other sites

Możesz napisać nazwę tch kropli? To są takie do czyszczenia, tak? Bo ja też przez tydzień wpuszczałam, ale antybioty+lek.p/grzybidzy+steryd( Surolan). U mnie głównym problemem jest to, że nawet jak wyrwę te włosy, które da się dosięgnąć palcami, to i tak w kanale jeszcze mnóstwo zostaje. Minęły 2 tyg. od wyleczenia zapalenia, a juz widzę, że znowu Tośka zaczyna się drapać i uszy ma ucieplone.

Link to comment
Share on other sites

Hej te kropelki to Virbac na allegro widzialam po 36,50. Ja narazie uzywam beaphar bo to byly moje pierwsze krople jakie kupilam (tez nie sa zle) ale vet do leczenia kazala mi tych virbac uzywac a pozniej moge swoich. Tylko, ze na tych beaphar jest napisane zeby wpuscic kilka kropli i wymasowac uszka ale nie wycierac ale ja skraplam sobie gazik tymi kroplami i wycieram i sa czysciutkie. Jesli chodzi o oridelmyl to jest to jakby oliwka-krem ma konsystencje tlusta i dzieki niej nie wytwarza sie tak duzo woskowiny w uszach. To stosuje raz na tydz lub 2 razy na tydz.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, wielkie za poradę. Byłam w niedzielę na ostatnim szczepieniu i vet sprawdzał tez uszka, na razie jest ok- wyrwał jeszcze parę kłaczków...Będę stosować te oczyszczające kropelki, wyrywać włosy ile się da,a co jakiś czas pójde do veta na usunięcie klaczków z "głębin":)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam pytanie ;) Czy Shih tzaką należy wyrywać włoski z uszu? :eviltong:
Na jednych stronach piszą że tak na drugich że nie :p
i nie wiem :sad: Weterynarz też jeden tak drugi tak ;d Jedna koleżanka nie wyrywa a druga wyrywała i miała problem z uszami pieska ;( Co radzicie? ;)

Jak już wyrywać to od jakiego miesiąca życia i jak? ;d

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ja starałam się wyrywać od samego początku kiedy kupiłam pieska, a i tak jak poszłam do veta tak jakoś po miesiącu od zakupu, to powiedział, że za słabo wyrywam i trzeba się bardziej przyłożyć. Chodzi o to,żeby uszu nie zapuścić, bo wtedy jest już za późno i najczęściej kończy się zapaleniem ucha/uszu. Poza tym jeśli wyrywa się regularnie od szczeniaka, to łatwiej jest przyzwyczaić psa do tej nieprzyjemnej czynności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...