Jump to content
Dogomania

SZUKAM HODOWLI DOBKÓW NA DOLNYMŚLĄSKU


pauliina

Recommended Posts

Wiatam Wszystkich :)
Chce kupić sobie sunie dobka, mieszkam w okolicach Wrocka. Jesli chodzi o hodowle na dolnymśląsku to wiem o istnieniu "Akagery" i jesli sie nie myle "Apologety". No cuż i wszytko dobrze ale są to hodowle znane, a szczeniaczki po Ich suniach są "wybitne" heh to bardzo dobrze ale ja chce psiaka towarzysza a ceny szczeniaczków w takich hodowlach sa duże :( Kiedy ma sie duzo kasy to mozna szastać i kupić psiaka za 2 000 niewystawiając go, niestety nie jest tak w moim przypadku, :( chce mieć rasową sunie, z rodowodem ale nie musi być to wybitna suczka po wspaniałych wystawowych rodzicach. :wink: Moze ktoś zna jakąś mniej znaną dobrą hodowle w której mogłabym kupić sunie z rodowodem w niekolosalnej cenie ? Wiem wiem zaraz pewnie pojawią sie odpowiedzi ze skoro "załuje" kasy na zakup suni to nie bede jej miała na pózniejsze jej odpowiednie utrzymanie (szczepienia, odpowiednie jedzenie, wet itp itd ) nie nie to nie tak :) Swojej psinki nie bede wystawiac ma to byc sunia towarzyszka wiec jaki sens sie wykosztowywac? =) prosze o pomoc w poszukiwaniach !!! aha moge podać gg 7299640 :) piszcie piszcie, czekam z niecierpliwością

Link to comment
Share on other sites

Masz tu wyżej podane linki, do niektórych hodowli, jeśli pies ma byc wybitny, po wybitnych rodzicach, to może zainteresujesz sie hodowlami ogólnie polskimi a nie tylko z dolnego śląska. Ceny w Poslsce są mniejwiecej wyrównane, w zalezności od osiągmieć i wyników sportowych rodziców.

Link to comment
Share on other sites

heh pomyłka :) pisałam ze szukam psiaka z mniej znanej hodowli po niewybitnych rodzicach :) heh nieporozumienie :wink: nie bede suni wystawiać, szukam tańszej po zdrowych, rasowych rodzicach (rodowód). wiec zeby nie bylo niedomowien to jeszcze raz :) SZUKAM [size=6]TANIEJ [/size]RODOWODOWEJ SUNI DOBERMANKI :wink:

Link to comment
Share on other sites

No tak, nieporozumienie, niedoczytałam :oops: sorki.

Rodowodowy dobek to cena ponad 1.000 zł a górny pułap bywa różny. Taniej nie kupisz, no chyba że psa rasopodobnego, ale nie o tym tu mowa. Poszukaj w hodowlach, podzwoń, popytaj. Może ktoś z domowej hodowli, ale ja nie mam pojęcia, mnie raczej interesuja te dobre i wybitne.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Rodowodowy dobek to cena ponad 1.000 zł a górny pułap bywa różny.[/quote]

oczywiście można kupić taniej jeżeli suka będzie nie w pełni zdrowa.

[quote]Jak kupić tańszego pieska z rodowodem:

Jeżeli nie mamy aspiracji wystawowych, możemy kupić pieska, który z jakichś powodów
nie nadaje się na wystawy.
Część hodowców dzieli pieski na te wystawowe oraz niewystawowe, które są nieraz połowę tańsze.
Można kupić dużo taniej pieska z rodowodem (a więc w pełni rasowego),
który ma np. wady w umaszczeniu, wadę zgryzu (przodozgryz, tyłozgryz),
wadę ogona (kink tail - złamany ogon, za krótki ogon), brak jądra itp.
Często też można kupić dużo taniej, szczeniaka starszego ok. 6-7 mies.,
który został w hodowli.
Jak widać bardzo często można kupić psa z rodowodem w cenie nierodowodowego,
trzeba tylko poszukać. [/quote]

cytat z rasowy=rodowodowy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kachna']Aga,
czyli piszesz o psach z metryczka z wpisem ' niehodowlany " tu sie zgodze, ale to wiąże się z jakimis wadami....[/quote]

tak Kasiu, wiem. Ale jeżeli pauliina chce tańszego psa z rodowodem a nie będzie go wystawiać to nieduża wada w uzębieniu nie będzie przeszkadzać :wink:

Link to comment
Share on other sites

a własnie, swoją droga to jak to jest z tymi rodowodami?? kiedy dostają je szczeniaki? Wtedy bada je wet i w razie czego dopisuje to pożadane przeze mnie "niehodowlany" ??? (Jest do tego jakaś notka-przez co jest niehodowlany? Pytam bo ciekawa jestem czy moze sie zdazyc tak ze zapytam hodowce o to dlaczego szczenie nie jest hodowlane a ten odpowie mi mi ze cos z uzebieniem (a w rzeczywistosci bedzie to jakaś poważniejsza wada odbijająca sie na zdrowiu) ? I czy w ogole ktoś z Was spotkał sie z takim przypadkiem ze szczenie było niehodowlane? Ja nie umiem trafic na cos takiego :( Jezeli tak to jaka była cena tego szczeniaczka? No i jego rodzeństwa ?

Link to comment
Share on other sites

Paulina ( wedle życzenia ;) )
Sprawa wygląda nastepująco. Do małych szczeniaków przychodzi wet z ZK i robi przegląd hodowlany, tatuaże i metryczki ( każda rzecz ma swoja cenę, ale nie tu o tym ) w wypadku zauważenia wad wykluczających z dalszej hodowli piesek dostaje wpuis w metryczke " niehodowlan " skoro u tak małego psa widoczne są wady mysle, że raczej poważne, zgryz u małego jest trudny do ocenienia, może to być, np. niedopuszczalne umaszczenie ( nie wiem co jeszcze bo żadko o tym mówią hodowcy, wola te wadliwe pieski usypiać aby nie psuc renomy hodowli i z tego powodu będzie ci trudno znaleźć takiego pieska , sorki za szczerość ).
Wady zgryzu, wady postawy, zły kolor oka wychodza później i prędzej znajdziesz takiego pieska kilkumiesięcznego w hodowli, choc te tez cenią.
Szukal może w pinczerkach do adopcji, tam czasem bywja rodowodowe, i mlode do oddania. Trudno cos Ci poradzic, skoro jednak na prawde Ci zależy, dołóż i poczekaj kilka miesięcy a będziesz bardziej zadowolona.
Przeczytaj pw

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam napisac jak to z tymi rodowodami....
Psa kupujesz od hodowcy z metryczkai książeczka szczepień, powinny byc dwa szczepienia. Z metryczką udajesz sie do swojego oddziału ZK i jesli nie jestes członkiem, to płacisz wpisowe, składkę roczną , składasz metryczke, opłacasz za wyrobienie rodowodu i czekasz... koło 2 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Do małych szczeniaków przychodzi wet z ZK i robi przegląd hodowlany, tatuaże i metryczki[/quote]

Kasiu Kasiu stop stop

na przegląd przychodzi kierownik sekcji i osoba towarzysząca równiez z ZK ale nie jest to wet.. przegląd polega na sprawdzeniu czy samce mają jądra, i czy wszystkie szczeniaki mają mleczaki,,jest sprawdzany ogólny stan zdrowia, zarówno szczeniąt jak i suki, oceniany jest równiez pobieznie eksterier szczeniąt i sprawdzane sa tez warunki w jakich żyją pociechy oraz suka. Metryczki dostaje sie po około tygodniu (hodowca je odbiera ze swojego ZK) nie są one wydawane podczas przeglądu, tatuaż robiony jest niekoniecznie przez osobę "wet" ale u nas np. przez panią która ogólnie jest sekretarką :)

Paulina.. w kazdej hodowli, wybitnej, czy nie, sa szczenięta niewystawowe, ale to czy zostaną jako takie sprzedne czy jako "pełnowartościowe wystawwo" to już inna kwestia. Uczciwy hodowca wie które szczenię jest do wystaw, które jest do sportu a które do kochania.

Paulina skrobne wieczorem do ciebie na gg :)

Link to comment
Share on other sites

Mgda, :oops: :oops: :oops:
dzięki że tu zajrzałaś i sprostowałaś, ja mam psa i wiem mniej więcej o suczkach, co sie zreszta okazało... :oops: niemniej ogólnie mniej więcej tak jest. Kto co i w jakiej kolejnosci nie wiem, znaczy sie wiem z opowiadań kolego hodowcy, ale nigdy o szczegóły nie pytałam. Jeszcze raz wielkie dzieki za sprostowanie i uświadomienie :modla:

Link to comment
Share on other sites

"wola te wadliwe pieski usypiać aby nie psuc renomy hodowli i z tego powodu będzie ci trudno znaleźć takiego pieska , sorki za szczerość "

eh to straszne !! Jezlei tak jest to nie wiem jak tacy ludzie mogą mówić o kachaniu swoich psów! :( Dla mnie to nieludzkie... tak jakbym ja do takiego hodowcy podeszła coś mu wstrzyknęła (zabójczego :D) z komentatrzem sory ale tępie tych brzydszych bo to psuje renome gatunku ludzkiego ... heh no naprawde, dla mnie to okrucieństwo. To teraz do kogoś z takich hodowców ;) prosze do mnie z tym psiakiem z krzywym ząbkiem powiem syskim ze kupiłam go na giełdzie, nikt sie nie dowie, hehe ale daj mu żyć !! (tutaj pisałam o tej kwestii wykluczającej -kosmetycznej ;) Jezeli cos ma sie odbijać na zdrowiu-znacząco kiedy psina sie moze meczyc lub leczenie wymagałoby duzego wkładu materialnego i nie ma chetnych na takiego pieska to wtedy ... z konieczności... i moim zdaniem nieukrywana uczciwość tz, kiedy hodowca otwarcie mowi o wadach jego szczeniat podnosi prewstiż tej hodowli! Wtedy hodowca pokazuje ze dba o swoje zwierzęta i nie liczy się dla niego tylko jego jedyny pies którego podobno kocha i udowadnia ze jest człowiekiem który kocha zwierzęta i naprawde mu na nich zalezy (na nich - zwierzetach (wszsytkie powinny być tak samo mocno kochane) a nie tylko na pieniądzach ktore mozna dzieki nim zyskać i opinii (prestiż hodowli).

Link to comment
Share on other sites

[quote][b]"wola te wadliwe pieski usypiać aby nie psuc renomy hodowli i z tego powodu będzie ci trudno znaleźć takiego pieska , sorki za szczerość " [/b][/quote]

[quote]eh to straszne !! Jezlei tak jest to nie wiem jak tacy ludzie mogą mówić o kachaniu swoich psów![/quote]


momencik.. w hodowli usypia się psy faktycznie wadliwe, czyli takie które mają okropne wady.. nie usypia się psów tylko dlatego ze nie ma zabka.. to bdura, w takim razie usypiać należałoby szczenięta 6 tygodniowe które maja już wszytskie ząbki mleczne,..(bo dopiero wtedy widac wszelkie braki)

usypia się szczenięta np. z rozszczepem podniebienia, z wadami rozwojowymi, slepe (to wiadomo dopiero po otwarciu oczek) , również pieski które nie mogą chodzić, to są wady dla których usypia się szczenięta.. i moim zdaniem tylko dobry hodowca uśpi takie szczenie.. a nie dla chęci zarobku sprzeda choćby taniej... znam osobiście hodowców , którzy sprzedawali slepego szczeniaka, mówiąc ze jest zdrowy !! poza tym..nawet w najbardziej znanych hodowlach sa tzw "buble" sory za określenie.. i takich psów np. z brakami w uzębieniu sie nie usypia..
moja znajoma musiała uśpić dwa szczenięta z miotu, ponieważ suka je przygniotła i miały pogniecione wnętrzności.. to okrutne nie było.. skróciła im cierpienia, takze ja równiez jestem za skacaniem cierpień szczeniątom nierokującym, czyli mającym poważne wady rozwojowe.. chociaż takowych nie miałam jeszcze to zawsze sie to może tfu tfu zdarzyć

Link to comment
Share on other sites

No jeśli chodzi o skrócenie cierpień pieska to tak! heh moze się troche tam zbylwersowałam heh, ale głównie chodziło mi o usypianie psiaczków ze względu na wady czystokosmetyczne czy małoznaczące jeśli chodzi o zdrowie (lub te które są chore ale nie cierpią z tego powodu i można je leczyc-w takim przypadku oczywiście nalezy mowić o tym nowemu Panu/Pani dzidzi na czterech łapkach :) ), które psuły tylko prestiż. :)

Link to comment
Share on other sites

hehehe jak czytam sobie to wszystko to zawsze zastanawiam się kto takie plotki puszcza ze usypia się szczenięta które mają wady kosmetyczne, zarówno ja , jak inni hodowcy wiemy że nie usypia się takich szczeniat, naprawdę usypia się tylko ciążko chore czy zdefektowane naturalnie szczenięta, nie takie które mają np. brak zeba.. to wierutna bzdura.. ponieważ tak jak pisałam należałoby usypiać 5-6 tygodniowe szczenięta,kiedy już można stwierdzić ze brakuje im ząbków:D a jest to technicznie nie możliwe, ponieważ jak rodzi się miot , to hodowca ma obowiązek zgłosić do ZK to ze urodziły mu się szczenięta w ilości X, poza tym każdy hodowca posiadający swoją stronę w necie piszę np. że urodziło mu sie np. 10 szczeniąt... , wytłumaczę to w taki prosty sposób.. hodowca X zgłasza w swoim Zk urodzenie sie tych np. 10 szczeniat, zaraz po ich urodzeniu,.. do 7 tygodnia sprzedać ich nie może.. bo w 7 tygodniu jest przegląd miotu, i nabywca przyjeżdża do hodowcy oglądnąc sobie np. 5 tygodniowe szczenięta celem wybrania sobie tego,którego potem oglądnie, i co .. nabywca widzi ilość szczeniąt jako 10.. a już za tydzień widziałby tylko np. 8 ? bo hodowca X by je uśpił za brak zeba który by sam stwierdził ? nie, ponieważ taki hodowca nie ryzykowałby własnie takiej straty renomy.. jaką byłoby uśpienie psów jak już ktoś je oglądał w ilości np.10 tydzień wczesniej... troszkę zagmatwałam ale mam nadzieję ze ktoś to zrozumie hahahah bo tłumaczyć nie umiem pisemnie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...