Jump to content
Dogomania

Zabawka na smaki


MakeBelieve

Recommended Posts

A więc... potrzebuję zabawki, w którą można wepchnąć smaki, dla yorka. Potrzebna mi ona bedzie zapewne do agility, gdyz pies nie jest nakrecony na szarpak tak, żeby był on dla niej nagrodą po wykonanym zadaniu. Od razu mówię, że kong odpada, bo dla mojego psa jest on za twardy.

Link to comment
Share on other sites

a nie mozesz go prowadzic na samego smaczka?
a moze jakas inna go zabawka tak zainteresuje?
np. moj pies strasznie uwielbia lateksowego kurczaka, nie nakrecalam go na niego specjalnie, a w moim odczuciu jest na niego baaardzo nakrecony

Link to comment
Share on other sites

Widziałam taka zabawkę chyba na blogu Susan Garret. Wygladało to jak szarpak gappaya tylko było w srodku puste i zrobione z jakby siatki gdzie wkładało sie smakołyki. Musiłabys przeszperac bloga, moze da sie to kupic na stronie.
Ale myśle, że mozesz zrobic cos takiego sama z jakiejs siateczki lub skarpetki (fantazjuje sobie głośno:evil_lol:) i tam wrzucac smakołyki i sie tym szarpac.
rozumiem, że nie chcesz biegac z psem tylko na smakołyki i nagradzac go z reki. Mozesz do jakiegos pojemniczka lub np miękkiego piórnika (znowu fantazjuje:evil_lol:)/saszetki wsadzac smakołyki, tak by pies wiedział, ze tam sa dobre rzeczy i żeby do tego czegos biegał, aby je sobie wyjąc. Po przebignieciu jakiegos elementu możesz to rzucac psu jak zabawke (pies do tego biegnie) a potem podbiegasz do tego Ty i otwiersz dajac psu wyjesc smakołyk.

A moze pies bedzie bardziej niz na szarpanie nakrecony na piłeczke? moze pokombinuj tez z szarpakami, byc moze dla niego sa za twarde? Sproboj z polarowym kocem pocietym w paski zaplecionym w warkocz na przyklad.

Link to comment
Share on other sites

Aha! O to chodzi, ze ja wlasnie mam zrobiony wlasnorecznie szarpak z miekkiego materialu, kupny byl za twardy sznurek. Na piłkę próbujemy właśnie, piszczaca nawet, ale to nie usatysfakcjonuje mojej suni. Fajne jest takie cos z petstagesa:
[url]http://www.petstages.pl/resources/img_d/198_109.jpg[/url]
taka zabawke ma Ewa z bialostockiego klubu Radosny Pies, dla swojego labka (na dogo jest pod postacią Ewa3 :D) ale wiadomo, labek to wiekszy pies i on da rade to w pysk wziasc, a moja? za sznureczki by lapac musiala, a to dla niej fajne nie jest, bo ona lubi wziasc wszystko w pyszczek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...