Jump to content
Dogomania

gdzie pochowac psa?


anabelka

Recommended Posts

Dzisiaj uslyszałam, że podobno jest jakis nowy przepis zakazujący chowania zmarłych psów na działkach, w lesie, itp. Podobno, pisze podobno, bo słyszałam to od znajomej, każde zwłoki psie należy oddawac do utylizacji (tak to sie humanitarnie nazywa) :evil:
Szczególnie łatwo będzie sprawdzić właścicieli psów zaczipowanych, a ja właśnie zaczipowałam moje dorosłe psy. :(
Ale może to tylko jakiś projekt, może plotki? Słyszeliście coś o tym???
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

na sto procent Ci nie odpowiem, ale chyba tak wlasnie jest - utylizacja :(
chyba nawet na wlasnej dzialce nie mozna chowac, ale wtedy przynajmniej masz pewnosc, ze nikt psa nie odkopie i nie sprawdzi mu chipa.
na szczescie gdzieniegdzie sa cmentarze zwierzece. tam rowniez mozna zgodnie z prawem pochowac pupila.

Link to comment
Share on other sites

A wiec jednak to prawda :(
Moja pierwsza suczke pochowalam na polach, gdzie chodzimy na spacery. Czasami przechodzac zagladam pod jej drzewko i jakos mi tak lepiej. Ja wiem, ze to tylko cialo, ale jakos ciezko mi myslec, ze kolejne moje psy "zostana zutylizowane". W Lublinie nie ma jeszcze cmentarza, mam nadzieje, ze wkrotce powstanie, wtedy na pewno pochowam tam moje psy.
A poki co niehc zyja jak najdluzej i ciesza sie zyciem.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego pierwszego własnego pieska pochowałam w ogródku pod płotem... miał swój pomnik z płytek na którym było napisane kiedy zmarł, zmieniałam mu kwiatki a na święto zmarłych zapalałam znicz... od jego śmierci mineło już dużo czasu i w tym miejscu mama użądziła kącik z kwiatkami pod moją nieobecność :evil: ... mam nawet zdjęcia tego pomnika tylko nie na kompie ale jak kiedyś uda mi sie zeskanować to wkleję... pomnik bardzo profesjonalny... i nie wyobrażam sobie innego pochówku moich obecnych psów jak tamtego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magia']Szczeże mówiąc nie jestem pewna na 100% ale ten przepis obowiązuje od kilki dobrych lat jak nie dłużej. Naj gorsze jest to że za tą utylizację trzeba płacić chyba to wychodzi 5 zł za kg. I okropnie to brzmi[/quote]

właśnie tak jeżeli zwierze padło z niewidomych przyczyn nie nie zrobiono seksji.
a nie płaci się 5 zł za kg. tylko 1,35 + VAT bynajmniej ja płacę tyle za odpady kategorii 1 były SRM
a chowanie zwierząt może się odbywać tylko i wyłącznie na wyznaczonych miejscach (tak jak cmentarz)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"ZEMAT']a nie płaci się 5 zł za kg. tylko 1,35 + VAT bynajmniej ja płacę tyle za odpady kategorii 1 były SRM
[/quote]

Co to są odpady kategorii SRM?

Ja prawie 2 lata temu za uśpienie i pozostawienie ciała małego psa w lecznicy zapłaciłam ponad 200,00 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']
Co to są odpady kategorii SRM?

Ja prawie 2 lata temu za uśpienie i pozostawienie ciała małego psa w lecznicy zapłaciłam ponad 200,00 zł.[/quote]
Są to odpady kat 1 zwierzęta padłe podejrzane o BSE lub tkanka zwierzęca która się z nią zetchneła :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...