Jump to content
Dogomania

Wjazd szczeniaka do UK


Judit

Recommended Posts

Jak wyżej.. czy wiecie coś więcej na temat zasad wjazdu szczeniaka z Polski na teren UK? Jak sprawa wygląda z badaniami, szczepieniami, kwarantanną. I w jakim wieku szczenie najwcześniej może wjechać do Anglii?
Już wcześniej widziałam podobny wątek ale niczego tak naprawdę się nie dowiedziałam.... może ktoś by mógł wyjaśnić te zasady? :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']Jak wyżej.. czy wiecie coś więcej na temat zasad wjazdu szczeniaka z Polski na teren UK? Jak sprawa wygląda z badaniami, szczepieniami, kwarantanną. I w jakim wieku szczenie najwcześniej może wjechać do Anglii?
Już wcześniej widziałam podobny wątek ale niczego tak naprawdę się nie dowiedziałam.... może ktoś by mógł wyjaśnić te zasady? :oops:[/QUOTE]
Szczepienie (wiek 3 m-ce) -> badania na przeciwciała (po m-cu od szczepienia) -> kwarantanna (6 m-cy) -> wychodzi ze wyjazd bedzie mozliwy w wieku 9-10 m-cy
Szczegóły tu:
[url=http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2005]Inspekcja Weterynaryjna - Główny Inspektorat Weterynarii[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja mieszkam w UK i do Polski jak jechałem z psiakiem to nie miałem żadnej kontroli poszło gładko i potrzebowałem tylko paszport, ale za to z polski do UK trzba mieć paszport, badania na przeciwciała i po miesiącu 6 miechów kwarantanny. Potem już przed samym wjazdem do UK potrzbujesz odpchlić, odkleszczyć i odrobaczyc spa od 24 do 48h przed przekroczeniem granicy... musisz miec wszytko dokładnie porobione bo jak się coś nie będzie zgadzadzać to będziesz musiała zostawić psa we Francji.
Powodzenia
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...