Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Acana / Która karma naprawde lepsza ? Co o nich myślicie.


Kama i Borys

Recommended Posts

Hej . Ja mojego Cocker'a karmiłam w zasadzie cały czas Royalem, ale ostatnio gdy postanowiłam kupić największe opakowanie polecono mi Acane jako karmę o klase wyżej. Lepsza jakość, mniej konserwantów, doskonałe produkty, brak zbóż ( w tej nowej serii ) i zwierzeta z jakich robią karne są chowane na zielonce nie na mączce. Mój psiak własnie kończy ten duży worek i się zastanawiam czy wrócic do Royala czy zostac przy Acanie. Ostatnio jeszcze raz sie pytałam o Acane i znów usłyszałam to samo, natomiast o Royalu że ma dużo polepszaczy smakowych, jest bardziej słony, a białko pochodzi z soji. Muszę powiedziec że pies po Royalu załatwia się zdecydowanie mniej niż po Acanie. Co myślicie o obu karmach ?

Link to comment
Share on other sites

Moja Kendra(Collie Rough)od lutego leci na Acanie Pacifica.

Kupy robi małe,suche i twarde,nie zauważyłam zmian.Jest jedna,góra dwie dziennie.Tak samo bylo wcześniej.

Jedyny minus jaki widzę to taki że odkąd je Acane okrutnie się sypie.
Ta wersja ma dużo białka i być może to dlatego.Przez krótki okres czasu miała łupież ale zniknął.

Skończymy worek i spróbujemy wersji z mniejszą ilością białka.

A i dodam że suńka-niejadek bardzo chętnie tą karmę zjada.Poprzedniej(ANF)nie chciała jeść i była na niej chuda jak patyk.

Karmę ciężko jest namoczyć ale to chyba dlatego że nie ma zbóż.
Dodatkowo pięknie pachnie rybką.

Oprócz Acany Kendra je jeszcze gotowane +omegan 2 x w tygodniu ,troszkę oleju do karmy i biotynę na nieszczesne kłaczki.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdniem zdecydowanie lepsza jest Acana. Ja własnie usiłuję przejśc z RC na cos lepszego, ale mój sucz odmawia.
Ja sugerowałam się przede wszystkim konserwantami, no i tez lepszym składem . Dlatego zdecydowałam ze przechodzimy na Orijena lub na Acane - w zalezności co sunia zaakceptuje. Na razie udaje mi sie trochę Acany przemycić, bo na Orijena nie chce nawet patrzeć.
Ciekawa jestem jak opinia innych.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie zdania są podzielone.. jedni za acana drudzy za royalem... moze nawet wiecej ludzi za acana bo bez zbóż i same dobre skladniki. Ale prawda jest to ze ta nowa seria acany weszła naprawde niedawno. Fakt royal ma wiecej ulepszaczy smakowych, mniej mięsa i uboższy skład w jakieś tam warzywa ale ma duzoo witamin itd. I tu jest taka ciekawostka ze i na jednym i na drugim siersc jest ok.. i wydaje mi się pies chowa się na nim dobrze.. jedyny plus royala nad acana to to że po royalu jest mało kału i jest bardzo zwarty.. natomiast po acanie taki cocker robi tyle co dorodny owczarek .:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama i Borys']No właśnie zdania są podzielone.. jedni za acana drudzy za royalem... [/quote]

warto "zapytac" psa a nie ludzi - to on bedzie jadl karme i moze byc tak ze royal bedzie dla niego lepszy, a dla innego acana

[quote name='Kama i Borys']moze nawet wiecej ludzi za acana bo bez zbóż i same dobre skladniki. [/quote]

bezbozowa acana to raptem 3 rodzaje - nie wszystkie

Link to comment
Share on other sites

No pewnie że psa, to akurat po kupce jego widze.. ale wazne jest to co jest dla niego lepsze.. czy zbiór witamin i polepszacze smakowe czy "podobno" zdrowe jedzenie z doskonałych produktów (podobno zwierzera dodawane do acany chowane sa na wolnosci na trawce a nie mączce.)

Link to comment
Share on other sites

Gdybym ja pytała mojego psa to z pewnościa chciałby jeśc kaszanke, pasztetową i kurczaki z rozna;)
a co do koopek, to zauwazylam, że najładniejsze moja sucz ma po mieszance Acany Puppy z Royal Canin junior jamnik ( proporcja 1:2)

Link to comment
Share on other sites

To musze Ci powiedziec że pewnie fortune na karme wydajesz... obawiam się ze mnie nie stac na mieszanki tych karm... i dlatego ja sie skupiam na workach 13< kilowych wychodzi znacznie taniej ... tylko ze pies wtedy przez 3 miesiace wcina jeden smak... ewentualnie dodaje ostatnio bardzo czesto do tej suchej karmy gotowanego kurczaczka :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Gdybym ja pytała mojego psa to z pewnościa chciałby jeśc kaszanke, pasztetową i kurczaki z rozna;) [/quote]

ja nie mowie o tym co pies lubi a co pies trawi - po takim menu tez by sie dobrze zalatwial mialby ladna siersc itp? nie sadze

[quote name='gayka']a co do koopek, to zauwazylam, że najładniejsze moja sucz ma po mieszance Acany Puppy z Royal Canin junior jamnik ( proporcja 1:2)[/quote]

a to zdecydowanie nie jest dobry sposob karmienia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama i Borys']To musze Ci powiedziec że pewnie fortune na karme wydajesz... obawiam się ze mnie nie stac na mieszanki tych karm... i dlatego ja sie skupiam na workach 13< kilowych wychodzi znacznie taniej ... tylko ze pies wtedy przez 3 miesiace wcina jeden smak... ewentualnie dodaje ostatnio bardzo czesto do tej suchej karmy gotowanego kurczaczka :D[/quote]

to mieszanie to chwilowa sprawa! poprostu przestawiam sunię z RC na Acanę, robię to stopniowo, żeby sunia nie miała zbyt gwałtownej zmiany .
Dorby pomysł z tym dodawaniem miesa. tez czasem dodaję!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zaczełam podawać Royala bo poleciła mi go wetka (wcześniej dawałam gotowane), psiaki zjadały dość chętnie, Na tą karmę zdecydowałam się bo w tym czasie zaopiekowałam się bezdomnym kundelkiem, który był w dość kiepskim stanie (prawe oko było wydłubane, pozostały tylko resztki białka, matowa sierść, masa kleszy, o stanie psychicznym już nie wspomne:-() a pani doktor zapewniła mnie że dzięki tej karmie szybko wróci do formy fizycznej. Po dwóch miesiącach nie zauważyłam u nigo specjalnej poprawy a sierść dalej była matowa, no i jeszcze te konserwaty:angryy:. Postanowiłam poszukać czegoś innego zaczełam od starej wesji acany z jagnięciną ale nie została przyjęta zbyt entuzjastycznie przez moje pociechy, potem był 1st choice i tu miła niespodzianka karma chętnie jedzona bez konserwantów, u foksia stopniowo porawiła się sierść, niestety po paru miesiącach karma chyba się pogorszyła, a w worku zostawały duże ilości tłuszczu, wystraszyłam się i postanowiłam zmienić karmę:placz:Mogłam poprostu trafić na jakąś felerną partie ale wolałm już nie ryzykować. Kolejna była acana grassland i dla moich psiaków do tej pory chyba najlepsza, chętnie jedzona, psiska zadowolone i w dobrej formie;) tylko kupy troszke większe niż po innych karmach, ale słyszałam, że to może być spowodowane dużą ilością błonnika.

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego psa odchowam na royalu, a teraz je acane i myślę że na niej już zostanie. royala i acanę je z takim samym zapałem -czyli bardzo chętnie (w przeciwieństwie do innych karm, które w między czasie próbowaliśmy). Faktycznie po acanie załatwia się częściej/bardziej niż po royalu, ale to chyba nawet zdrowsze niż sztucznie 'zbite' odchody po royalu. Pamiętaj że producenci karm wiedzą że właściciele psów przy wyborze karmy kierują się właśnie wielkością odchodów, więc dodają do karm składniki sztucznie je zbijające np. pulpę buraczana -jak to jest w przypadku royal. Przegięcie w żadną stronę nie jest dobre, ani zbyt luźne (wręcz 'biegunkowe')odchody, ani zbyt twarde. Jeśli pies po acanie załatwia się częściej, trochę luźniej-ale nie jest to biegunka, to jest to zupełnie naturalne, po prostu niczym nie zakłócone wypróżnianie:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...