Jump to content
Dogomania

Hej białostoccy dogomaniacy...


Niktusia

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zuanna']Słuchajcie - nie wiem jak Wasze futra, ale moja Tina w takich temperaturach to w południe nie wytrzyma :shake: Dzisiaj już o 8 rano nie miała ochoty na łażenie po łące. Nie wiem, czy to dobry pomysł spotykać się w południe.[/QUOTE]
Jestem tego samego zdania-moje dzisiaj na zwyczajowej naszej leśnej trasie spacerowej wymiękły i ostentacyjnie zażądały powrotu do domu,a na tych łąkach jest zero cienia i patelnia się robi.To może po połudnui,lub zarządzimy inny termin.

Link to comment
Share on other sites

Ja mieszkam w Dobrzyniewie Dużym ,kierunek na Gniłę-Krypno to jest od granic Białego to 9 km,więc do lasu mam 200metrów,a nasza trasa to ok 10 km po lesie-więc jak chcecie możemy spotkać się równie dobrze na mojej wiosce.Jeżeli są chętni to zapraszam,a namiary na mnie z nr tel mogę wtedy podać na PW

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuanna']My możemy dojechać w dowolne miejsce. W parku zwierzynieckim, to nie wiem czy uda nam się spuścić zwierzaki :shake: Ludzie raczej się boją brykających dużych psów.[/QUOTE]
Iza pisała o lasku, ale na ostatnim 5psowym spacerze moja po parku też biegała.
Ludzie zresztą są wszędzie.

Widzę że nic w związku ze spacerkiem nie zostało ustalone.. może to i dobrze, taki upał mój Suk też wymięka:shake:

Link to comment
Share on other sites

plinka my się dzisiaj spotykamy o godzinie 18 w mojej okolicy-las i to duuuużżżżooo lasu.Przyjeżdża zuanna ze swoją suczą.Jeżeli ktoś jeszcze miałby ochotę to zapraszam serdecznie,a namiary i tel do siebie podam na PW.(będę jeszcze tu zaglądać ok 13,aby zobaczyć czy może ktoś jeszcze się skusi)

Link to comment
Share on other sites

BARDZO PROSIMY O POMOC SCHRONISKU W HAJNOWCE

200 psiakow, wolontariatu prawie ze nie ma ( jedna wolontariuszka), adopcje stoja.
Kierownictwo jest przystepne i mile, bardzo wdzieczne za jakakolwiek pomoc.


[h=2]Komunikat dla osób zainteresowanych wolontariatem w Schronisku ”Ciapek” w Hajnówce.[/h] [IMG]http://www.ciapek.org/templates/dogs_cats_v2/images/postdateicon.png[/IMG]Środa, 21 Marzec 2012 20:40 | [URL="http://www.ciapek.org/index.php?view=article&catid=14%3Awolontariat&id=84%3Akomunikat-dla-osob-zainteresowanych-wolontariatem-w-schronisku-ciapek-w-hajnowce&format=pdf&option=com_content&Itemid=17"][IMG]http://www.ciapek.org/templates/dogs_cats_v2/images/pdf_button.png[/IMG][/URL] | [URL="http://www.ciapek.org/index.php?view=article&catid=14%3Awolontariat&id=84%3Akomunikat-dla-osob-zainteresowanych-wolontariatem-w-schronisku-ciapek-w-hajnowce&tmpl=component&print=1&layout=default&page=&option=com_content&Itemid=17"][IMG]http://www.ciapek.org/templates/dogs_cats_v2/images/printButton.png[/IMG][/URL] | [URL="http://www.ciapek.org/index.php?option=com_mailto&tmpl=component&link=aHR0cDovL3d3dy5jaWFwZWsub3JnL2luZGV4LnBocD9vcHRpb249Y29tX2NvbnRlbnQmdmlldz1hcnRpY2xlJmlkPTg0OmtvbXVuaWthdC1kbGEtb3NvYi16YWludGVyZXNvd2FueWNoLXdvbG9udGFyaWF0ZW0tdy1zY2hyb25pc2t1LWNpYXBlay13LWhham5vd2NlJmNhdGlkPTE0OndvbG9udGFyaWF0Jkl0ZW1pZD0xNw=="][IMG]http://www.ciapek.org/templates/dogs_cats_v2/images/emailButton.png[/IMG][/URL]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]Uruchomiony został adres poczty elektronicznej dla osób zainteresowanych promocją [/FONT][FONT=&quot]bezdomnych zwierząt przebywających w Schronisku "Ciapek"[/FONT][FONT=&quot].[/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]Jeżeli chcesz umieszczać psy w kąciku adopcyjnym na oficjalnej witrynie Schroniska, prześlij zgłoszenie na adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#3366ff][FONT=&quot]Kogo potrzebujemy[/FONT][/COLOR][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]

[LIST=1]
[*][COLOR=#000000][FONT=&quot]Osoby do aktualizacji internetowej strony schroniska - Do wolontariuszy należy regularne sprawdzanie, które psy, zostały już adoptowane, aby można usunąć je z bazy.[/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[*][COLOR=#000000][FONT=&quot]Osoby znające zwierzęta w schronisku - W ciągu tygodnia w schronisku jest znaczna rotacja zwierząt i Wolontariusze pomagają osobom zainteresowanym adopcją wybrać zwierzę, doradzają, mogą powiedzieć kilka słów o wybranym zwierzęciu.[/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[*][COLOR=#000000][FONT=&quot]Osoby do pielęgnacji psów zwykle będzie to wyprowadzanie na spacery mniejszych, łagodnych psów (organizowane też będą tzw \"masowe\" wyprowadzania psów - zbiera się kilku wolontariuszy i wyprowadza się wszystkie psy z boksu na raz) oraz pielęgnacja tych psów (strzyżenie, czesanie, mycie i różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne bądź lecznicze - od czyszczenia uszu po siedzenie z psem z kroplówką). Wchodzi w grę karmienie szczeniaków. [/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[*][COLOR=#000000][FONT=&quot]Osoby do organizowania adopcji i transportów - Wolontariusze szukają domów dla poszczególnych zwierząt (często szczególnie potrzebujących) - odbywa się to zwykle przez umieszczanie w różnych miejscach ogłoszeń (np. w mediach, w internecie). Wolontariusze podają do siebie kontakt i są w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące zwierząt z ogłoszeń, następnie ustalają ostateczny dom. [/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[*][COLOR=#000000][FONT=&quot]Osoby do udziału w akcjach i imprezach schroniska - Schronisko od czasu do czasu organizuje różnego rodzaju akcje i imprezy na rzecz zwierząt. Wolontariusze są współorganizatorami imprez.[/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[/LIST]
[COLOR=#000000][COLOR=#3366ff][FONT=&quot]Domy tymczasowe[/FONT][/COLOR][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]Wolontariusze często oferują domy tymczasowe dla szczególnie potrzebujących zwierząt, nie dających sobie rady w schronisku (lub szukają takich domów).[/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]ZACHĘCAMY RODZINY z dziećmi[/FONT][FONT=&quot], które na razie nie mogą mieć swojego zwierzaka a decyzję przesuwają na przyszłość. Jest to dobra lekcja dla dzieci, uwrażliwianie na los braci mniejszych.[/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#3366ff][FONT=&quot]Informacja dla osób niepełnoletnich, które chcą pomóc[/FONT][/COLOR][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]Dla osób niepełnoletnich mamy jednak parę propozycji: o[/FONT][FONT=&quot]rganizowanie akcji dotyczących schroniska w swoim otoczeniu.[/FONT][FONT=&quot] Mogą to być zarówno zbiórki darów na rzecz schroniska (np. w szkole, w pobliskim domu kultury, w drużynie harcerskiej) jak i akcje rozgłaszające problem bezdomnych zwierząt i schroniska wśród osób z najbliższego otoczenia (np. przygotowanie lekcji wychowawczych, gazetek ściennych w swojej szkole itp.). Tu wszystko zależy od Waszej pomysłowości, a takie akcje są naprawdę ważne - zastanówcie się ilu spośród waszych znajomych praktycznie nic nie wie o schronisku, o sytuacji przebywających tu zwierząt i o tym, jak bardzo potrzebują one pomocy. Możecie sami zaproponować przebieg spotkań i je uatrakcyjnić (przygotowując np. jakiś program artystyczny, zbiórkę darów, reklamując je itp.).[/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]Pomagając w poszukiwaniu domów dla naszych podopiecznych. [/FONT][FONT=&quot]Wolontariusze z naszego schroniska szukają domów dla zwierząt na różne sposoby. To nie tylko bierne czekanie w schronisku z nadzieją, że ktoś się pojawi. Wolontariusze wybierają psy do szukania im domów, następnie umieszczają ogłoszenia w internecie (m.in. aukcje na allegro), w prasie, a nawet w radiu i telewizji. Wolontariusze odwiedzają również forum [/FONT][URL="http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=28"][FONT=&quot]Dogomania[/FONT][/URL][FONT=&quot], gdzie organizują swoją pracę, urządzają zbiórki na leczenie zwierząt, dyskutują o sposobach pomocy. Na forum może zarejestrować się każdy i poszukać HAJNOWSKICH wątków psów, a potem je śledzić.[/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]Pomagając schronisku w organizacji różnych akcji, w promocji itp.[/FONT][FONT=&quot] Tu chodzi głównie o przygotowanie materiałów promocyjnych lub atrakcji w programie. Zawsze chętnie czekamy na pomoc przy tworzeniu plakatów i ulotek, może ktoś poza zaprojektowaniem zna jakieś dobre miejsce, gdzie można taniej uzyskać takie materiały - chodzi o każdą pomoc w załatwianiu jak największej ilości atrakcji. Z chęcią czekamy też na propozycje programu artystycznego, który mógłby uatrakcyjnić różne imprezy promocyjne schroniska. Czekamy na ludzi uzdolnionych artystycznie, którzy mogliby np. przygotować książeczki z wierszami i opowiadaniami związanymi ze schroniskiem, lub mogliby dawać nam własnoręcznie wykonane przedmioty związane z psami i kotami, które potem moglibyśmy wykorzystać jako upominki dla dzieci podczas akcji. Można by tu długo wymieniać - wszystko zależy od Waszej pomysłowości. Czekamy na propozycje![/FONT][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]Możliwości pomocy jest bardzo wiele - jedynym ograniczeniem jest brak bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami w naszym schronisku, a to chyba nie jest dużo. Reszta zależy od Waszej pomysłowości - jak nagłośnić problem bezdomnych zwierząt, jak znaleźć dla nich domy, czy w końcu jak zebrać dla nich dary oraz pieniądze, by miały lepiej w schronisku, skoro nie mają domów.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaT']plinka my się dzisiaj spotykamy o godzinie 18 w mojej okolicy-las i to duuuużżżżooo lasu.Przyjeżdża zuanna ze swoją suczą.Jeżeli ktoś jeszcze miałby ochotę to zapraszam serdecznie,a namiary i tel do siebie podam na PW.(będę jeszcze tu zaglądać ok 13,aby zobaczyć czy może ktoś jeszcze się skusi)[/QUOTE]
Dzięki może następnym razem.
I jak spacer? :)
Byłam nawet w okolicy, rzucił mi się bereńczyk w oczy na jednej posesji ale to było dobrzyniewo fabryczne;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='Sable']Hej!
Bardzo potrzebuję paru spacerków z psami - najlepiej fajnymi do szczeniąt :)
Pasuje mi praktycznie każdy termin :)
Ma ktoś ochotę na wypad :)?[/QUOTE]


ja mogę któregoś dnia o ile mój białas się nada ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sable']Jasne, że się nada :) Byłoby fajnie! W następnym tygodniu może?[/QUOTE]

Tak, tak przyszły tydzień jest ok, ale nie mam jeszcze grafiku z pracy, to umówimy się dokładnie co i jak w poniedziałek ok ?

wysyłam Ci swój nr na PW jakby mnie akurat na dogo nie było ;)

Link to comment
Share on other sites

W parku nie jest spore ryzyko, że dostanie się mandat za brak kagańca? Bo mój nawet nie posiada czegoś takiego. I z tego samego powodu chyba niebardzo jest jak puścić psy ze smyczy? Póki co pogoda jest kiepska, ale o ile nie leje jakoś strasznie mocno to jestem chętna.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...