Jump to content
Dogomania

Lista ras uważanych za agresywne


Recommended Posts

Moim zdaniem taka lista to poroniony pomysł. Będą na niej pewnie rasy, których trudno spotkać na codzień. A i tak większość pogryzień powodują psy "w typie jakiejś rasy" lub po prostu mieszańce. Poza tym, kto dziasiaj przestrzega obowiązującej na razie ustawy? Mam znajomych z rottkami i żaden z nich nie rejestrował go w odpowiednim urzędzie.

Czy wiecie, że np. w Belgii staffik jest na liście psów agresywnych?

Link to comment
Share on other sites

aktualna jest lista z 15 grudnia 1998 r. :

1) Amerykański pit bull terrier,
2) Perro de Presa Mallorquin,
3) Buldog amerykański,
4) Dog argentyński,
5) Perro de Presa Canario,
6) Tosa inu,
7) Rottweiler,
8) Akbash dog,
9) Anatolian karabash,
10) Moskiewski stróżujący,
11) Owczarek kaukaski.

zestawienie godne specjalisty :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='badman2503']

1) Amerykański pit bull terrier,
2) Perro de Presa Mallorquin,
3) Buldog amerykański,
4) Dog argentyński,
5) Perro de Presa Canario,
6) Tosa inu,
7) Rottweiler,
8) Akbash dog,
9) Anatolian karabash,
10) Moskiewski stróżujący,
11) Owczarek kaukaski.

zestawienie godne specjalisty :lol:[/quote]

Ciekawe czy policjant czy SM jest w stanie odróżnić psa z pozycji 8 od psa z pozycji 9 ? Albo nr 2 od nr 4? Czy wiedzą wogóle jak te psy wyglądają?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='badman2503']w sumie to nie widzialem na oczy połowy z tych psów zawartych na liście, nie mówiąc już o odróżnieniu jednego od drugiego( z tych co nei widzialem oczywiście:) )

co do tej nowej listy, jeśli to nie jest kolejna plotka, to prosze o podanie źródła.[/quote]

Proszę bardzo:
[url]http://dogs-in-black.w.interia.pl/NOWA%20LISTA%20RAS.htm[/url]

[url]http://bip.kprm.gov.pl/bip/showArticle.jsp?id=1268&typ=new[/url]

Link to comment
Share on other sites

podoba mi sie ta lista hehe , czarny terrier (heh nie znam takiej rasy znam CTR) . Zreszta ta lista byla juz kiedys pokazana w jakims watky tez tu w bullowatych. Zreszta jak ktos mi udowodni ze mam ktoregosz w.w. psow. Oni pewnie glownie rozpoznaja po kopiowanych uszach , moj znajome zostal ukarany za puszczonego luzem "boksera" :lol: troche ten "bokser masywny z dlugim ogonkiem nisi i nie z plaszczona morda.
Hmmm a tak z ciekawosci bedac w posiadaniu psa ktory nie ma papierow , to o co moga mnie oskarzyc ze mam kundla przypominajacego dana rase? No nie udowodnia mi rasy skoro mam psa ze schroniska przypominajacego amstaffa

Link to comment
Share on other sites

Ta lista jest nieoficjalna...do tego z marca zeszełego roku kiedy ministerstwem kierował Janik...teraz jest to Kalisz i wierzcie mi - maja o wiele ważniejsze rzeczy na glowie niż sprawa listy psów. Pomysł na pierwszą liste był idiotyzmem i każdy o tym wie. Bez względu co myślicie o rządzących, oni nie popełnią drugi raz tego samego błędu i nie zrobią z siebie ponownie idiotami. Rotacja teką jest tak wielka ze zanim minister zejdzie do takich spraw, zastąpi go ktoś inny.
Pomysł na liste kończy się na owej liście-nikt nie zna przyczyny dla której miałby odmówić wydania pozwolenia, bądź egzekwować braku jego posiadania.
Dlatego moi mili, nie martwcie się o nową liste, gdyz taka nie powstanie
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A wiesz badman - dziwne rzeczy wypisujesz :o

Jakies dwas lata temu szukalam domu dla rodowodowej utytulowanej zinbredowanej na super linie rottweilerki - udalo mi sie, "moja" sunia jest u super ludzi, jest wystawiana, ma dobrze - mam kontakt z jej nowymi wlascicielami [moimi znajomymi] i wiesci o "mojej" suni [zawsze sie smiejemy, ze mam 3,5 psa ;) ]. A wiesz dlaczego taka super sunia szukala domu?
Bo sasiadom jej pierwszego wlasciciela nie spodobalo sie, ze to drugi rottweiler na terenie jego posesji [zabezpieczonej w odpowiedni sposob, pierwsza rottweilerka spokojna, ulozona], napisali do UM, ten nie wydal pozwolenia, nasylal policje i facet musial sunie oddac.
Wiec nie pisz tu takich glupot.
Przed wyborami chwyt na nowa liste ras psow niebezpiecznych to jak cieple buleczki - czyms trzeba Leppera pokonac :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Naprawde nie ma sensu znowu o tym rozmawiac - w archiwum sa cale stosy watkow na ten temat. Mowilismy juz o jamnikach, o tym, ze koty jezdza za darmo autobusami i PKP, nie musza miec szczepien, na dworze po nich sie nie sprzata itd itp.
Jedyny plus, ze na liscie maja znalezc sie mieszance - ale co zrobia z takim miksem, jaki mieszka u nas w bloku - labrador+amstaf ? Jeden super pies polecany dla rodzin z dziecmi, a drugi morderca - jak z tego wybrnac?

Link to comment
Share on other sites

Poza tym jest to (jak na razie) tylko projekt, więc cała nadzieja że ktoś mądry sie zreflektuje...

Znalezione w necie:

Test na psa


Doszła do mnie fama, na zakończenie dnia,

Zaostrzą w kilku punktach prawo do posiadania psa.

Bo ras niebezpiecznych więcej coraz,

Psy bez kagańca biegają samopas, a

Właściciele tychże ras,

Są bezmyślni, tym samym groźni dla nas i mas.



Trudno się z tym nie zgodzić, więc przyznaję rację.

Jedno mnie wszak niepokoi podczas całej tej akcji.



- P o z w o l e n i e o d p s y c h o l o g a, poddanie się testom,

Jak przy pozwoleniu na broń nakazane jest to.



Jakie to testy? Na inteligencję, osobowość czy nerwice,

Przejść muszę by z jamnikiem lub dogiem wyjść na ulicę?

A co, gdy się okaże, że z testów będzie wynikać,

Owszem, mogę posiadać ale najwyżej chomika?

Czy takie pozwolenie będę musiał mieć przy sobie

Zawsze? Nawet gdy Z Reksiem przebieżkę zrobię?



Czy to się rozniesie na inne dziedziny życia?

Przy zakupie młotka, siekiery, maszyny do szycia?

Przecież to niebezpieczne są urządzenia

I to mój punkt widzenia całkowicie zmienia.



Jak tak oglądam ze szpitali doniesienia,

Albo czytam artykuły prasowe,

Takie oto myśli zaprzątają mi głowę:

Dlaczego takich testów zrobić nikt się nie trudzi

Małżeństwom i nie tylko; na posiadanie małych ludzi.



autor: Tomasz Szulakowski, Radio Bi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']A wiesz badman - dziwne rzeczy wypisujesz :o

Jakies dwas lata temu szukalam domu dla rodowodowej utytulowanej zinbredowanej na super linie rottweilerki - udalo mi sie, "moja" sunia jest u super ludzi, jest wystawiana, ma dobrze - mam kontakt z jej nowymi wlascicielami [moimi znajomymi] i wiesci o "mojej" suni [zawsze sie smiejemy, ze mam 3,5 psa ;) ]. A wiesz dlaczego taka super sunia szukala domu?
Bo sasiadom jej pierwszego wlasciciela nie spodobalo sie, ze to drugi rottweiler na terenie jego posesji [zabezpieczonej w odpowiedni sposob, pierwsza rottweilerka spokojna, ulozona], napisali do UM, ten nie wydal pozwolenia, nasylal policje i facet musial sunie oddac.
Wiec nie pisz tu takich glupot.
Przed wyborami chwyt na nowa liste ras psow niebezpiecznych to jak cieple buleczki - czyms trzeba Leppera pokonac :evilbat:[/quote]

głupote wypisujesz TY. czepiłaś się sporadycznego przypadku, kiedy to jeszcze był "oficjalny donos".mylisz dwie sprawy. 99% przypadków wydawania pozwolnia, są to sprawy rozpatrywane automatycznie, i pozytywnie. Wiadomo ze kiedy ktoś pisze do miasta, robi wokół tego szum, to tak to się kończy. Pisałas ze facet miał dwa rottweilery i to sie nie spodobalo sąsiadowi. Wynika z tego że facet nie postarał się o pozwolenie w momencie kiedy dostał psa. pies pobył troche w nowym domu i dopiero wtedy sąsiad napisał do miasta. Urzędas zareagował tak jak zwykle, - facet ma psa wpisanego na liste agresywnych, nie postarał sie o pozwolenie i do tego jeszcze sąsiedzi sie skarżą(bez względu na to jaki nie byłby z tego psiaka spokojny baranek).

Facet poprostu zaniedbał kwestie pozwolenia. Gdyby poszedł po pozwolenie przed tą całą zadymą z sąsiadem, dostałby je od ręki na 100 %.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='badman2503']Facet poprostu zaniedbał kwestie pozwolenia. Gdyby poszedł po pozwolenie przed tą całą zadymą z sąsiadem, dostałby je od ręki na 100 %.[/quote]

Gdyby nie było tych pozwoleń i całej tej absurdalnej listy to by nie było tematu. Ludzie mogą kupować broń o małym kalibrze bez pozwolenia, proce, łuki, pałki teleskopowe, noże wojskowe, ale nie - na psa koniecznie trzeba pozwolenie.

Wg mnie zwiększenie odpowiedzialności karnej właściciela za wyczyny pupila odniosłoby większy skutek niż robienie jakiejś listy ras rzekomo agresywnych... A tak - to jest tylko bicie piany i medialna zawierucha. Ochłap rzucony przez władzę społeczeństwu, z miną że coś się w tej sprawie dzieje.

Rozjuszony niezsocjalizowany niufek albo bernardyn może być po stokroć bardziej niebezpieczny dla człowieka niż 20 kilogramowy pitbull.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...