Jump to content
Dogomania

Kiedy całkowicie staja uszy?


vajolet

Recommended Posts

Witam mam prawie 3 miesieczną chihuahe ,jest kochana ,ale nie stoją jej całkowicie uszy .Hodownca kazał je pdoklejac zrobic 3 dni przerwy i znowu podklejać.Jak podkleje to wtedy całkowicie stoja odkleje to stoją jeszcze koło doby ,a potem w połowie opadaja jakby sie łamały:roll:Z góry dziekuje za odpowiedzi:lol:

Link to comment
Share on other sites

Podawaj pieskowi wapno , galaretke z kurzych łapek i podklejaj :D
Jeszcze ma czas.
Czasami całkowicie stają uszka po wymianie zębów
A czasami odrazu.
To sprawa indywidualna.
Jedno jest pewne musisz sprawe przypilnować i być konsekwentna w podklejaniu.

Link to comment
Share on other sites

do 3 miesiąca uszy powinny stać!!!
jeśli nie stoją, a pies ma być wystawiany to trzeba sprawę przypilnować i podklejać.
teraz to ważny moment dla twojego psa więc pilnuj tematu i PODKLEJAJ bo za parę tygodni będzie już za późno!!!
pozdrawiam i życzę powodzeni i cierpliwości a na pewno się uda:)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuje za wszystkie rady i dopowiedzi

ajermak ona skonczyła wąłsnie 3 miesiac i nie stoją ,ale jest jeszcze szansa ,ze staną,caly czas podklejam.

Euro-Emi a wymiana ząbków następuje koło 6-tego miesiaca?

wzjoanna dzis próbowałam jej troszke masowac ,ale ona strasznie zywa nie uleży dlugo na kolanach .Ale bede ja tak kłas pare razy dziennie i zawsze troszke pomasuje

Link to comment
Share on other sites

na podstawie jej wyglądu. w mojej rodzinie chihuahua hodujemy od 7 lat, mamy kilka psów tej rasy, jeżdzimy na wystawy, także jak na moje oko to nie jest chihuahua. nie wiem jak u niej z budową ciała, ale po pyszczku od razu widać. zdecydowanie za długi pysk, teraz zdjęć już nie ma ale chyba uszy źle osadzone, główka za mało wysklepiona(powinno być tzw jabłuszko a jest płaska głowa).

jeśli ktoś sprzedając tego pieska powiedział że to chihuahua to niestety Cię oszukał- czyli mamy kolejny przykład że lepiej kupić psa z rodowodem niż kota w worku. niestety chihuahua jest rasą "podobną" do ratlerka, tzn podobną dla osoby która się zupełnie nie zna. i na allegro, alegratce i innych serwisach od groma jest ogłoszeń na chihuahua za 1000zł, a są to ratlerki. ale dla ludzi liczy się kasa i jeśli tylko znajdą kogoś naiwnego to sprzedają od razu. bardziej się opłaca sprzedać psa jako chihuahua za 1000zł niż jako ratlerka za 300zł:)

porównaj np swoją suczkę to avatara euro-emi. ostatnio mam bzika na punkcie takiego czarno- białego umaszczenia:) i szukam reproduktora dla mojej Lili takiego właśnie, po prostu śliczne są chihuahua krótkowłose w takim kolorze. moja sunia jest malutka, 1,6kg, dlatego większość psów odpada z uwagi na to że są za duże dla mojego krasnala.

Link to comment
Share on other sites

spójrz vajolet znalazłam aukcję na której jest piesek identyczny jak Twój:
[COLOR=Green][B][usunięte-regulamin][/B][/COLOR]

i to jest właśnie naciąganie ludzi. zamiast jasno napisać że to jakaś mieszanka ratlerka(bo nawet nie rasowy ratlerek) to ktoś pisze bezczelnie że to chihuahua. ale zawsze znajdzie się ktoś kto twierdzi że go nie stać na rasowego chhuahua z rodowodem, za to nie zdaje sobie sprawy z tego że STAĆ GO NA KUNDELKA ZA 1200ZŁ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Przede wszystkim witajcie :)

Nie bedziecie sie zloscic jak spytam jak sie podkleja uszy ?
Moja ma 3 miesiace ( no juz prawie) i uszka klapki. Czasem stana na moment ale zaraz sie lamia z powrotem.

Czy to podklejanie to mniej wiecej takie jak psom majacym kopiowane uszy ?
Delikatnie skrecic wkolo , podkleic plasterkiem papierowym ...
Jak dlugo pies to ma nosic ? Jak to psa nie meczy a ma uczynic piekniejszym to warto sprobowac.

Od niedawna sie interesuja ta rasa ale na podklejanie jeszcze sie nie natknelam, dlatego pytam.

Link to comment
Share on other sites

czy to jest ten piesek na Twoim zdjęciu? na nim ma malutkiei stojące uszy:) zrób tak jak piszesz: "skręć" ucho i owiń plasterkiem(koniecznie takim "oddychającym"!!). z takim plasterkiem piesek niech pochodzi 2-3dni, potem odwiń na jeden dzień, i jeśli nawet ucho będzie już stało to zwiń znowu na 2-3 dni dla pewności. możesz też masować uszy(takie okrężne ruchy od nasady ucha do końca). podawaj wapno, takie kleiste mięso. niektórzy polecają też żelatynę ale nie wiem jaki to ma wpływ na układ pokarmowy psa..

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
Dnia 23.05.2009 o 23:32, pa-ttti napisał:

na podstawie jej wyglądu. w mojej rodzinie chihuahua hodujemy od 7 lat, mamy kilka psów tej rasy, jeżdzimy na wystawy, także jak na moje oko to nie jest chihuahua. nie wiem jak u niej z budową ciała, ale po pyszczku od razu widać. zdecydowanie za długi pysk, teraz zdjęć już nie ma ale chyba uszy źle osadzone, główka za mało wysklepiona(powinno być tzw jabłuszko a jest płaska głowa).

jeśli ktoś sprzedając tego pieska powiedział że to chihuahua to niestety Cię oszukał- czyli mamy kolejny przykład że lepiej kupić psa z rodowodem niż kota w worku. niestety chihuahua jest rasą "podobną" do ratlerka, tzn podobną dla osoby która się zupełnie nie zna. i na allegro, alegratce i innych serwisach od groma jest ogłoszeń na chihuahua za 1000zł, a są to ratlerki. ale dla ludzi liczy się kasa i jeśli tylko znajdą kogoś naiwnego to sprzedają od razu. bardziej się opłaca sprzedać psa jako chihuahua za 1000zł niż jako ratlerka za 300zł:)

porównaj np swoją suczkę to avatara euro-emi. ostatnio mam bzika na punkcie takiego czarno- białego umaszczenia:) i szukam reproduktora dla mojej Lili takiego właśnie, po prostu śliczne są chihuahua krótkowłose w takim kolorze. moja sunia jest malutka, 1,6kg, dlatego większość psów odpada z uwagi na to że są za duże dla mojego krasnala.

 

Link to comment
Share on other sites

Witam. Nie widzę zdjęcia tej chihuahua więc nie mogę jasno stwierdzić czy jest to mieszanka, aczkolwiek proszę się liczyć z tym że są dwa typy chihuahua jabłszkowo głowe i sarnio  głowe z czego obydwa te typy są dopuszczalne w hodowli oraz na wystawach. W typie sarnio głowach pyszczek jest dłuższy. Proszę się doinformować zanim stwierdzisz że chihuahua muszą mieć krótkie kufy i jabłuszkowe głowy. Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...