Jump to content
Dogomania

Bieganie huskich


Nat

Recommended Posts

Mam pytanie bo chce sie upewnic czy nie robie krzywdy mojemu psu. Aqua ma teraz 4,5 miesiaca, niedlugo skonczy 5 miesiecy. Biegamy codziennie wieczorem (ja na rowerze ona biegnie luzem) trase okolo 3km, Aqua uwielbia to i ostatnio ledwo ja moge dogonic na najciezszej przezutce!

Czy jak skonczy 5 miesiecy (bedzie to 12 wrzesnia) to czy bede mogla wlozyc jej szelki i podpiac jakas mala oponke? I jesli nie oponke to co?

Bardzo prosze o pomoc,

Natalia i Aqua

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nat, miałam zapytać o to samo co Ty tyle ,że ja mam 3-miesięczną malamutkę. Sanja ma w ciagu dnia dwie pory kiedy jest bardzo aktywna : rano i ok. godz. 22 .Wtedy staram się żeby sobie pohasała . Resztę dnia spędza na spaniu . Kiedy wychodzę z nią na siusiu zaraz mnie ciągnie do domu .Często slyszę ,że muszę z nią dużo biegać ale przecież nie mogę jej ciągać na smyczy na siłę. Z drugiej strony myślę , że ona jest jeszcze mała i wszystko przyjdzie z czasem.Powiedzcie ile czasu potrzebuje taki pies dziennie na wybieganie?

Link to comment
Share on other sites

Tatsu001000,,,,,,,,,,,,,,,,,

000000

sdvxd fsfvgsvz zfs 0dsfsdsg,

ce

d

d

f

wde,www,wdsrrw

vxxdbdxbddghegedffdfgggkgggmghmghguyugggfgfgjgmmh,bhng,bjv,k.hhgh

vbvbxvcbvdx0v23dnf

m

c

fxn,f

v

hcfdfvdcbfxdvfscd

Tatsu , Sanja tez kiedy ją przywiozłam wstawała skoro świt . Ale szybko się nauczyła czekać aż domownicy się obudzą .Teraz wychodzę z nią koło 8 rano.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Cześć Nat po wakacjach :D i dzięki za kartkę

Co do biegania Husky to myślę że jest zasadnicza różnica pomiędzy Husky a Malamutami spowodowana różnicą w ich wadze.

Ja z pewnością nie mogę obciążać swojej Sunki do 10-12 miesiąca z powodu szybkiego przyrostu jej wagi. (sport od 18-tego miesiąca)

Jak już za pewne wiesz, miałem pewne problemy z jej łapką, które na 90% powstały przez zbyt duże obciążenie szczeniaka wysiłkiem.

Sunka biega sama ile chce i nie daje jej dopingu w postaci mojej osoby uciekającej na rowerze 8)

Nat, jeżeli chodzi o Syberiany, to zapytaj Miśke - ma doświadczenie ze swoją sforą 8)

Mirasowa, miałem to samo. Sunka też nie chciała chodzić na długie spacery. Dochodziło do tego że się kładła na chodniku i koniec spaceru, a do domu wracała na moich rękach. Nie zmuszaj jej - sama da Ci sygnał kiedy możesz zacząć.

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Nat, to jest naprawde różnie.

Nawet u nas w klubie, gdzie psiaki startują w zawodach juz od kilku lat - są co do tego ogromne róznice zdań. (jedni mówią, że po 4 miesiącach, inni że po 6, a jeszcze inni że po roku). Ile szkół - tyle rad.

My ze swoim zaczęlismy biegać w wieku 3-4 miesięcy bez ciągnięcia i obciążania. Po pół roku zaczęły biegać przed rowerem. Przychodzi mu to wiele łatwiej niż bieganie np. z oponką, czy kłodą. Linka powinna być napięta, a zawsze możesz psu pomagac i podpedałować.

Na zawodach startuja psy od 13 miesiąca, i są to już przecież psy trenowane. Zatem można zacząć spokojnie trenować wczesniej niż przed rokiem.

Z tego co wiem w skandynawce może biec pies młodszy, bo nasi znajomi w kwietniu biegli na zawodach z 7-miesieczna malamutką.

OCzywiście, z niczym nie wolno przesadzać, kościec ciągle rosnie i łatwo o kontuzje. ALe np. nasze haszczaki miały od maleńkości taką silna wolę ciągnięcia, że jak teraz widzą rower, to wyją jak głupie. A własnie spawamy nasz pierwszy własny wózek ....

Teraz jak bylismy w puszczy to zimnym wieczorem spokojnie biegły 17 km

(8,5 km w jedną do jeziora - z powrotem).

Po godzinie odpoczynku były znowy gotowe do biegania.

Z kolei jeden z naszych klubowych malamutów przez pierwszy roku w ogóle nie przejawiał woli walki i biegania. DO dziś mu to zostało, choć jest ze świetnej hodowli i ma w domu biegacze towarzystwo. Biegać, to pobiegnie, ale zeby od razu aż tyle i jeszcze się scigać... tu już mu sie nie chce... :-)

Metros,

nie jestem w stanie wkleic ci zdjęcia naszych haszczaków w poście. Choc próbowałam kilkakrotnie w temacie "Prosze o szybką i fachową odpowiedź...", ale nic z tego mi nie wyszło.

okej, poddaje się. NIe potrafię wysłać fotki naszych haszczaków. Przepraszam zatem za "puste" postowanie.

Ale metros, mam dla ciebie inną wiadomość. Prawdopodobnie, zostaniemy ciotkami! Jeżeli w ten weekend sfinalizujemy domek, to .... Andromeda po Cowboyu i Fancie będzie u nas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z resztą jakby domek się zawalił, to pewnie też ją weźmiemy )

Na razie do poniedyziałku, gdy się wszytsko ma wyjaśnić jest zaklepana dla nas.

Z tego co wyniuchałam tym masz zamówioną Alabamę w Częstochowie!!!

Ja mam zamiar wpaść do niej w przyszły weekend, trochę ją popieszczochać.....

Link to comment
Share on other sites

w takim razie wysłałam ci cztery fotki na priv, dosłownie sprzed tygodnia.

W Częstochowie zamierzamy być w sobotę lub niedzielę 7-8 wrzesnia, bo bedziemy jechali do Wysokiej, tam gdzie są rozgrywane rokrocznie zawody "o Złoty but". Nasza "Wataha" bedzie w tym roku pomagać przy organizacji tych zawodów. Nie omieszkam wykorzystać tej sytuacji i zobaczyć moje cudo.........

Pani Sylwia się troche przeraziła jak usłyszała, że jedziemy całą watahą :-) :-) ;-) , bo bedziemy w kilkanaście osób i z kilkunastoma psami ;-))

ALe oczywiście zndam ci relację, jak tam twój "krecik"... ;-) :P :P :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

metros

ja postanowiłam się nie leczyć, tylko poddać temu szaleńtwu :-)) radze ci to samo ......

ty myślisz, że ten domek 30 km za Łodzią, który własnie chcemy kupic to po co ????????? :-) :P :P :P - dla naszego stadka, oczywiście.

Po za tym sa jeszcze dwa kundle i kot......

Zazdroszczę fair play i payookowi, że oni już mają takie szczęście haszcze pod nosem.

Link to comment
Share on other sites

metros, spokojnie ja wierzę że jak się czegos naprawde chce to musi się udać...

dsami jestesmy tego przykładem. Chociaż ja takie problem z rodzicami, mam juz sza sobą, a własciwie nigdy ich nie miałam. U mnie psy były w domu, od zawsze, a jak już kiedys wspominalam tutaj, moi rodzice sami mieli hodowle sznaucerow olbrzymow. Teraz maja przygarniete kundlaki i koty.

Z domkiem to było tak, że marzylismy o nim od dawna, ale wierzyc nam się nie chciało, że się uda. Od lat wynajmujemy mieszkanie, oszczędności żadnych. Zyjemy na bieżąco, szlejemy, wyjeżdżamy. Każdy straszy że wyprowadzka na wies, to tragedia, człowiek się zapusci. Ale my nie dawalismy za wygrana. Znalezlismy siedlisko 30 km od miasta, w małej wsi pod lasem i niedaleko stawu. Od razu wiedzielismy, że to musi być nasze. Malutki domek, piekny owowcowy ogród, i działka 4500 m2. Ogrodzone i kosztuje tyle co male ciasne mieszkanie w miescie.

Przerobilismy zatem samochód na gaz, i zaczeliśmy zbierać kasę. JUż nie tyle na kupno co na remont, zeby jakoś w nim przeżyć zimę. Oczywiscie obiecalismy sobie ze jak tylko bedzie domek, to od razu zamawiamy psa. (U nas na razie magiczna liczba to 4 huskie). I chyba .... stało się. DO końca tyogdnia mam nadzieję zamkąc sprawę domku, i ..... czekać na kolejne "dzieci" w naszym domu.....

Link to comment
Share on other sites

ale szelmostwo w oczach ma takie samo :-) juz czuję, ze nieźle da ci popalić...

wiesz, ja się kieruję w życiu intuicją, rozum u mnie głupieje wtedy do reszty i to dobrze... Bo jak na razie są to zawsze trafione decyzje, nie tylko te dotyczące zwierząt...... Ale

jak zaczęłam szukać kolejnego haszczka, to myślałam sobie - sunia, czekoladowa, dobrze by było jakby można ją było wziąć już do nowego domu, czyli pod koniec września....

(Zawsze chciałam mieć husky z hodowli z Coyoacan. Gdyby tylko miłość do haszczaków pozwoliła mi je trzymać w domu już kilka lat temu, to pierwsza stałabym w kolejce długie noce po szczenię po ich Chocolate z Coyoacan i Eryku Blacqjac`u Fortunatusie. Teraz taki miot jest juz niemożliwy. Ale psy pozostały równie piękne). One mają w sobie to coś, co akurat burzy we mnie krew. Kontaktowałam się nawet z coyoacanami, bo Cowboy krył tez sunię gdzieś w Ostravie. Ale wolę Kajkę. Cowboy co prawda, jest inny od pozostałych coyoacanów, ale ma za to w sobie doskonałe, idealne geny. A Kaja tez się zapowiada całkiem nieźle, a w dodatku jest po moim ulubionym, też doskonałym Wakiki Sivudelku. Także wybór był idealny.

i co dalej??

znalazłam psiaki - i myślę sobie, cholera chyba już trochę późno - psiaki już rosną ni chybi tylko już dawno zamówione. ale nic to...

Spróbuję

DObre skojarzenie świetni rodzice, dziadkowie, maleństwa do zagłaskania cudowne. Nawet imię gwieździste najbardziej ze wszytskich mi się spodobało. Sunia nasjpokojniesza, cichutka na razie.... I tak oglądam i myśle, myślę i oglądam - Andromeda - to przecież mój psiak!!!!!

Skontaktowałam się więc z Panią Sylwią, a ona mi mówi, że wolna jest własnie............... Andromeda!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo ktoś, kto ją zamówił - zrezygnował i wziął psa z innej hodowli.

Czy to nie jest kolejny znak?????

A swoją drogą, daleko mieszkasz od Wrocławia? Ja pochodzę z Opola i bardzo często tam bywam, a stamtąd to przecież rzut beretem do Wrocka. Jak będę jeździć do dziadków to może kiedys wpadnę z Andrutkiem do Indiany ???

Link to comment
Share on other sites

metros,

czy ty tez ciągle gapisz się w tę księżycową stronę jak w obrazek, chcoaż nic się na razie na niej nie zmienia.. :o :o :o :o :o ????????????

dziś nie polazłam do pracy, tylko smigam na modemie z domciu, już widze te rachunki za tpsa. 0X 0X 0X

ale jak głupia nie mogę, oderwać oczu do tych szczurków......

Link to comment
Share on other sites

jezu, wpadłam tylko na chwilkę

co sie stało martuś?????? jak to? naprawdę nic już tego nie będzie???? nie może być.... najpierw się zgodzili, tyle czekałaś, a teraz nic tego?? 0X :fist: :evil: :fist: 0X :evil: :evil: :evil: :evil: :o :drinking: :agrue:

wybacz ale nie potrafię tego zrozumieć, i jest mi baaaardzo smutno....................

może jeszcze nie wszystko stracone, głowa do góry, może to tylko przelotna kłótnia, i jeszcze wszystko się ułoży...

BO gdzie się podzieje ALABAMA??????????????????????????????????? jak nie u Ciebie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...