Jump to content
Dogomania

PIELEGNACJA SETERKA


isska

Recommended Posts

Cześć!
Moim zdaniem Setera niezależnie od odmiany nalezy czesać codziennie-ja tak robie,jeżeli chodzi o pracochłonność to najlżej jest wtedy,kiedy szata nie jest bujna,im starszy pies,tym wiecej czasu sie poswieca na czesanie-Setery wolno dojrzewają,dotyczy to m.in bujnosci szaty.Mniej wiecej w wieku 4-5 lat jest ona ukształtowana w niemalże 100%-ale to wszystko zależy od genów.
Jeżeli chodzi o przygotowanie psa do wystawy to Setery należy trymować,ale to trzeba zrobic ,dokładnie dlatego tez musi to zrobić osoba,która zna sie na rzeczy-psi fryzjer specjalizujacy sie w strzyżeniu danej rasy.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam setera z bardzo bujna szata. Jest w typie raczej amerykanskim wiec ten wlos jest sklonny do koltunienia sie. Czesze go co 2 dzien i to w zupelnosci wystarcza. A co do przygotowaniana do wystaw to golimy go przed kazda wystawa specjalna maszynka do strzyzenia psow. Cala powierzchnie ucha i podgardle golimy tak aby bylo pokryte lekkim meszkiem. A trymerem usuwamy tylko martwy wlos.

Link to comment
Share on other sites

Wkleje tu zdjecie mojego psa na ktorym widac, ze tej siersci nie jest malo i naprawde nie wymaga ona codziennej pielegnacji, moze gdyby moj pies lubil czesanie to jeszcze moze bylabym sklonna czesac go codziennie ale on nie przepada za tym. I jak widac siersc jest piekna, lsniaca, bez zadnych koltunow wiec po co psa codziennie meczyc...? :)

[img]http://upload.miau.pl/1/3531.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...