Jump to content
Dogomania

Gerber dla szczeniaka?


Britta

Recommended Posts

Hej,
Niewiecie czy mogę pdać gotowe jedzonko (typu Gerber dla siedmiomiesięcznego dzidziusia) mojemu 2 miesiecznemu szczeniaczkowi?
Np. Bukiet jarzyn z inykiem? To jest gotowa papka.
Co o tym sądzicie, mój mały nic nie je , tylko pije wodę i mleczko ale polecono mi zamiast mleka podać jogurt i ponoć zjadł chętnie ( nie wiem czy dużo ale ważne że sam zjadł).
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego nie mozesz dawac suchej karmy albo gotowanego zarelka? :roll:
Szczeniak w tym wieku juz moze jesc normalne karmy dla najmlodszych, gerbera nie polecam, choc sama uwielbiam przecierane owoce :oops:
Maly piesek ma inne zapotrzebowanie zywieniowe niz maly czlowieczek. Samo mleko to nie jest jedzenie dla rosnacego psa, nawet jesli je toleruje.

Link to comment
Share on other sites

O słoikach typu Gerber kiedyś już tu było :wink:
Od czasu do czasu mozna podać ale nie często bo:
1. Mają zbyt niski poziom białka
2. Często mają w składzie cebulę, która zawiera dwusiarczek n-propylu. Przy częstym stosowaniu powoduje anemię hemolityczną u psów.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście źe moge przygotowywać jedzonko dla mojego pupila. Chodzi jednak o to ze on nie ma apetytu albo mu moje przygotowane jedzenie nie smakuje i nie chce jesc. Pytalam z mysla ze to z Gerbera jest pozywniejsze i juz jest zbilansowane. Wiecie. Poza tym sadzilam ze bedzie mu smakowalo. Niestety oprocz jogurtu sam nic nie zje. Dlatego musialam sama go (delikatnie mowiac) na sile pokarmic. Przy antybiotykach przeciez musi cos jesc.
Ale dzieki za wyjasnienia co z tym Gerberem.

Link to comment
Share on other sites

Przyznam się szczerze, choć wiele ludzi pewnie mnie za to zlinczuje ale ja swoim psom papu doprawiam (troszkę wegety, liść laurowy i ziele angielskie).

Moja psina nie chciała jeść piersi z kury z ryżem i warzywkami, a z miłą chęcią gościła się u znajomego na stancji, który słabo z kasą stał i liche żarcie gotował, ale zawsze troszkę doprawił (nie dużo).
I zaczęłam też troszkę doprawiać.
I je aż uszy się trzęsą.

Link to comment
Share on other sites

Normalnie to on je sucha karme - bo teoretycznie tam najlatwiej jest kontrolowac poziom bialka. Chodzi mi o cos, w czym moglabym podac lek wychodzac do pracy o 6.00 - teraz robie mu taka ekspresowa kaszke ryzowa - sucha dostaje o 9.00, jak TZ idzie do pracy :) A ze bardzo trudno mi sie wstaje, to kazda chwilka wykradnieta na sen jest bezcenna ;) Gerberka otwieram i po klopocie ;)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie ze mozna podawac gerbery; samo miesko lub mieso z ryzem, kluseczkami. Nie jako jedyne jedzenie oczywiscie. Natomiast ilosc cebuli w gerberze NA PEWNO nie spowoduje anemi hemolitycznej u psów. Nawet jakby pies zjadl cala cebule to mu nic nie bedzie.

Zdrowy szczeniak ma apetyt. jesli Twoj nie chce jesc poszlabym szybko do weta. kiedy byl odrobaczany?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...