Jump to content
Dogomania

pies dobry mieszkaniec WROCŁAWIA


shangri_la

Recommended Posts

Nic nie będą mierzyć, pies może wykazać nieufność, może się wycofać, odskoczyć, nie może się szarpać na smyczy i uciekać w popłochu. Zdarzają się psy tak strachliwe, że po takim zajściu nie dochodzą do siebie, tylko obierają azymut dom. Tu ważne jest podejście właściciela, czy potrafi nad psem zapanować, a pies dość szybko dochodzi do siebie. Ok wystraszył się, napiął smycz i próbował zwiać, ale właściciel psa potrafi uspokoić i mogą iść sobie spokojnie dalej. To jest nie dla sytuacji, gdzie pies sobie spaceruje bez smyczy, czegoś się wystraszy i spotyka się ponownie z właścicielem pod swoim domem ;) A znałam takiego psa ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]Czy ja coś pisałam o egzaminatorach? Nie, więc nie odpowiem na Twoje pytania.[/QUOTE]
Szkoda, ze nie masz swoich przemysleń w tym względzie.
[QUOTE] Nigdzie też nie napisałam, że przy ruchliwej ulicy bez smyczy, bo absolutnie, w życiu swojego psa z niej w ruchliwym miejscu nie spuszczę, resztę rozsądku jeszcze zachowałam.[/QUOTE]
Napisałas tylko ze ktoś mógłby chciec pogłaskac psa przy przejsciu dla pieszych. Byc moze Ty nie spuscisz psa, ale ile osób to zrobi, skoro bedzie mogła? Za kazdego poręczysz?
[QUOTE]A co ma sanepid do restauracji?? Jeśli znasz odpowiednie przepisy, to psom nie wolno wchodzić tylko i wyłącznie na teren kuchni, a to, że właściciele nie zgadzają się na wpuszczanie psów to tylko ich widzimisię. [/QUOTE]
No to widac ze niektórzy uznaja te przepisy widzimisie, a sprawa dotyczyła psów przewodników, wiec większa potrzeba aby taki pies wchodził wraz z włascicielem.
Oto fragment artykułu:

[I][QUOTE] [/I]
[I]- Sanepid na to nie pozwala - twierdzi Irena Medes, dyrektorka zakładu handlu w katowickiej PSS Społem. Przemysław Skory, menedżer sieci Tesco, też nie pozwoliłby psu wejść do hipermarketu. Pokazuje pismo od Głównego Inspektoratu Sanitarnego: "Wprowadzenie psa na teren super- lub hipermarketu, gdzie rozlokowane są półki i regały z oferowanymi do sprzedaży środkami (nawet opakowanymi), może stworzyć zagrożenie zanieczyszczenia takiej żywności poprzez zanieczyszczenie opakowania, które może zostać przeniesione na produkt w trakcie jego rozpakowywania. W związku z tym, biorąc pod uwagę konieczność wyeliminowania ryzyka, nie jest możliwe wprowadzanie psów na teren sklepu samoobsługowego, gdyż sprzedawane w nim środki spożywcze nie są zabezpieczone przed bezpośrednim dostępem psa lub np. jego sierści" - pisze dyrektor departamentu higieny żywności, powołując się na rozporządzenie Parlamentu Europejskiego. [/I]
[I][/QUOTE][/I]
NA niektóre plaze też jest zakaz wprowadzania psów, te przepisy ustala sie o wytyczne sanepidu. Czyzby na plazy były kuchnie czy moze sa przepsiy na które mozna się powołac?
[I][QUOTE] [/I]
[I]Mój pies to nie przedmiot, kiedy idę do miasta, mój pies idzie ze mną (i nie próbuj znowu przeinaczyć moich słów, bo nie mówię tu o imprezach masowych, okropnych hałasach, itp).[/I]
[I][/QUOTE][/I]
Wystarczy ze w lecie pospacerujesz sobie po rozgrzanych chodniakch. Ty masz buty, pies nie.
Kazanie psu w upał spacerowac po takich ulicach to własnie jest przedmiotowe traktowanie psa.
[QUOTE]
A fajne jest, że UM bierze pod uwagę chociaż jakieś potrzeby właścicieli psów...
[/QUOTE]
Gdyby tak było, to mielibysmy juz pełno wyznaczonych miejsc w całym Wrocławiu gdzie mozna by psa wybiegac. A takowych nie ma. A przeciez nie sa one uzależnione od programu Dobry Pies MWrocł. Te miejsca maja być niezaleznie od Programu. Kiedy będą?
[QUOTE]Czy nie lepiej choć odrobinę taki program wesprzeć, zamiast negować dosłownie wszystko?[/QUOTE]
Aby wesprzeć cos, trzeba miec co wesprzeć. Chętnie wesprzę miejsca przeznaczone dla psów. A nie fikcyjny program podobny do listy psów agresywnych. Wsparłaś tez ta listę? Tylko dla idei wspierania wszelikich inicjatyw?
A przy okazji. Kto będzie egzekwował przepisy DPMW. Policja? Straż Miejska?
TAk jak lista jest to nieegzekwowalne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...