Jump to content
Dogomania

Iryska w domku z Krakowie


szprotka_89

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='szprotka_89']dwie łyżki....? aha... no dostawała do tej pory więcej więc chyba będziemy musieli to ograniczyć...[/quote]


ona jest mała i jak to jest jeden z dwóch posiłków to nie ma być taki mega obfity - jak teraz się nauczy jeść tak duzo to po sterylce będzie problem i zrobi się pulpet

Link to comment
Share on other sites

ojej Szprotka to było tak orientacyjnie - nie widziałam Iryski teraz więc trudno mi ocenić - ale wydaje mi się, że 2 łyżki ugotowanego - duże łyżki podkreślam - duże :lol: - powinny jej wystarczyć, chyba, ze dużo biega i spala to więcej - no i koniecznie dwa razy dziennie - ale to bez sensu takie porady bo nie widziałam jej teraz jak urosła - nie chcę, zeby przeze mnie chodziła głodna :lol:

Link to comment
Share on other sites

nie no ja wiem... tak na prawdę to mama mnie gwałciła żebym się dopytała :D ale bardzo ci dziękuję za odpowiedź :)

postaram sie w najbliższym czasie zrobić zdjęcie żeby pokazać jak urosła:)

a ruszać chyba dużo się rusza chociaż to zależy od dnia i czy się jej chce:D

Link to comment
Share on other sites

No i już po wszystkim :)

najpierw trochę zaległych zdjęć:

Konfrontacja z królikiem:
[IMG]http://lh6.ggpht.com/__2mDP4znNms/SmHcQe_XWoI/AAAAAAAABFA/A7d-3tAtdgs/s512/SS855466.JPG[/IMG]

Tak wyglądam jak śpię:
[IMG]http://lh6.ggpht.com/__2mDP4znNms/SmHcb7cleOI/AAAAAAAABFE/_8443yNRGbk/s512/SS855473.JPG[/IMG]

A to w trakcie wybierania materiału na ubranko:
[IMG]http://lh3.ggpht.com/__2mDP4znNms/SmHdB_T2YlI/AAAAAAAABFI/euNPBONvUjA/s400/SS855491.JPG[/IMG]

No a to już po wszystkim, moje wymęczone biedactwo:
[IMG]http://lh4.ggpht.com/__2mDP4znNms/SmHdQU759-I/AAAAAAAABFQ/9N0wMPWk9i0/s512/SS855496.JPG[/IMG]

Co do samego zabiegu to wszystko poszło bez żadnych problemów. Najpierw mała dostała "głupiego jasia" nie zdążyłyśmy wyjść na pole żeby się jeszcze przeszła jak tyłek jej zaczął zbaczać :D
pani miała jeszcze problem z wkuciem wenflonu bo takie małe ma żyłki :)
co do samej operacji dowiedziałyśmy się że był problem z znalezieniem macicy bo jeszcze była mała dlatego rozcięcie jest trochę większe. Dostałyśmy do zrobienia zastrzyk przeciwbólowy na jutro i ściągnąć mamy jej wenflon (w końcu jestem po pierwszym roku pielęgniarstwa więc powinnam dać radę) :) w poniedziałek mamy przyjechać na kontrolę szwów i po antybiotyk:)

no teraz mała jest strasznie przymulona...stara się chodzić ale jeszcze się chwieję i kładzie się...

Link to comment
Share on other sites

spokojnie:) spała na kocyku i podusi na podłodze z mamą. Mama nawet mówiła że poszła na chwilę położyć się do kojca ale później wróciła z powrotem :)

teraz jeszcze jest przysypiająca ale już chodzi dużo lepiej, apetyt wrócił i zjadała trochę:)

zrobiłam jej zastrzyk przeciwbólowy ale musiałam w ratach bo miałam dwie panikary... Iryskę i mamę które miała jej trzymać głowę ale jak mała się wystraszyła i zaczęła piszczeć to mi ją puściła i musiałam podać zastrzyk w dwóch ratach... ale nie sądzę żeby to jakoś bardzo przeszkadzało. Ściągnęłam też jej wenflon. Patrzyłam też na tą rane i jak dla mnie wygląda ładnie. Ma takiego siniaka pod linią rzeber ale pewnie jej sie wchłonie:)

Link to comment
Share on other sites

nom i po wizycie kontrolnej...

wet powiedziała że rana goi się dobrze i bez problemów... dostała antybiotyk i mamy jej jeszcze podać jedną dawkę w piątek...

no a tak to nic wiecej z nowości...

mała już zachowuje się zupełnie normalnie no może poza tym że ma dużo większy apetyt ale pilnujemy jej...

Link to comment
Share on other sites

mam jeszcze do was pytanie...
co można podać Irysce żeby poprawiła jej się sierść? bo ma taką twardą i strasznie jej wypada (chociaż to może być naturalne a tylko mi się zdaje że to jakoś dużo)...

chodzi mi o jakieś witaminy... macie coś godnego polecenia?

Link to comment
Share on other sites

a jaką karmą ja karmicie? najczęściej to wina karmy i należałoby zmienić plus do czasu az sie poprawi dodawać witaminy - może być olej z wiesiołka, można u weta kupić specjalne witaminy na siersć: biotyna + kwasy omega 3 i omega 6 - np dermocan - to proszek,

aha ale pisałaś że gotujecie to widocznie jest zbyt jałowe - do gotowanego własnie dobrze dodawać łyżeczkę oleju z wiesiołka, albo oliwy z oliwek kapkę i np ten dermocan - to jest proszek i fajnie się miesza z karmą

Link to comment
Share on other sites

Profilum nie jest zbyt dobra z tego co się orientuję - :shake: i coś widzę, że własnie problemy z sypaniem sierścią są przy tej karmie bo nawet do Angeli wrócił z adopcji kot "bo się za bardzo sypał" a dziecko w domu itd... a karmili ta karma :shake: lepiej Purina i do można jakisczas polewać olejem z w. albo oliwą z oliwek - siersć szybko powinna się poprawić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka'] :shake: lepiej Purina[/quote]


która?? :lol:

U missieek była karmiona dog chow, ale tym razem o którą chodzi...??


Moje żrą właśnie dog chowa, bo jak się mały arystokrata uparł na tą karmę, to żadnej innej nie ruszy :mad: A Stefanka już w komplecie z nim je to samo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...