Jump to content
Dogomania

Psie przedszkole


Ania_P

Recommended Posts

Psie przedszkole to takie wstępne szkolenie dla psa , a właściwie szczeniaka . Mogą na takie zajecia chodzić pieski już w wieku 3-4 miesięcy ( górna granica to zdaje się 7-8 miesiecy , ale widziałam też starsze psy które miały problemy socjalizacyjne). Moim skromnym zdaniem jest to jednak szkolenie dla właścicieli psa:) Można sie tam nauczyć czego i w jaki sposób wymagać od pieska , zeby chętnie wykonywał nasze polecenia. Taka nauka przez zabawę. Psiaki uczą się komend: siad , waruj , do mnie itp. , są także podstawowe zajęcia z obrony ( głównie zabawa w przeciąganie z pozorantem - dla tych które wymieniły uzębienie) , troche agility ( pokonywanie różnych przeszkód). No i co najważniejsze...pieski poznają swoich rówieśników i uczą się obcowania ze sobą , tak więc jest to wspaniała socjalizacja z innymi przedstawicielami swojego gatunku , szczególnie że to wszystko dzieciaki i nie są narażone z góry na "ustawianie" ze strony dorosłych osobników.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaP'] A czy w takim przedszkolu można zostawić pieska na parę godzin i czy tam mógłby się nim ktoś zająć (gdybym np. była w pracy)? [/quote]
Oj, nie, nie. :shake: To nie jest tak jak w ludzkim przedszkolu.

Do psiego przedszkola idziesz, żeby trochę popracować ze szczeniaczkiem, nauczyć go różnych komend, no i przede wszystkim samemu się wiele nauczyć, nauczyć się skupiać psiaka na sobie i czytać jego zachowanie, jego reakcje.

My mieliśmy zajęcia 1 godz. w sobotę i 1 godz. w niedzielę. Poczytaj np. tutaj [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=16671[/url] mam nadzieję, że dowiesz się czegoś więcej. A w razie czego pytaj. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...