Jump to content
Dogomania

Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .


arima

Recommended Posts

Nie dziwota że koffasz te szczyle 

 

A Sisi była dzisiaj u fryzjera i znajoma (hoduje od wielu lat sznaucery mini) powiedziała, że mam ładną suczkę .Ma ładną głowę, szyje i proporcje. No taki mi się cukiereczek trafił .I do tego ma taki fajny charakter 

No dumna jestem nooo

 

Koffam coraz bardziej!  Z każdym dniem! I nawet mam gdzieś że leją i srają ;)  Po niufowych szczylowych odchodach te są jakies takie... hahahaha

 

Sissi cudna była od początku. Nawet taka biedniusia.

Dumni jesteśmy z Tobą .

Fajnie .  Ino nie pęknij z tej dumy 

A niech nawet pęknie . Byleby mogła się dalej psiakami opiekować taka pęknięta ;) 

 

no Siska i Venka były najładniejsze z tej grupki, a teraz jak zadbane to już w ogóle. pokazałabyś foto po fryzjerze co?

Dokładnie. Fotki prosimy . Obojętnie gdzie. Wszystkie psiaki nasze są <3 

 

 

Moje szczylki jutro kończą 5 tygodni. Kiedy to minęło? Dzisiaj przeszły drugie odrobaczanie.  Za 8 dni pierwsze szczepienie i chipowanie.... Już mnie brzuch boli!

Wczoraj zabraliśmy je na przejażdżkę autem. Nie podobało się. Ale pierwsze razy zawsze są trudne ;) Nie płakały tylko były cichutko jak makiem zasiał. To u nich objaw stresu ;)

Dzisiaj zmieniłam wystrój wnętrza. Kojec poszedł precz a na jego miejsce transporterek pulikowy ( duży kuna ale taki mam...), pudełko ( coś innego kolejnego nowego ;) ) i przemeblowanie. Dostały kolejne nowe zabawki ( nauka kolejnych kształtów i dźwieków). Było też mocne wietrzenie w domu. No i codziennie wyprowadzam je z pokoju na przechadzke po reszcie pomieszczeń. 

 

Chuligan jest fajniutki. Żarłok wcina wszystko co dostanie i wyjada z p[ozostałych misek. Efekt? Wazy 2 kg. Tyle co pulik w wieku 7 tygodni....  Jest kontaktowy, biegnie na zawołanie od razu.  Zielona obróżka.

 

Ciri- rządzi, Ma swoje zdanie i "charakterek". Jak jej sie nie podoba że akurat wtedy ją dotykam to potrafi na mnie nawarczeć.  Kontaktowa, milutka dziewczyna " z jajem". Żółta obróżka.
 

Chmurka- klekajcie narody! Najdrobniejsze dziewcze. Niejadek. Nie smakuje jej nic oprócz serka. Woli mamine mleczko. A mamusia karmi już raz dziennie i jest lekki bunt ;) Najbardziej kontaktowa. Zawsze tam gdzie człowiek. Pcha się pierwsza na kolanka. Całuje, wywala brzunio i to w taki radosny sposób. Moja ulubiona iskierka . Różowa obrózka. 

 

Celebryta- w skrócie Celuś. Najbardziej nieufny chłopak. Najlżejszy, najmłodszy ale najładniejszy. Kupka przeslicznego futerka. Ma swoje zdanie, małej chwilki potrzebuje z oswojeniem się z nowościami, ale nie jest strachliwy. Typowy, nieufny puli.  Najpierw popatrzy a potem dział.  Jedyny nie lubi być na rękach i jako jedyny rzadko wywala brzunio do głaskania.  A jak. to robi to wyłącznie mnie. Taki psiak wpatrzony w jednego człowieka. 

 

Filmik z dziadziusiem Julkiem. Troszkę już towarzystwo śpiące było  ale nagrałam.

https://www.youtube.com/watch?v=ghDoCaQx4YE

Link to comment
Share on other sites

Są genialne, świetne, cudowne, wspaniałe, fantastyczne i.... Mogłabym tak pisać bez przerwy hahaha

Dzisiaj była sesja zdjeciowa. Brak chęci pozowania. Coś tam wyszło ;)  

 

Jestem zmęczona siedzeniem na internecie!  Ale muszę... Musze znaleźć dwa cudne domki dla moich dwóch chłopaków bo zakochuję sie coraz mocniej. Jeżeli jest " mocniej" mozliwe...

Link to comment
Share on other sites

Ludzi przerażają te sznurki. Yorki nie o dziwo a trzeba papilotować , kąpać bez przerwy, czesac, cudować. A tu....  

Na dodatek w internecie na różnych portalach takie bzdety o pulikach że oczy wypadają i rzęsy się lasują hahahaha. Na jednym pomięszany opis charakteru puli i komondora. Zdjęcia też pomięszane :) Białe komondory a czarne puliki na fotach w opisie rasy PULI. Hahahaha. I jak normalny człowiek który chce mieć wesołego, temperamentnego i nietuzinkowego towearzysza ma wiedzieć co jest bzdurą a co nie?  Bez sensu....

 

A ja już nie chciałabym żadnego innego psa. Nawet tak w skrytości myślę, że chyba nawet niufa.  No bo.... Za duży hahaha

Link to comment
Share on other sites

No ja na osiedlu co jest niedaleko widuję takie Yorki w papilotach...

Sandra bo York wystawowy to ma szatę do ziemi. A ludzie strzyga na krótko :) Weź na co dzień o taką sukienke dbaj.

Słyszam, że ktoś miał Yorka wystawowego to nauczyli do kuwety sie załatwiać bo od trawy włos sie farbował...

Link to comment
Share on other sites

No popiernicza :) Moje bąki dopiero co się urodziły a już mają ponad 5 tygodni :) 

 

Sa takie kontaktowe :) Zirce zrobiłam szlaban na maluchy. Ma skończyć karmić bo ją wydoją doszczętnie. Dzisiaj miałyśmy starcie we dwie ;)  Ona chciała tam iść a ja jej tłumaczyłam że nie. Obrażona jest....  W chwili obecnej raz dziennie wystarczy. One wcinają 5 posiłków dziennie przygotowanych przeze mnie.  Raz karmienie do niedzieli. Potem  sporadycznie aż do zasuszenia Zirki. 

Ja im dawałam papki zmiksowane a one najlepiej wcinają pokrojone mięsko z kurczaka gotowane zalane odrobiną rosołku. Surową wołowinkę, serek homogenizowany, i po prostu suchą karme. Uczą sie ją gryźć. Robią to chętnie. Coraz lepiej im wychodzi. 

Dzisiaj szukałam kości cielęcych do obgryzania w sklepach Sosnowca, Dabrowy i Będzina. Masakra jakaś! Nigdzie nie ma!

Monika ratuj bo Ty mieszkasz w rejonach gdzie takie dobra można kupic! Kup plissssssssssss i podrzuc przy okazji....

Link to comment
Share on other sites

No ja na osiedlu co jest niedaleko widuję takie Yorki w papilotach...

Sandra bo York wystawowy to ma szatę do ziemi. A ludzie strzyga na krótko :) Weź na co dzień o taką sukienke dbaj.

Słyszam, że ktoś miał Yorka wystawowego to nauczyli do kuwety sie załatwiać bo od trawy włos sie farbował...

 

No dlatego pisałam własnie o tych wystawowych ;) wcale sie nie dziwię ze strzygą :P Zresztą jakos mi sie nie widzi coby te psiaki papilotowane mocno zadowolone były :P Masakra jakas :) Ja mam problem z broda Tazzia a co dopiero z całą sukienka hihihi

Link to comment
Share on other sites

O tu z papilotowaniem się nie zgodzę że nieszczęśliwe są ;) To nie boli. Bardziej boli niufa wyczesywanie podszerstka martwego ;)  Widziałam jak stado yorków pchało się na stół do roboty :) Jak ludź kizia mizia i jest fajnie to papilotowanie jest jak najbardziej formą uwagi człowieka- czyli fajnie dla psa.  Jedynie podejście jest wazne ;) A jak ktoś kocha swoje psy to i nauczy że jest to fajna sprawa.  No i hodowca... Najpierw on uczy malunie yorczki że to jest super sprawa ;) 

 

Wydzwaniam świat. Umawiam sie na odbiór miotu na przyszły tydzień....  Normalnie nie wierzę ze to już!

Link to comment
Share on other sites

A nie wiem czy by wymiękła jakby ją oblazły jak karaluchy hahahaha. 

Kobieta jak coś chce to facet se może się nie zgadzac :)  Patrz- ja buahahahaha

Nie chciał puli ( zadnego psa już nie chciał). Sam zabrał mnie oglądać. Potem sam stwierdził że mam kupić aby wesoło było ;)  Zobaczył jak ożywiłam sie i jaka byłam radosna przy malunich pulikach.... Fakt- ja tęskniłam za Lusieńką moją kochaną.... Chciał, aby znowu w domu było wesoło. Bo ja wesoła to piękniejszy ten nasz rodzinny kawałek świata :) 

Teraz mam 6 pulików w domu... Zgadzał się? Absolutnie :) Jak mu oznajmiłam że jadę do Budapesztu po Pele to nawet nie jęknął. Teraz Pele jest jego synusiem ukochanym. 

Jak mu oznajmiłam że jedziemy do Csorny na krycie to powiedział " Jedźcie".  A potem zaczął szykować auto na zagraniczny wyjazd hahahaha. 

On jest człowiekiem myślącym ;) Wie, że albo będzie się stawiał i tak przegra, albo zastosuje obojętność i przynajmniej nie będzie tym przegranym ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...