Jump to content
Dogomania

Briard najlepszym przyjacielem dziecka :)


Marcin

Recommended Posts

Witajcie.

Dawno nie zagladalem na forum Dogomanii. Niestety nawal obowiazkow zawodowo - rodzinnych wywolal ta sytuacje.

Moze mnie ktos jeszcze pamieta? A jesli nie to przypomne, ze razem z zona posiadamy prawie 2 letnia suczke briardke - Rhode (potocznie Rudi). Przez ten tez okres mieszka z nami nieprzerwanie.

Pol roku temu (8 lipca) przyszla na swiat moja corka - malutka Asia. Dziecko bardzo radosne lecz niespiace nocami.

Zastanawialismy sie jak zareaguje Rudi na nowego domownika. W sumie nie obawialismy sie momentu kiedy wrocimy do domu razem z dzieckim. Rudi nigdy nie byla agresywna, zazdrosna, zawsze uwielbiala inne psy, koty, ludzi itp.

No i niepomylilismy sie :D :D :D Rudi bardzo lubi nasze dziecko, lubi kolo niego lezec i patrzec. Nie przeszkadza jej jak mala placze czy ciagnie ja za wlosy. Ponadto wie ktore zabawki za Asi a ktore jej i nie rusza zabawek dziecka. ZAbrala tylko pilke tenisowa, ktora kiedys czesto z Rudiska sie bawilismy.

No ale moze dosc tego pisania - teraz kilka zdjec briarda i dziecka :)))



[img]http://images.fotopic.net/ysxy3k.jpg[/img]

[img]http://images.fotopic.net/ysxy3l.jpg[/img]

[img]http://images.fotopic.net/ysxy3j.jpg[/img]

A tutaj Rudi uspila sie z pyszczkiem w zabawkac Asi

[img]http://images.fotopic.net/ysxy3m.jpg[/img]


[img]http://images.fotopic.net/ysxy3h.jpg[/img]

[img]http://images.fotopic.net/ysxy3i.jpg[/img]

[img]http://images.fotopic.net/ysxy3x.jpg[/img]



Pozdrawiam,

Marcin i jego kobiety :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gratuluę -Malucha :P a właściwie młodej damy.wydaje mi się że kiedyś własnie Ty zadałeś pytanie- jakie sa relacje miedzy briardami a dziećmi-a może się mylę??ale własnie ja miedzy innymi odpoweidziałamże nie powinno byc żadnego problemu i że pies zaakceptuje dziecko-i nie myliłam się -śliczne zdjęcia o tym świadczą.Pozdrowienia dla całej rodzinki !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za gratulacje i pozdrowienia.
Tak - to chyba ja pytalem o relacje psa i dziecka. Ale tez jak juz napisalem, nie obawialem sie tego poniewaz Rudiska jest psem bardzo towarzyskim i zaakceptowala Asie bez problemu. No i ciesze sie, ze ona wcale nie szczeka, przynajmniej nie budzi dziecka swoim glosem :)

U nas za oknem bialo i duuuzo sniegu (ktory ciagle pada) dlatego zaraz idziemy z Rudicha na dlugie bieganie, ale bedzie miala radosc :D :D :D

Marcin.

Link to comment
Share on other sites

[b]Marcin[/b] - PIĘKNE... CUDOWNE :angel: :angel: :angel:
Można godzinami patrzyć :D Masz jeszcze? :D

U nas też za dwa miesiące pojawi się w domu nowy członek rodziny- nasz syn. I też jestem ciekawa jak zareagują nasze psiaki... Mam mieszane uczucia... ale jestem dobrej myśli.

Gratuluję ślicznej córci i wspaniałego psiaka :D

Link to comment
Share on other sites

[b]Katerinas[/b] gratuluje !!!!!!
Jak syn bedzie mial na imie ?
Miejmy nadzieje,ze Twoje psiaki powitaja nowego czlonak rodziny tak jak Rudi.

Dziecko to wspaniala sprawa chociaz czlowiek nie spi po nocach (moja corka ma problemy ze spaniem w nocy). Od piatku jest u babci a ja za nia strasznie tesknie.

A zdjec mamy duzo, w koncu po to sa aparaty cyfrowe :lol:

Marcin

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcin'][b]Katerinas[/b] gratuluje !!!!!!
Jak syn bedzie mial na imie ? [/quote] Dziękuję :D Synek będzie miał na imię Michał :D

[quote name='Marcin']Dziecko to wspaniala sprawa chociaz czlowiek nie spi po nocach (moja corka ma problemy ze spaniem w nocy). [/quote] O braku spania już dawno zostałam uświadomiona :lol: Niektórzy nawet mówią, abyśmy wyspali się teraz na zapas :lol: Szkoda, że tak nie można... :wink:

[quote name='Marcin']A zdjec mamy duzo, w koncu po to sa aparaty cyfrowe :lol: Marcin[/quote] No to prosimy o jeszcze :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katerinas'] Dziękuję :D Synek będzie miał na imię Michał :D[/quote]

Ladne a przede wszystkim normalne imie :) U dziewczynek teraz glownie Julie, Oliwie i Natalie.

[quote name='Katerinas']O braku spania już dawno zostałam uświadomiona :lol: Niektórzy nawet mówią, abyśmy wyspali się teraz na zapas :lol: Szkoda, że tak nie można... :wink:[/quote]

Oj nie mozna, nie mozna.... ALe trzeba myslec poztywnie. Moja zona ma wiele kolezanek (glownie poznanych przez internet) z dziecmi w podobnym wieku i nasza Asia jest najbardziej marudna. Dzieci w jej wieku budza sie w nocy 2-3 razy a nasza Asia 10-20 razy, budzi sie co pol godziny co 20 minut. Chodzimy do przeroznych lekarzy ale wszyscy mowia ze wszystko jest jak najbardziej w porzadku i po prostu ten typ tak ma. No ale to nie forum o dzieciach wiec koncze, chociaz moglbym pisac godzinami o moim malenstwie. :D

[quote name='Katerinas'] No to prosimy o jeszcze :D[/quote]

Postaram sie jutro to uczynic.


Pozdrawiam serdecznie,
Marcin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='helcia']Katerinas-wielkie gratulacje !!!a jeżeli chodzi o psy to mam nadzieję że pokochaja twojego synka jak Was -całym wielkim sercem . :P[/quote] [b]helcia[/b] Dziękuję :oops: :D
[size=2]Żeby jeszcze nasza futrzasta Gajka była zdrowa... tak wiele bym dała. :([/size]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='helcia']Katerina -a co się dzieję??[/quote] Gajka ma chore nerki. Stan przewlekły. Prawa nerka jest w nieco lepszym stanie, lewa ma już zmiany w miąższu. Bardzo duży białkomocz... chudnie w oczach (ona teraz waży niecałe 25 kg :cry: , gdyby ją ogolić to chodzący kościotrup :cry: ). Przeszliśmy na karmę Renal plus leki osłonowe na nerki. :cry: Serce się kraje jak się na nią patrzy...

[b]Marcin[/b] Przepraszm... to Twój radosny topik o miłości briardów do dzieci... a ja tak smęcę...
Wstaw proszę parę zdjęć futrzaka z córeczką :) Człowiek jak patrzy na takie fotki to od razu mu lepiej na duszy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katerinas']

U nas też za dwa miesiące pojawi się w domu nowy członek rodziny- nasz syn. I też jestem ciekawa jak zareagują nasze psiaki... Mam mieszane uczucia... ale jestem dobrej myśli.[/quote]
Ja to opozniona jestem,totez dopiero teraz skladam najserdeczniejsze gratulacje :lol:

Zas z Gaja ufam iz bedzie wszystko dobrze,trzymam za nia kciuki.
pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja sie pochwale, a co mi tam :)

Moja mala wczoraj posiadla sztuke raczkowania i Rudiska od tej pory ma mniej mile zycie w domu:)
Asia jak tylko zobaczy ze Rudicha lezy albo siedzi w poblizu zaraz do niej idzie na czworakach, kiwa sie przed nia, gada do niej i stara sie pociagnac za wlosy na pyszczku. Rudi znosi to dzielnie przez chwile a potem idzie do przedpokoju tam gdzie mala jeszcze nie dochodzi.
Naprawde zabawny widok :)

A wczoraj na spacerku kolo 22:00 spotkalem znajoma starsza pania z psem wielkosc yorka. Oczywiscie moj pies pelnia szczescia z tego powodu, tamtem tez na poczatku wygladal na zadowolonego, az nagle rzucil sie Rudiche, przewrocil ja w snieg i zaczal podgryzac. Udalo sie jej przerazliwie piszczac uciec, a tamten pies wyrwal sie wlascicielce i znowu ja dopadl i przewrocil w snieg. Taka jest ta moja suka dzielna i odwazna :lol: :lol: :lol:
Ale najwazniejsze jest to,ze ciagle nie szczeka i kocha wszytkich dookola. I my ja tez za to kochamy :)


Marcin

Link to comment
Share on other sites

[b]Marcin[/b] Heh moje Brardziochy, tez takie odważne ze szok, biegały po placu i oczywiście szczekają za bramą, bardzo groźne psy :lol: , tata wprowadza samochód i na nasz plac wbiegł przypadkiem jakiś mały psiaczek, a moje odważne psy, się zabić chciały tak zwiewały, :lol: poprostu nie ma to jak być odważnym na swoim placu :lol:
No i gratuluje, że córa już raczkuje :D

Link to comment
Share on other sites

No widze, ze tez sie spoznilam, odkad mamy siscowe forum jakos tu ucichlo.....
Marcin zdjecia dzieciatka i Rudaski sa cudne to malo powiedziane, a te ostatnie Wasze przygody bardzo poprawily mi nastroj :lol:
Kochana Katerinas, ni elam sie sloneczko, wiem, ze latwo jest pisac....
Mam nadzieje, ze bedziesz dzilna, a sunia sie jakos "wylize".Daj nam znac co sie z nia dzieje.
Pozdrawiam i caluje wszystki zarosniete pysie.

Link to comment
Share on other sites

No widze, ze tez sie spoznilam, odkad mamy siscowe forum jakos tu ucichlo.....
Marcin zdjecia dzieciatka i Rudaski sa cudne to malo powiedziane, a te ostatnie Wasze przygody bardzo poprawily mi nastroj :lol:
Kochana Katerinas, ni elam sie sloneczko, wiem, ze latwo jest pisac....
Mam nadzieje, ze bedziesz dzielna, a sunia sie jakos "wylize".Daj nam znac co sie z nia dzieje.
Pozdrawiam i caluje wszystki zarosniete pysie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...