Jump to content
Dogomania

prosze o doradzenie


mamuska

Recommended Posts

Witam,na forum jestem nowa.Przeczytalam juz dosc sporo o yorkach,ale ciagle pojawiaja sie nowe pytania.Prosze was bardzo o pomoc,chcialabym uslyszec wasze zdanie na ten temat,a mianowicie nie mam na tyle kasy,zeby kupic yorka z rodowodem,albo nawet i bez rodowodu w kwocie wyzszej niz 700zl.Wiem,ze sa pieski w takiej cenie i,ze moze sie to wiazac z jakas ich wada genetyczna itp.Dlatego chcialabym was poprosic abyscie powiedzieli mi czym mam kierowac sie przy wyborze takiego szczeniaczka,chodzi mi o takiego za 700zl,na co mialabym zwrocic uwage,aby potem nie oazalo sie ze to calkiem inny pies,albo ze zabieram go juz do domu z jakas choroba.Moze sa na forum osoby,ktore maja wlasnie psa za taka kwote i moglyby sie wypowiedziec?Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jezeli masz tylko tyle pieniązkow, to radze Ci kupić innego psa z rodowodem, albo poczekac i dozbierac kase!!!
jeżeli masz tylko tyle kasy, to w razie choroby, kto bedzie dawal na leczenie?
Na początku też chciałam takiego kupić, ale po przeczytaniu całego forum, zdecydowalam sie na takiego z rodowodem!!
RASOWY=RODOWODOWY (Dobrze napisałam, dziewczyny?)
Przy zakupie psa za 700 zł, nie masz nawet pewności, czy będzie to york i czy nie będzie miał wad. Dużo pieskow, kupionych nawet za 1200(oczywiscie bez rodowodu) wyrosło na kundelki, polecam temat: CZY TO JEST YORK.

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz kupić psa za 700 zł po przeczytaniu tego forum to kupuj skoro uważasz że to dobra decyzja tylko wiesz jest większe prawdopodobienstwo że może nie być to york a york w typie rasy czyli baaardzo podobny, jednak nie masz tej pewność nawet jak kupujesz w profesionalnej hodowli ile jest przypadków suczka z rodowodem a 5 kg waży no ale wiecej o tym temacie jest na forum dokładnie chodzi mi o podkładanie szczeniąt.

Każdy pies ma prawo do człowieka nawet ten bez papierka za 700 zł jesli nikt o nie kupi to zapewnie własciciel zabawi się w Boga i zakopie psa "bo nie zeszły a to juz nie szczenię" jeśli stać Cię na wydanie 700 zł to wydaj je tylko pomysl czy utrzymasz psa takiej rasy specjalna karma, kosmetyki
i czas,
czas,
dużo czasu... jesli go mie posiadsz to z rezygnuj z jakiego kolwiek psa kup kota :) też cudowne są :)


Jak już kupisz tego psa to na litość boska nie rozmnażaj jej czy go ... !!!!
porostu ciesz się jego towarzystwem i pomyśl o kastracji albo sterylizacji albo pilnuj zwierzaka.

Życzę przemyślenia porządnie zakupu psa bo to jest zobowiązanie na kilkanaście lat.

Link to comment
Share on other sites

radzę Ci zajrzeć na forum "yorki na allegro". tam są zamieszczone przykłady osób które kupiły "yorka", i nie wyrósł niestety york. jak pies nie ma rodowodu to łatwo człowieka oszukać- nie chodzi już o zdrowie psa, wady genetyczne itp. chodzi o to że z takiego pieska może ci wyrosnąc KUNDELEK nie przypominający nawet yorka, o krótkich włosach, czy o wadze 6kg. a rodzice psa których zobaczysz kupując go tak naprawdę mogą nie być prawdziwymi rodzicami- i nigdy tego nie będziesz wiedzieć. może matka będzie gdzieś schowana, bo nie waży jak w ogłoszeniu 1,5kg tylko 5 kg.

teraz jest niestety taka "produkcja" yorków że naprawdę najbezpieczniej jest kupić z rodowodem. jak cie nie stac na super psa za powiedzmy 1800zł to jest dużo ofert już za 1300zł a nawet taniej! chcesz psa dla siebie wiec kupisz taniej np takiego z wada zgryzu- nie bedzie sie nadawal na wystawy ale poza tym bedzie z nim wszystko ok, a przy takich wadach cena jest zawsze nizsza.

Link to comment
Share on other sites

Ciesze sie i dziekuje,ze odpowiedzieliscie na mojego posta.2 miesiace temu yorka bez rodowodu kupila moja siostra,dala za nia 1200,mial byc piesek za 900 ale wybrali suczke.Rodzicow widzieli,tata prawdopodobnie byl z rodowodem.I to mnie bardzo dziwi dlaczego jedni sprzedaja bezrodowodu za 700 a inni za 1200?Dodam,ze mielismy juz w domu pieska,kundelka,wiec zycie z psem nie jest mi obce,zwlaszcza,ze byla z nami 17 lat.Chcialam sie was jeszcze zapytac,bo nie umie znalesc czy mozecie mi podac gdzie pisza albo czy wy mozecie mi napisac mniej wiecej jakie sa ceny szczepionek?Nie ukrywam,ze rase ta wybralam,poniewaz mam malutkie mieszkanko,a poza tym dziecko ma skonnosci do alergii,nie na psa,siersc itp,ale wole byc ostrozna,a pudelkow nie chce.Jeszcze raz licze na odzew z waszej strony.Dziekuje i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Psiaczki są śliczne:loveu::loveu::loveu:,ale nie masz 100% pewności,że wyrosną na yorczki-zdrowe yorczki.:cool1:Ja jak większość radziłabym poczekać i do zbierać kaski i kupić pieska z rodowodem,ale z drugiej strony patrząc takie nierodowodowe psiaczki też potrzebują kochającego domku.

Ja czekałam,aż rok czasu i ciułałam kasę a między czasie szukałam dobrej hodowli i psiaczka dla siebie i mojej rodzinki.:lol::lol:

No i w końcu po długich poszukiwaniach i ciułani kaski udało się.Od tygodnia po moim mieszkaniu biega mała yorczka.

Ale oczywiście i tak wybor należy do Ciebie i twoich bliskich;)

A i jeszcze jedno nie ma czegoś takiego jak [B]mini miniaturka[/B] yorka.....:shake::shake:

Miłych poszukiwań psiaczka:loveu::loveu:
Pozdrawiam Milena

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamuska']Jesli moge was jeszcze prosic o rade to co sadzicie o tym??:
[FONT=Courier New][COLOR=Red]link usunięty[/COLOR][/FONT][U]
[/U][/quote]
Jeżeli koniecznie chcesz już kupić psa bez papierów i nic cię nie przekona do psa rodowodowego to radze tobie weź spisz umowe w dwóch egzempażach i daj sprzedawcy do podpisania. Jeśli sprzedawca jest uczciwy to podpisze a jak nie to lepiej psiaka nie brać:shake:
Umowa powinna zawierać że pies jest Yorkiem , nie posiada widocznych wad oraz że jest zdrowy , szczepiony i odrobaczony.
W razie niezgodności z umową możesz dochodzić swoich praw, no i przedewszystkim niektórzy oszuści boją się podpisywać takom umowe ,więc masz większą szanse na psa w typie rasy;)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam,ze jestem taka nachalna ale wole sie poradzic fachowcow,ktorzy juz jakas wiedze na temat yorkow maja i doradza:lol:

[url=http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1929958_pieski_5_5_miesiecy.html]Pieski 5,5 miesi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamuska']Przepraszam,ze jestem taka nachalna ale wole sie poradzic fachowcow,ktorzy juz jakas wiedze na temat yorkow maja i doradza:lol:

[url=http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1929958_pieski_5_5_miesiecy.html]Pieski 5,5 miesi[/quote]
więc tak jak już napisałam umowa jest pewnym zabezpieczeniem, oczywiście w umowie muszą sie znaleź pesel,nr dowodu i dokładne miejsce zamieszkania,od jakiej suki i psa jest szczenie i określenie że są yorkami
gdzieś taką umowe miałąm,musze podszukać

Link to comment
Share on other sites

Może być taki punkt
Sprzedawca w przypadku złamania , któregokolwiek zapisu przedmiotowej umowy,zobowiązuje się do zapłacenia na rzecz kupującego kary umownej w wysokości 3000,00 (słownie; trzech tysięcy złotych). Karę umowną zapłaci niezwłocznie po otrzymaniu pisma wzywającego do zapłaty. W
przypadku niezapłacenia kary,sprawa będzie slkierowana do sądu,a sprzedawca zobowiązuje się pokryć również koszty sądowe.
Jeżeli nie ma się czego bać to podpisze, zresztą możesz mu zasugerować jeżeli jest czysty york prosze podpisać jeżeli nie ,niech pan pani nie podpisuje ja poszukam innego

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego jak wkleiam 5 adresow w 1 poscie to wyswietlil sie tylko jeden??:angryy:

[FONT=Courier New][COLOR=Red]link usunięty[/COLOR][/FONT]

Problem tkwi w tym,ze raczej sobie nie nazbieram wiecej na pieska,poniewaz dla mojego meza dac tyle pieniedzy za psa to jest nie wyobrazalne,oczywiscie do samego psa nic nie ma tylko do jego ceny:roll:Tak wiec mam tylko taka sumke:-(Najbardziej sie boje,ze szczeniaczek okaze sie chory,bo jak tam wyrosnie na troche wiekszego to trudno przeciez go nie wyrzuce,tylko chodzi o choroby,czy na miejscu moge jakos sprawdzic zabki albo ta przepukline??Aha jeszcze jedno a czy jesli matka i ojciec sa bez rodowodu to czy to oznacza ze psinka bedzie sie lenic??

Jejku nie wiem teraz co mam robic,tak jak napisalas [B]Milka 85[/B] taki piesek tez potrzebuje domu.

[B]ladyyork [/B]masz racje,nie pomyslalam o umowie,tylko co jak po jej podpisaniu okaze sie ze piesek jest chory??Wtedy do sadu,do wlascicieli??Bo nie za bardzo sie znam na tym:oops:

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]UMOWA KUPNA-SPRZEDAŻY PSA[/SIZE][/FONT][/B][/LEFT]



[FONT=Times New Roman]Zawarta w dniu w .............. pomiędzy Hodowcą/Sprzedającym ......................................., dowód osobisty nr..............................,pesel....................... adres ........................, a Nabywcą .................................., dowód osobisty............................,pesel.................... adres ................[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Przedmiotem transakcji jest pies rasy Yorkshire terier, data urodzenia....................................., Nr.chipu...........................,. dnia...................................................... [/FONT]
[FONT=Times New Roman]Strony ustaliły wartość psa na ..................... złotych, słownie: ..............................................................., płatne w całości w dniu odbioru psa, dnia......................................[/FONT]

[FONT=Times New Roman][B]Hodowca/Sprzedający oświadcza że:[/B][/FONT]
[FONT=Times New Roman]1- dane zawarte w książecce są zgodne z pochodzeniem psa,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]2- w dniu sprzedaży szczenię jest pełnowartościowym egzemplarzem, bez widocznych wad anatomicznych, [/FONT]
[FONT=Times New Roman]3- szczenię zostało zaszczepione i odrobaczone (wg. Książeczki Zdrowia Psa),[/FONT]
[FONT=Times New Roman]4- nabywca został poinformowany o wadach, zaletach i potrzebach danej rasy oraz o dotychczasowej diecie, szczepieniach i sposobie prowadzenia szczenięcia.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]5- pies stanowi jego własność i pochodzi z jego hodowli, jest wolny od wad prawnych [SIZE=3][SIZE=1]oraz praw na rzecz osób trzecich, że nie toczy się żadne postępowanie, którego przedmiotem jest ten[/SIZE] [/SIZE]pies i że nie jest również przedmiotem zabezpieczenia.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][B]Kupujący oświadcza, że:[/B][/FONT]
[FONT=Times New Roman]1. otrzymał szczenię w dobrej kondycji, bez widocznych wad, nie wykazujące objawów chorobowych,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]2. - został poinformowany o diecie i zasadach wychowu psa,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]3. - otrzymał od hodowcy książeczkę zdrowia zakupionego szczeniaka.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Hodowca nie ponosi odpowiedzialności za wady i choroby psa nabyte po sprzedaży. [/FONT]
[FONT=Times New Roman]Zmiany w niniejszej umowie wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]W sprawach nie unormowanych powyższą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego. [/FONT]
[FONT=Times New Roman]Umowa została zawarta w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron /sprzedającego i kupującego/, dnia .............................[/FONT]
[FONT=Times New Roman][B]Ustalenia końcowe[/B][/FONT]
[FONT=Times New Roman]1.Podpisując niniejszą umowę Sprzedawca/Nabywca [/FONT]
[FONT=Times New Roman]1,1 Zapoznał się z treścią umowy i zaakceptował [/FONT]
[FONT=Times New Roman]1,2 Rozmawiał z Sprzedawcą/Nabywcą wydał/dostał zwierzę zdrowe[/FONT]
[FONT=Times New Roman]2. w sprawach nieokreślonych w Umowie, mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego[/FONT]
[FONT=Times New Roman]3.Umowę sporządzono i podpisano w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron[/FONT]
[FONT=Times New Roman]4.Zwierzę odebrano w dniu;....................i warzyło................gram[/FONT]

[FONT=Times New Roman][COLOR=black][FONT=Verdana]W przypadku złamania , któregokolwiek zapisu przedmiotowej umowy,zobowiązuje się do zapłacenia na rzecz kupującego kary umownej w wysokości 3000,00 (słownie; trzech tysięcy złotych). Karę umowną zapłaci niezwłocznie po otrzymaniu pisma wzywającego do zapłaty. W[/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black]przypadku niezapłacenia kary, sprawa będzie slkierowana do sądu,a sprzedawca zobowiązuje się pokryć również koszty sądowe.[/COLOR][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Podpis Hodowcy Podpis [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana].......................... ..............................[/FONT][/COLOR]



[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

troche mi się poprzestawiała ale jak dasz mi email to ci ją prześle i będzie ok. Chipa musisz założyć w obecności hodowczyni jeżeli nie sprzedaje maluchów z chipem,to jest zabezpieczenie że to jesst ten pies a nie inny w razie konieczności dochodzenia praw,no i przy okazji ci go lekarz zbada;)

Link to comment
Share on other sites

[B]ladyyork[/B] ogladalam twoje yoreczki sa przesliczne,gratuluje,powiedz mi czy ty masz hodowle??z gory przepraszam za takie glupie pytania,ale chce wiedziec jak najwiecej nim odwiedze jakiegos pieska,mozesz mi jeszcze wyjasnic o co chodzi z tym chipem:oops:to jest ten kawalek blaszki przy obrozy?

Tak mi wstyd,ze pytam was o takie sprawy,mam nadzieje,ze mi to wybaczycie:oops:

Jeszcze mi cos do glowy wpadlo,a czy sa jakies charakterystyczne cechy dzieki ktorym mozna stwierdzic ze dany szczeniaczek bedzie yorkiem??Prosze powiedzcie mi jeszcze o co chodzi z tymi uszkami,musza stac??

Link to comment
Share on other sites

Chip jest to identyfikator wszczepiany przez skóre, najlepiej idz do lekarza weterynarji który wszczepia z identyfikacji ,wtedy twój maluch będzie zarejestrowany w necie i w razie konieczności łatwiej będzie cię namierzyć jako właściciela
[URL="http://www.identyfikacja.pl/nusite/"]Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt - Ogólnopolska Baza Danych Zwierząt Oznakowanych[/URL]
poszperaj tam znajdziesz adresy wetów którzy z nimi współpracóją,możesz też do nich zadzwonić i się spytać;)

Jednak i tak dalej uważam że może lepiej poczekać i uzbierać nawet te 1200zł (jak poszukasz masz psa z papierami za te pieniądze)
Tu masz Budowe Yorka
[URL]http://yorki-lady.pl.tl/Budowa-Yorka.htm[/URL]
Piesek nie może być lękliwy ani agresywny,ogon powinien nosić wysoko (najlepiej w pionie lub przechylony w strone grzbietu)szyja długa noszona dumnie,głowa kwadratowa ,krótka kufa jednak bez przesady, ogólnie proporcjonalny (wysokość do długości),oczy powinny być osadzone z przodu,nie wyłupiaste z iskierkami inteligencji .Uszy czasami bywają klapnięte jednak nie powinny całkowicie leżec bo już nie wstaną,a najlepiej jagby już były podniesione.
Co do wagi psa to najlepiej jeżeli będziemiał między 8-10 tygodniem 900-1200g , wtedy są szanse że wyrośnie pies w typie yorka

Zawsze pomożemy ale wiedz że my nie jesteśmy za kupowaniem psów bez papierów,jednak jeśli już ma dojść do takiej sytułacji to mozemy pomóc w miare naszych możliwości ,jednak pamiętaj że to nie daje gwarancji że będziesz miała yorka w typie rasy, bo zawsze może ktos cię wyrolowac,choć ta umowa wzbódza respekt i napewno odstraszy większość odszustów

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jednym z powodów wyboru rasy jest alergia dziecka, to ja bym się podwójnie zastanowiła nad pieskiem bez rodowodu.
Czy taki może tracić włos? Tak, to możliwe.

Wiesz, rok temu mój mąż też szalenie się dziwił, że pies może tyle kosztować. Gdyby on miał decydować to pewnie kupiłby takiego za góra 500 zł z pseudohodowli. Jednak dał się uświadomić i przekonać, a decyzję pozostawił mnie.

"[B]Milka 85[/B] taki piesek tez potrzebuje domu" tylko dlaczego za 600 czy 700 zł?

Link to comment
Share on other sites

Ja bym dala za pieska 1200,ale moj maz nie,a z drugiej strony jak siostra dala 1200 za psa bez rodowodu i nie jest chory i wyglada jak york,to albo miala takie szczescie albo...kurcze juz sama nie wiem co mam o tym myslec,przegladalam tez inne pieski ktore nie gubia siersci,ale ceny sa podobne:placz:Boje sie,ze bede miec pecha:-(

Link to comment
Share on other sites

To stanowczo przepłaciła.....:shake::shake:I miała szczęście,że psiak okazał się zdrowy;)
I bardzo dobrze cię rozumiem,mój mąż też chciał taniego psiaka,ale po wielkich rozmowach zrozumiał.....,że lepiej wydać więcej i nie martwić się,że psiak będzie chory i potem wydawać kasę na leczenie.....
A teraz to ma nawet plany wystawowe:lol::lol:
Mój dał się przekonać więc Twój pewnie też....;)

Link to comment
Share on other sites

Moj to raczej przekonac sie nie da:placz:i tak ze go nakusilam na psa graniczy z cudem:roll:Jejku takie drogie musza byc te psinki,chyba jednak bede musiala z nich zrezygnowac.[B]Milka 85 [/B]gratuluje ci przeslicznej nowej lokatorki:lol: jest taka slodka,ze od razu chce sie ja zabrac do domu:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...