Jump to content
Dogomania

Błagam pomocy !!Jak nad nim zapanować?te ucieczki !!


ilovedog

Recommended Posts

Mam psiaka 2 rocznego i od miesiąca codziennie mi ucieka
Cały czas do jednego miejsca .Nie wiem co robić bo na lince przychodzi pieknie i bez sm,yczy do 10 metrów też ale niekiedy idzie spokojnie i zaczyna biec galopem w tedy jestem bezradny i najdłużej półgodziny go nie było !To chyba za suczką ale nie jestem pewny.Jakie polecacie zabawy an spacerze ??
On nie lu8bi aportowania a nie wiem jak bawić się z psem w tropienie !
Raż chciałem w chowanego i sie schowałem za drzewem a pies w tym czsie poobiegł 0.5 km na droge !(naszczęście nic mu się nie stało )Postanowiłem skończyc z tymuciekaniem !Co mam robić trzymać go na smyczy dopóki się nie nauczy przychodzić ??Umię bardzo wiele komend i pięknie chodzi przynodze nawet umie skakać na skakance a przychodzenia dalej niż 10 metrów nie !POMÓŻCIE PLis Jak nad psem zapanować??

Link to comment
Share on other sites

Możesz kupić dwie 10m linki, związać je i wtedy uczyć psa przywołania ;) Oprócz tego ćwicz skupianie na spacerze w coraz bardziej atrakcyjnych dla niego miejscach. Kiedy zobaczysz że pies biegnie w inną stronę ty zawołaj go i zacznij biedz w przeciwną. Piesek zapewne bedzie chciał Cię dogonić. Wtedy bardzo pochwal daj smakołyk i pozwól znowu pobiegać(ale pies cały czas jest na lince) później znów zawołaj, ćwicz skupianie, przychodzenie na zawołanie itp. Myslę że powinno poomóc ;)

Bo o ile dobrze zrozumiałam to chodzi o uciekanie na spacerze tak?

Link to comment
Share on other sites

Anika, jak ktos sie dopisuje do istniejacego watku o identycznym problemie i z podpwiedziami, to jak to interpretowac...
Bo nie chce sie oczkiem pare linijek wyzej rzucic...?
Bo nalezy kopiowac te same wypowiedzi co chwile...
Moze bez przesady co do poziomu uzytkownikow, skoro sa w stanie 'przebrnac' przez koniecznosc rejestracji i logowania :eviltong:.

PS. Zeby bylo jasne, dlaczego tak:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f471/pies-ucieka-na-spacerze-112606/index4.html[/URL]
koncowe posty.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/16101.html"][B][SIZE=3][COLOR=#000000]karjo2[/COLOR][/SIZE][/B][/URL] i po co te nerwy?
Ktoś jest nowy,może nie wie jak szukać.
Bywa.
Szuka pomocy,to znaczy,że wie,że tu ją może znaleźć.
Wszystko da się powiedzieć / napisać/ tak,żeby nie zrobić z człowieka idioty

Link to comment
Share on other sites

Najlepsze jest skupianie!:cool1:Jak widzisz coś, do czego uważasz, że pies nie powinien, skupiasz.Może od razu napiszę, jak skupiać psa.(Piszę z zasady, bo wierzę, że wszyscy wiedzą, jak się skupia psa)Podtykasz psu pod nos smaczka i idziesz z tym smaczkiem.Metoda wspaniała!Czasem jak tak robię na spacerach to ludzie się na mnie gapią, czemu pies taki grzeczny!:evil_lol:Albo szkoleniowiec!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...