Jump to content
Dogomania

psy pracujace dla osob niepelnosprawnych


betty_labrador

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

no moze i nie, ale pamietaj ze sa jeszcze szkoly gdzie pies nie musi byc zmowtywowany, tylko musi po prostu pracowac i tyle - no tam nie ma az tak drastycznie :)
taki los jest malo fajny
zreszta, to nie tlyko sie tyczy psow pracujacych, ale w ogole duzej ilosci psow skzolony, nawet na to przyslowiowe PT

Link to comment
Share on other sites

no to ja sime wpowiem co do zdejmowania skarpetek, ja naucyla tego Farciaka, i to bylo metoda stymulowania pozytywnego, ale tonem glosu, sciganlema troche karpetke i zaczelma machac mu prze lebem mowiac poniesinym glosem "zdejmij skarpeteke" no i jak zlapal to mowilam "dobry pieske ciegnij!" n i sie nauczyl, ale nie wime czy mama sie cieszyc czy smucic bo teraz zalozenie skarpetek sajmuje mi 15 minut (bo onmi je ciagle sciaga!) :wink:

Link to comment
Share on other sites

mowie, ze malo fajny los jest wtedy, gdy trzeba robic pod przymusem i ze dotyczy to wszystkich psow pracujacych (szkolonych) z mala iloscia wzmocnien pozytywnych
ale swiat sie zmienia i coraz wiecej pracuje na nagrodach, wiecej zarowno typowych pracujacych, jak tez szkolonych domowych pieskow
wiadomo, ze jezeli pies jest nagradzany, a dodatkowo wciaz ze swoim przewodnikiem (psy asystujace) to jest to lepsze, milsze zycie, niz siedzenie w domu i czekanie na spacer, gdy pancio wroci z pracy
mam nadzieje ze jasno teraz napisalam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...