Jump to content
Dogomania

Mistrzostwa Świata Dzieci i Młodzieży Gyula (Węgry) 16-19.07.2009


Felki Ghandi i Jazz

Recommended Posts

Eliminacje w Białymstoku do MMŚ się odbyły. Wyniki są znane ale tak naprawdę nikt z młodych zawodników jeszcze nie wie kto na MMŚ się zakwalifikował i to nie jest fajne. Mam wrażenie, ze sami organizatorzy zawodów w Białymstoku nie czuli sie z tym dobrze.

[FONT=Times New Roman]pkt 6 Zasad kwalifikacji na MMŚ mówi:[/FONT]
[LEFT][FONT=Times New Roman]"Na podstawie klasyfikacji Zawodników po kwalifikacjach, Podkomisja Agility wyłoni[/FONT]
[FONT=Times New Roman]drużynę Reprezentacji Polski"[/FONT][/LEFT]

Do 29/04/2009 zainteresowani zawodnicy lub ich opiekunowie prawni muszą złożyć do Podkomisji wniosek o wydelegowanie na mistrzostwa i zgodę na reprezentowanie Polski i ZKwP. O ostatecznym kształcie reprezentacji decyduje Podkomisja

Na stronie MMŚ w Gyula [URL="http://junior-2009.fw.hu/"][COLOR=orange]http://junior-2009.fw.hu/[/COLOR][/URL]
[LEFT]znalazłem informację, ze [U]ostatecznym terminem zgłaszania opiekunów, trenerów i reprezentantów jest 30/04/2009 !!![/U][/LEFT]

Czasu jest więc naprawdę bardzo mało.

Mam więc parę pytań i sugestii:

1. Czy nie warto byłoby określać kryteriów kwalifikacji w ten sposób, żeby reprezentanci byli znani już po zawodach kwalifikacyjnych, na podstawie wyników zawodów i sportowej rywalizacji?
Czy nie powinno wcześniej dokładnie być określone w Zasadach Kwalifikacji ile jest miejsc w określonych klasach i kategoriach wiekowych?
np. Jedzie ten kto zajmie określone miejsca w kwalifikacjach i spełni określone minimum punktowe. Czyli określone jest maksimum reprezentacji + ew. miejsca rezerwe ale jeśli nie zrobione są minima
punktowe albo nie ma kandydatów to reprezentacja jest mniejsza.

2. Zawodnicy i opiekunowie mogliby wysyłać oświadczenia do ZKwP znacznie wcześniej , jeszcze przed kwalifikacjami. Na tej podstawie zawodnicy byliby w ogóle dopuszczani do kwalifikacji. Nie byłoby presji czasowej i zamieszania organizacyjnego na 1 dzień przed ostatecznym terminem zgłoszeń do MMŚ.
Obecnie obawiam się, że osoby które zajęły np. 2 -gie miejsca w klasach, nie wiedząc ile jest miejsc w reprezentacji, nie wiedzą co robić: "wysyłać czy nie wysyłać oświadczenie"? Pytanie czy wszyscy z 1-szych
miejsc zdążą wysłać? A jeśli nie to czy zdażymy zgłosić rezerwowego zawodnika.

3. Termin dotarcia oświadczeń do ZKwP to 29/04/ 2009 a ostateczny termin zgłoszeń na MMŚ to 30/04/2009. Czy aby nie jest zbyt krótki czas na ostateczne wyłonienie i zgłoszenie reprezentacji? Pytanie czy
nie przegapimy terminu zgłoszeń?

4. W komunikacie nie ma daty do kiedy Podkomisja wyłoni reprezentację i poda ew. zasady dofinansowania, a chyba powinno się tam to znaleźć.

5. Z komunikatu nie wynika kto i kiedy będzie zgłaszał polski zespół. Czy ZKwP (co rekomenduję), czy może indywidualnie mają robić to reprezentanci? Jesli oni sami to czy zdążą przez 1 dzień?
Znowu nasuwa się pytanie czy przez dość niejasną komunikację i napięty harmonogram czasowy zdążymy zgłosić polski zespół?

Pozdrowienia od szeltasów

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W imieniu i w porozumieniu z przewodniczącym podkomisji agility Leszkiem Kaliszem zostałem upoważniony jako organizator zawodów(kwalifikacji do MŚMiD-2009) do opublikowania komunikatu dotyczącego reprezentacji polski .


1.Prosimy o przesłania oświadczenia oraz prośby o wydelegowanie zawodnika na mistrzostwa
2.Główna Komisja Szkolenia psów dofinansuje opłatę startowego oraz zakup dresów.

[SIZE=2]Pkt.4. Reprezentacja Polski może się składać z zawodników spełniających poniższe wymogi:[/SIZE]
[SIZE=2]- zawodnikiem Reprezentacji jest para: przewodnik i pies[/SIZE]
[SIZE=2]- przewodnik jest członkiem ZKwP lub, w przypadku osoby poniżej 16 roku życia,[/SIZE]
[SIZE=2]jest nim jego prawny opiekun[/SIZE]
[SIZE=2]- przewodnik lub w przypadku osoby niepełnoletniej opiekun prawny musi na piśmie[/SIZE]
[SIZE=2]zadeklarować chęć zawodnika do reprezentowania Polski oraz ZKwP w czasie[/SIZE]
[SIZE=2]Mistrzostw oraz wystosowaćprośbęo wydelegowanie zawodnika na w/w[/SIZE]
[SIZE=2]Mistrzostwa. Pismo musi zostać dostarczone do Podkomisji Agility [/SIZE].



Przedstawiam wyłonioną reprezentację Polski:


[B]Kwalifikacje do Mistrzostw Świata Młodzieży i Dzieci - BIAŁYSTOK, 18-19 kwiecień 2009[/B]
[B]SĘDZIA: [/B]Jacqueline Vasserot


[SIZE=2][B][U]do 14 lat Medium Sb+Nd Jumping + Agility [/U][/B][/SIZE]
[SIZE=2][B]Zuzanna Felczak[/B] - GHANDI Surdykowska FCI / pies-owczarek sztlandzki [/SIZE]
[SIZE=2]18.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 5 pkt[/SIZE]
[SIZE=2]19.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 6 pkt[/SIZE]
[SIZE=2][B]Razem: 21 pkt.[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B][U]15-18 lat Small Sb+Nd Jumping + Agility [/U][/B][/SIZE]
[SIZE=2][B]Ada Sawicka[/B] - TOSIA / suka - mix [/SIZE]
[SIZE=2]18.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 6 pkt[/SIZE]
[SIZE=2]19.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 6 pkt[/SIZE]
[SIZE=2][B]Razem: 22 pkt.[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B]Weronika Tomczyk [/B]- Nutka / suka- mix [/SIZE]
[SIZE=2]18.04.2009 – jumping 4 pkt, agility – 6 pkt[/SIZE]
[SIZE=2]19.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 6 pkt[/SIZE]
[SIZE=2][B]Razem: 21 pkt.[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B][U]15-18 lat Medium Sb+Nd Jumping + Agility[/U][/B][/SIZE]
[SIZE=2][B]Bolesław Muzalewski-[/B]Cezar / pies-mix [/SIZE]
[SIZE=2]18.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 6 pkt[/SIZE]
[SIZE=2]19.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 6 pkt[/SIZE]
[SIZE=2][B]Razem: 22 pkt.[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B]Paulina Jarmolińska-[/B]GROTA Surdykowska FCI / suka-owczarek szetlandzki [/SIZE]
[SIZE=2]18.04.2009 – jumping 4 pkt, agility – 4 pkt[/SIZE]
[SIZE=2]19.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 5 pkt[/SIZE]
[SIZE=2][B]Razem: 18 pkt.[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B]Ania Czarnecka-[/B]Mucha / suka-mix [/SIZE]
[SIZE=2]18.04.2009 – jumping 4 pkt, agility – 0 pkt[/SIZE]
[SIZE=2]19.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 6 pkt[/SIZE]
[SIZE=2][B]Razem: 15 pkt.[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B]Damian Lewandowski -[/B]DRAGO / pies-mix [/SIZE]
[SIZE=2]18.04.2009 – jumping 0 pkt, agility – 4 pkt[/SIZE]
[SIZE=2]19.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 5 pkt[/SIZE]
[SIZE=2][B]Razem: 14 pkt.[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B][U]15-18 lat Large Sb+Nd Jumping + Agility [/U][/B][/SIZE]
[SIZE=2][B]Marta Kordos[/B] -Christin z Wiedźmińskiej Stajnii / suka-owczarek belgijski tervueren [/SIZE]
[SIZE=2]18.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 4 pkt[/SIZE]
[SIZE=2]19.04.2009 – jumping 5 pkt, agitity – 6 pkt[/SIZE]
[SIZE=2][B]Razem: 20 pkt.[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B]Zuzanna Łada- [/B]Q'Celtic Divina Comedia / suka-border collie [/SIZE]
[SIZE=2]18.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 4 pkt[/SIZE]
[SIZE=2]19.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 4 pkt[/SIZE]
[SIZE=2][B]Razem: 18 pkt.[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B]Ewa Wyżyn[/B]-Tasja Magna / suka-Labrador Retriever [/SIZE]
[SIZE=2]18.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 0 pkt[/SIZE]
[SIZE=2]19.04.2009 – jumping 4 pkt, agility – 5 pkt[/SIZE]
[SIZE=2][B]Razem: 14 pkt.[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B]Józefina Bendiuk-[/B]Kalljope Donum Cordis / suka-owczarek belgijski Groenendael [/SIZE]
[SIZE=2]18.04.2009 – jumping 0 pkt, agility – 0 pkt[/SIZE]
[SIZE=2]19.04.2009 – jumping 5 pkt, agility – 6 pkt[/SIZE]
[B][SIZE=2]Razem: 11 pkt.[/SIZE][/B]


Gratuluję oraz życzę sukcesów wszystkim nominowanym w imieniu organizatorów zawodów w Białymstoku.
Piotr Bendiuk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Sajko']'Swoim' gratulowałam już u nas, ale tutaj oficjalnie wszystkim- ogromne gratulacje:multi:

przyznać się, kto z zakwalifikowanych się wybiera? Komu mamy kibicować?:razz:[/quote]

Zuzia i Ghandi jadą.
Dobre pytanie. Kto z pozostałych nominowanych jedzie? Ma to rownież znaczenie przy skompletowaniu drużyn narodowych w poszczególnych kategoriach.
Zgodnie z informacją można wystawiać 3-4 osobowe drużyny w klasach children i junior i kategoriach S,M,L. Możliwe też drużyny mieszane (children+junior). W zawodach liczą się 3 najlepsze wyniki. Możemy więc wystawić drużyny narodowe w M i L. W S niestety mamy tylko 2 osoby:sad:. Za to dla tych którzy nie załapią się do drużyn narodowych mogą być tworzone drużyny International:lol: ([SIZE=1]startujące w oddzielnej klasyfikacji).[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

serwus.
Mam pytanie, czy organizujemy się wszyscy jakoś razem, jako prawdziwa reprezentacja, w końcu jedziemy w to samo miejsce z takim samym zamiarem i ogólnie chyba jako całość, czy każdy sobie coś organizuje na własną rękę i bawimy się razem jedynie na terenie zawodów?

Ja osobiście z Niuką (która się uwzięła ażeby jechać) jesteśmy bardzo otwarte na jakąś ofertę transportu.

Pozdrawiam ! :wink:

Link to comment
Share on other sites

W transporcie niestety raczej nie pomożemy, bo bierzemy już Weronikę ale na integrację reprezentacji jesteśmy jak najbardziej otwarci. Jakieś propozycje?
Trochę szkoda, ze każdy organizuje sobie pobyt na własną łapę ale może uda się w miejscu naszego postoju zorganizować "małą polską kolonię". Dwie kwatery już zarezerwowaliśmy, trzecia mam nadzieję też będzie. Może ktoś jeszcze zainteresowany tym miejscem? Link podałem powyżej.
Wybieramy się w terminie 15-19/07. 14/07 wyjazd z Warszawy i nocleg po drodze. 15/07 dojazd na miejsce i mam nadzieję basen :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Ja ogólnie jestem bardzo zainteresowana noclegiem na dwóch osób.
Rozumiem, że jako jedziecie w 3 osoby macie jeszcze miejsce w tych kwaterach? Pewnie z Niuką byłybyśmy zainteresowane, ale to też zależy od kogoś z kim byśmy rzekomo miały jechać.

Zbyt skomplikowane to dla mnie, dlatego żałuję, że nie organizujemy jednego busa z jednym dla wszystkich noclegiem.

Co z reszta młodych zawodników, każdy ma już pozałatwiane wszystko? e?:razz:

Link to comment
Share on other sites

Ten drugi apartament zarezerwowała Weronika od Nutki. One jeszcze nie wie, czy będzie jechała sama czy z kimś, więc o ew. wspólnej kwaterze to już z nią musiałybyście rozmawiać.
W sprawie trzeciej kwatery właścicielka ma mi odpowiedzieć dzisiaj wieczorem - tą ew. wzięłyby Beata i Ewa z Białegostoku.
Jeśli chcecie to mogę zapytać o 4-ty apartament - właścicielka chce po 4000 FT/noc /osoba.
Z transportem dla 2-och osób niewiele mogę pomóc, bo nawet gdyby Weronika jechała jako trzecia bez osoby towarzyszacej to następnych dwóch osób z psami już nie zmieszczę.
No chyba, że się podzielicie i ktoś weźmie jedną z Was a my drugą (pod warunkiem jednak, że Wera sama). Może Ewa z Beatą z Białegostoku, które również jadą w tym samym terminie i być może w to samo miejsce? Napisz do mnie na pw. ew.zadzwoń tel. 601 343 206. Może jakoś wspólnymi siłami coś poradzimy.
No i niech reszta ekipy się odezwie jak jadzie i gdzie nocuje.
Macie miejsca w autach?

PS
Opcji wspólny, wesoły autobus też żałuje. Może jeszcze nie jest za późno?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...