Jump to content
Dogomania

Pseudohodowle a fiskus


arwenka

Recommended Posts

Nie wiem jak to dziala, ale pseudohodowle to przeciez nielegalna dzialalnosc, ktora przynosi zyski, a nikt przeciez nie odprowadza z tego podatkow. Czy nie wystarczyloby zainteresowac fiskusa tymi biznesami? Wiem, ze napuszczanie urzedu skarbowego na rodakow to nei jest ladnie, ale dlaczego ludzie, ktorzy uczciwie I ciezko pracuja musza odprowadzac nawet cwierc dochodow , a jesli nie zaplaca paru zlotych musza ponosic ciezkie konsekwencje, a ci, ktorzy regularnie robia kase i to na cierpieniu zwierzat moga sobie spokojnie zgarniac caly zysk dla siebie?
Czy ktos moze mi napisac czy byly proby rozwiazania problemu ta droga?

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie ma jeszcze w Polsce zakazu rozmnażania psów niehodowlanych,czyli rozmnażanie jest prawnie dopuszczalne.
Owszem ,można donieść rozmnażaczy, ale jest problem z udowodnieniem im,że na tym zarabiają.
Jeśli ktoś płaci za zwierzę gotówką,to praktycznie nie zostaje żaden ślad,ze pseudohodowca otrzymał kasę..
A urzędnikowi skarbówki zawsze można powiedzieć,ze hoduje się psy hobbystycznie i oddaje za darmo.I jeśli nie ma się dowodów na handel psami -takie tłumaczenie wystarczy..

Link to comment
Share on other sites

Skarbowka jest znana z kontorli i to podstepnych, z nienacka. Jakby faktycznie udalo sie opodatkowac hodowle i pozniej zglaszac takie pseudo, szybko by sie kontrola pojawila jedna, druga, dziesiata. Napewno kilka osob by sie zniechecilo i to szybciutko. Zastanawiam sie tylko nad jednym. Czy takie dzialania nie uderzyly by tez w hodowle psow rodowodowych?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...