Jump to content
Dogomania

Trzecia powieka?


kaisa100

Recommended Posts

Proszę poradźcie: szczeniaczek, którego chcę kupić, ma "dziwne" jedno oko. Od strony nosa na oko nasuwa się jakby trzecia powieka, sięga mniej więcej do 1/3 odległości od źrenicy. Jest kolory brązowego.
Co to jest?
Czy mam się przejmować?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Kasia

Link to comment
Share on other sites

Nie jest caly czas, czasem chowa sie, a czasem ja widac. Jednak cale oko jest jakby "naciagniete" ku dolowi. Hodowca wraca dopiero w weekend, oczywiscie zapytam, telefonowalam juz do niego, ale nie jest w stanie odpowiedziec na odleglosc. A jesli to trzecia powieka, to jak i czy w ogole to sie leczy?[/list]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaisa100'] A jesli to trzecia powieka, to jak i czy w ogole to sie leczy?[/quote]
Trzeciej powieki się nie leczy, to po prostu część psiego oka. Człowiek ma dwie powieki, a pies i kot trzy. 8)
Tyle, że kiedy oko jest otwarte- trzecia powieka jest schowana (czasem podczas snu, oko się trochę otwiera i wtedy wyraźnie widać trzecią powiekę po dwiema zewnętrznymi).
Jeśli wydaje Ci się, że z okiem coś jest nie tak (sam fakt, że różni się od drugiego oczka świadczy o tym, ze coś jest nie tak) to albo nie kupuj tego szczeniaka, albo skonsultuj sprawę z weterynarzem przed zakupem, żebyś wiedziała co kupujesz, co ewentualnie będziesz musiała leczyć, jak i za ile...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']albo skonsultuj sprawę z weterynarzem przed zakupem, żebyś wiedziała co kupujesz, co ewentualnie będziesz musiała leczyć, jak i za ile...[/quote]Również zdawaj sobie sprawę, że niektóre wady budowy oka (wyglądające podobnie do tego, co opisujesz) są dziedziczne i chociaż można je naprawić chirurgicznie, to psy po takich "poprawkach" nie powinny być wystawiane ani rozmnażane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...