Jump to content
Dogomania

JH Opole


Shetanka

Recommended Posts

[quote name='McDzik']Nie wiem kim jest dziewczyna w zielonym, ale pozwolę sobie na mała krytyke - fatalnie to wygląda, jak na wystawie na zewnątrz przy wietrze, handlerka wystawia w rozpuszczonych włosach, które rozwiewają sie na wszystkie strony i zasłaniają jej pole widzenia... to takie nieestetyczne.... plusik dla tych dziewczyn, które związały włosy, naprawde o wiele estetyczniej to wygląda.
To tyle z mojej strony.[/quote]

Ja też tak wyglądam z włosami na ryju :evil_lol: ale moich włosów się nie da związać :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Shetanka']Ja też tak wyglądam z włosami na ryju :evil_lol: ale moich włosów się nie da związać :eviltong:[/quote]

Jak masz krótkie to nie masz co wiązać więc jest ok :lol: ale jak ktoś ma strasznie długie to nie fajnie, wygląda jak metalowiec na koncercie a nie handler na ringu, z resztą nawet słyszałam że niektórzy sędziowie na MP za takie coś ścinają punkty i każą wiązać na następny raz :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sama nieraz wystawiałam z rozpuszczonymi włosami, teraz już związuję zawsze. Sędziowie komentują niezwiązywanie włosów, nawet jeżeli wystawiasz sobie psa, a nie bierzesz udziału w konkursie, myślę, że jakieś znaczenie to jednak ma

Link to comment
Share on other sites

Uhuhuuu :razz:
Ja nie czuje sie jak metalowiec na koncercie, zazwyczaj na wystawie czuje sie jak handler :D A z tą straszną długością włosów to mi pochlebiłaś, od kilku miesiecy zapuszczam, ale nikt mi jeszcze nie powiedzial takiego komplementu :razz:

A tak na powaznie - bardzo rzadko zwiazuje wlosy, a na wystawach nigdy, nie przeszkadza mi to zupelnie, aczkolwiek w Opolu - fakt mialam za dluga grzywke, ktora mi rowniez przeszkadzala, we wtorek polecialam do fryzjera ;) A ze byla to wystawa "nieplanowana" to sama sie czesto denerwowalam na te wlosy, wiec pewnie jesli ogladalas mnie tylko w Opolu moglas odniesc zle wrazenie ;)

Ale nie popadajmy w paranoje, co maja wlosy handlera do psa, nigdy nie spotkalam sie z jakimikolwiek uwagami sedziego co do wlosow, nosa czy innych "elementow" wystawiajacego. No, chyba ze bardziej skupia sie na tym niz na psie.

Wlosy dobrze wycieniowane i z grzywka niewpadaja na twarz i nie przeszkadzaja, tak nawet z zycia codziennego.

A Mateusz to nie jest moj kolega, nawet nie mialam okazji z nim nigdy rozmawiac, a wiec moze po prostu ma odmienne zdanie od Twojego :)?

Krytyka - na TAK, ale bez wymyslow i dziwnych porownan :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ja sie nie chciałam broń Boże odnieść do konkretnej osoby tylko ile jeżdże po wystawach i tak obserwuje po wystawach otwartych te rozwiane włosy u wystawiających to mam mieszane uczucia :roll: :lol: Ja tam na wystawy otwarte z wiatrem wole związywać. A krytyka.. róbcie z nią co chcecie, nie każda krytyka to jakieś bluzgi czy coś, czasem z krytyki można wiele wynieść, zależy czy ktoś się obraża za to czy nie, ja nikogo obrażać nie chciałam tylko wyraziłam opinie :lol: W Opolu mnie nie było dlatego nie wiedziałam kto to, bo na zdjęciach włosy przysłaniają całą twarz, tak to bym może po twarzy coś skojarzyła jakbym była na miejscu i oglądała :lol: Oczywiście że sędzia ogląda i ocenia handling, ale na takie rzeczy też zwraca uwage, ja kiedyś oberwałam punkt za bransoletki (fakt, teraz wiem, że im mniej i skromniej tym lepiej, więc tu krytyka się przydała), a gdzieś czytałam, że na MP właśnie na jakiejś wystawie sędzina na MP ścinała punkty za lecącą na twarz grzywke :lol:... Mi osobiście też się to nie podoba, stąd ta uwaga i mam nadzieje, że nikt się nie poczuł urażony :lol:

Link to comment
Share on other sites

No i fajnie ze wszyscy sie zrozumieli :) Wiadomo - o gustach sie nie dyskutuje :)

Ja mam odmienne zdanie o handlingu niz wielu z wystawcow i (niestety) sedziow i juz nieraz sie o tym przekonalam, ale swojego bronic bede - handling to fachowe pokazanie psa, a nie siebie, my mamy byc tylko tlem, ktory kieruje tego psa w dobrym kierunku i ani bransoletki, ani wlosy nie sa tutaj zadna przeszkoda.

Ale to takie moje i subiektywne ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę z piątku bez IV lokat;

Gr. Młodsza;
Im - Anna Kłujszo z Cotonem de Tulear - GULIAUME BEAU Batiskaj
IIm - Vit Policar z Bloodhound'em - ARMONIC Justirag
III m - Daniel Karasiewicz z Chińskim Grzywaczem Powder Puff - WINNIE THE PUUF resueuss
IVm - ?

Gr. Starsza;
Im - Ola Szydłowska z gończym polskim - SZABLA Kłusująca Sfora + Zw.Dnia
IIm - Weronika Karasiewicz z Chińskim Grzywaczem Powder Puff - WINNIE THE PUUF resueuss
IIIm - Alicja Ujma (ja ;-) ) z Chińskim Grzywaczem Nagim - KARAT Pastoral
IVm - ? z Chihuahuą ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Oj tak Pani Staviarska lubi przemaglowac z anatomii :razz::roll:

Ja moze w przyplywie tesknoty jutro sie pojawie.. :)

Brawo Ala i Ola! :multi:[/quote]

Mnie z anatomii nie pytała:lookarou:... To raczej p. Tomasz Borkowski.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się pytał o rodzaje włosa, rase itp, ale tych co ze mną w turze szli pytał o części ciała i zęby. A p. Staviarska tylko powiedziała, cytuję: [I]To okrążanie i odsłanianie psa to tylko zbędne ruchy wokół niego.[/I] koniec cytatu.
Ale to aż dziwne bo p. Borkowski mnie w Białymstoku rok temu sędziował i też wszystkich o części ciała pytał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Bronisz koleżanki, szkoda że brak ci obiektywizmu... ale w końcu to forum kązdy ma prawo do własnego zdania :roll: o ile jest naprawde [U]własne[/U]..[/quote]

Twoja wypowiedź wskazuje na to, że każde zdanie odmienne od prezentowanego przez Ciebie pozbawione jest obiektywizmu...

Każdy sędzia ma własny system oceniania i robi to według własnego gustu.
Może się tak zdarzyć, że ktoś zwróci uwagę na rozpięte włosy, a ktoś inny wręcz uzna to za walor gdyż w jego ocenie będzie to dodawało ocenianej osobie uroku. Wszystko jest względne...

Masz prawo do własnego zdania, podobnie jak inni - jednak ostateczna ocena i tak pozostaje w rękach sędziego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...