Jump to content
Dogomania

6 letni rottweiler.


Pies i ja

Recommended Posts

Dzień dobry. Przychodzę na forum z wielkim problemem. Mój rottweiler ma prawie 6 lat. Ostatnimi czasy tracił na wadzę, mimo ogromnego apetytu, myślałem iż jest to spowodowane tym iż bardzo dużo biega. Z powodu lekceważenia pies stracił siłę nie chce zbytnio wychodzić ze swojego kojca. Dziś był u weterynarza który teoretycznie wykrył guza na śledzionie, podał psu zastrzyki przeciwzapalne oraz powiedział iż usg oraz badania krwi odbędą się dopiero w poniedziałek. Pies je ma lekko nadęty, spięty brzuch oraz ma ogromny apetyt mimo braku chęci do wychodzenia gdziekolwiek. Jakie są szanse na uratowanie go? Czy można mu jakoś pomóc? Czy operacja usunięcia śledziony jest odpowiednia, jeśli okażę się że to faktycznie guz?  Czy coś mu podawać? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.07.2023 o 21:39, Pies i ja napisał:

Czy coś mu podawać? 

Na razie nie wiadomo co jest w brzuchu,wet postawił diagnozę na podstawie badania palpacyjnego (obmacał brzuch).Prawidłowe rozpoznanie bedzie mozna postawić po zrobieniu usg.Musisz zdawać sobie sprawę z tego,że guzy śledziony są źle rokujące,przykro mi...Staraj się podawać jedzenie kilka razy dziennie w małych porcjach.

Do diagnozy "guz śledziony" nie bardzo pasuje mi duży apetyt,no ale w poniedzialek będzie juz coś wiadomo.Nalegaj u weta na zaopatrzeniu w leki p/bólowe,to b.ważne.

Daj znać w poniedziałek...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...