Jump to content
Dogomania

Pies już chyba 8 raz uciekł z domu


Wojciech382

Recommended Posts

Cześć, mam czteroletniego psa Nero. Był najprawdopodobniej pogryziony przez borsuka i był w stanie agonii. Byłem z nim u weterynarza, miał operacje, odrobaczanie itd. po ok. miesiącu czasu zaczął chodzić dookoła płotu i 2 tygodnie później poznał się z suką sąsiadów. I tak po ok. tygodniu znalazł miejsce w płocie, żeby sobie tamtędy wychodzić i wracać. I tak już robi do dzisiaj. Dzisiaj postanowiłem go za karę na 5 godzin przywiązać koło budy na smycz która ma ok. 15 metrów. Zaczął wyć, więc go puściłem. Kiedyś w furtce, przez którą uciekał zrobiłem taką siateczkę, żeby już nie chodził do sąsiadów i nie znaczył tam terenu. Chodzi tam zazwyczaj nocami, raczej dlatego, że sąsiedzi mają psa i suczkę. Ok. 22.00 poszedłem do niego i go puściłem. Poszedłem do domu zjeść i po 5 minutach wyszedłem z ciekawości zobaczyć czy jest, a furtkę sobie uchylił, siateczkę zerwał i poszedł. Wolałem go ok. 10 minut ale bezskutecznie. Sąsiedzi nie mają płotu. Tylko mamy wspólny, odgradzający. Nero waży około 7 kg i jest to terrier niemiecki mieszany. Wie ktoś co mogę zrobić, by mi nie uciekał? Martwię się, że kiedyś pójdzie i nie wróci. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.06.2023 o 23:32, Wojciech382 napisał:

Wie ktoś co mogę zrobić, by mi nie uciekał?

Przede wszystkim zrób porządne ogrodzenie,po drugie wykastruj psa.

Inaczej z pewnością stanie mu się krzywda....

Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2023 at 11:58 PM, bou said:

Przede wszystkim zrób porządne ogrodzenie,po drugie wykastruj psa.

Inaczej z pewnością stanie mu się krzywda....

Właśnie plot jest metalowy, z różnymi falami, dziurami i ozdobami i nie wiem właśnie jak go zabezpieczyć bo siatkę zerwał a co do kastrowania to nie jestem pewny bo pies kuzyna był kastrowany i teraz tak wariuje, szczeka że nie da się go uspokoić. Teraz słyszę że znowu poszedł do sąsiadów i tam wyje, mam nadzieję że nie dzieje mu się żadna krzywda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...