Jump to content
Dogomania

Jaka szczotka dla collie?


Marka

Recommended Posts

Kochani, podzielcie się opiniami, jaka jest najlepsza wg Was szczotka do czesania sierści owczarka szkockiego? Mam przede wszystkim na myśli tą jego wielką grzywę. Ja używam szczotki typu zgrzebło, z tymi krótkimi, miękkimi "igieiełkami", ale mam wrażenie, że ona jest dobra do tych części kolaka, na których ma on krótszą sierść, a do grzywy i zadka się słabo sprawdza - strasznie się trzeba naharować... Może używacie lepszych "narzędzi"?
A-ha, ważna kwestia - moja suńka to bardzo delikatna dama, więc zależy mi jednocześnie na poleceniu tych najdelikatniejszych przyborów... :-?

Link to comment
Share on other sites

Oficjalnie - to "Księżniczka", ale mówimy do niej Sulka vel Suleczka :D
Fotka - hmmm, poza tym, że mam kiepski dostęp do internetu, to nie mam pojęcia jak to się robi... :oops:
Co do szczotki - kupiłam książkę o kolakach - więc będę się fachowo dokształcać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Oficjalnie - to "Księżniczka", ale mówimy do niej Sulka vel Suleczka
Fotka - hmmm, poza tym, że mam kiepski dostęp do internetu, to nie mam pojęcia jak to się robi...
Co do szczotki - kupiłam książkę o kolakach - więc będę się fachowo dokształcać [/quote]
Ekstra imię :D a propos jaką ksiazke kupiłas?

Link to comment
Share on other sites

Ja czeszę całego psa taką "ludzką" szczotką z prawdziwego włosia dzika,natomiast do sierści za uszami,na tzw.portkach i przednich łapkach używam właśnie grzebienia z obrotowymi zębami (który z resztą poleciła mi Dianka,za co bardzo jej dziękuję :D ).Raz na jakiś czas czeszę tylko grzebieniem,żeby dogłębnie rozczesać sierść.

Link to comment
Share on other sites

Dianka,kupiłam ten grzebień już jakiś czas temu (wydawało mi się,że już Ci to pisałam :roll: ),jest nieznacznie mniejszy od Twojego i kosztował tylko 11zł,a nie tyle co na wystawie... :o :o

Co do sierści...Dinusiowi się chyba coś pomyliło bo zaczął mi strasznie linieć :D Normalnie cały podszerstek mu wyłazi,w ubiegłym tygodniu po czesaniu siatkę sierści uzbierałam :D :o :o

Mam nadzieję,że dostałaś tamte zdjęcia?Może dzisiaj zrobie jakieś nowe.
Dianka,koniecznie łap za aparat i pstrykaj fotki bo już prawie zapomniałam ,jak te Twoje psice wyglądają :o

Link to comment
Share on other sites

Klaudia&Dino nie pamiętam szczerze mówiąc czy mi mówiłaś :P ;)
Ale te miejsze są fajniejsze bo wygodniej się czesze.Moje na razie obrastają chociaz Limba ma słaby włos porównując z zeszłym rokiem :roll:
Na szczęście Vega wygląda coraz lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

[quote name='Klaudia i Dino']Dianka,kupiłam ten grzebień już jakiś czas temu (wydawało mi się,że już Ci to pisałam :roll: ),jest nieznacznie mniejszy od Twojego i kosztował tylko 11zł,a nie tyle co na wystawie... :o :o [/quote]

Klaudia i Dino czy mogłabyś powiedzieć gdzie kupiłaś grzebień z obrotowymi zębami tak niedrogo. Ja właśnie zamierzam mojej suni taki sprawić. Oglądałam wczoraj na stronie Karuska i kosztuje 28 zł + koszty przesyłki :-? Zaraz wybieram, się jeszcze do zoologicznego zobaczyć co tam mają :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...