Jump to content
Dogomania

Ile za baska? A ile za faraona, etnę itd....


Basenji

Ile dałbyś/ałabyś za szczeniaka Basenji? ( z papierami)  

917 members have voted

  1. 1. Ile dałbyś/ałabyś za szczeniaka Basenji? ( z papierami)



Recommended Posts

[quote name='nice_girl']
Jeśli chodzi o ten numer Asko, to Matrix powinnien go mieć, w końcu jest na zdjęciu ze swoim psiakiem. :wink:[/quote]

No wiec wlasnie 8) A ja goopia chcialam mu go poczta wysylac :wink:

Nawiasem mowiac czyzbys Matrix myslala o powiekszeniu stada ? To juz nie chcesz pregowanego greya ? :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='matrix.....']Wiem, wiem ja mam wszystkie numery Asko w tym cały cykl artykułów poswięconych basenji autorstwa PP Marciniaków. Reklamę też widziałem ale " na żywo" na wystawach jakoś się nie pokazują. Może ruszą z wiosną :)[/quote]
Ja też mam te numery ASKO. A na wystawach nie pokazuja się od ok. 1-1,5. Wydaje mi sie, że mniej więcej wiem dlaczego ich nie ma na wystawach. Ale to sa tylko moje domniemania. Nie mam teraz z nimi kontaktu, więc nie wiem, czy "ruszą" w tym roku, czy nie. Zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Carragan - chcę w przyszłości jeszcze pręgowanego greya ale jak mnie już tutaj tak rozszyfrowaliście 8) to powiem, że jestem "rozdarty" między V i X grupą FCI. Najbardziej upodobałem sobie właśnie szpice i charty, zdecydowałem się na husky i greya ale sympatią darzę też i inne rasy z tych grup między innymi zawsze fascynowały mnie basenji. Grupa V jest mi też szczególnie bliska jeszcze z innego powodu... :fadein:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matrix.....']Carragan - chcę w przyszłości jeszcze pręgowanego greya ale jak mnie już tutaj tak rozszyfrowaliście 8) to powiem, że jestem "rozdarty" między V i X grupą FCI. Najbardziej upodobałem sobie właśnie szpice i charty, zdecydowałem się na husky i greya ale sympatią darzę też i inne rasy z tych grup między innymi zawsze fascynowały mnie basenji. Grupa V jest mi też szczególnie bliska jeszcze z innego powodu... :fadein:[/quote]

No cóż. "Drzyj" w kierunku V grupy a zwłaszcza basenji. A gdzie jesteście na fotce w tym ostanim ASko?
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matrix.....']Carragan - chcę w przyszłości jeszcze pręgowanego greya ale jak mnie już tutaj tak rozszyfrowaliście 8) to powiem, że jestem "rozdarty" między V i X grupą FCI. Najbardziej upodobałem sobie właśnie szpice i charty, zdecydowałem się na husky i greya ale sympatią darzę też i inne rasy z tych grup między innymi zawsze fascynowały mnie basenji. Grupa V jest mi też szczególnie bliska jeszcze z innego powodu... :fadein:[/quote]
Te powody, to są raczej osobiste, prawda?
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Basenji to chyba był 5 numer Asko, w każdym razie artykuł o wystawie w Ustroniu - oddział Bielsko Biała, relacja z ringu chartów i siberian husky autorstwa M.Milian. Na zdjęciu jest tylko jeden grey i to mój Matrix / w wersji letniej bardzo plamisty / :D

Carragan - ale na mojej stronce na niektórych zdjęciach mnie trochę widać, najważniejszy jest pies, ja jestem tylko tłem 8)

Asiaczek powody osobiste 8) jestem asystentem grupy V.

Link to comment
Share on other sites

Basenji - muszę się jeszcze wiele nauczyć żeby sędziować powiedzmy poprawnie swoją grupę FCI, a tak prawdę mówiąc moje asystowanie i wystawianie psów na ringu "gryzie" się z sobą. Lubię prezentować moje psy na wystawach, w tym roku jednak ograniczam trochę udział w wystawianiu na rzecz asystowania :D
Asiaczek - asystować chcę w okolicy mojego zamieszkania czyli na południu.
Tak, jak odbierałem Matrixa to w Ypsylonie dorosłym greyom towarzyszył basenji. Wspaniały, dumny, żeby dorównać wzrostem greyom stał na oparciu fotela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matrix.....']Dla mnie też nie jest to dziwne zachowanie - teoretycznie, a praktycznie potwierdziło się to w Ypsylonie gdzie basenji chciał być w centrum uwagi i potrafił tego dokonać :D[/quote]
Ale Basenji też musi kontrolować całą sytuację wokolo. Jeżeli widzi, że ktoś szykuje się do wyjścia jest tym zawsze bardzo zaniepokojony. Lubi mieć swoją rodzinkę w kupce, pod kontrolą.
Zdrówko :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fakt, one zawsze są przy drzwiach, jak ktoś wychodzi z domu. Ale też potrafią zrozumieć komendę "psy zostają" i wtedy grzecznie siedzą lub stoją, ale minki mają baaaardzo smutne. Bo przecież baski o każdej porze są gotowe na spacer. A tu musza zostać; oj, jakie to smutne. :cry:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matrix.....']Świetne są te basenji ale proszę powiedzcie jaka jest sytuacja gdy basenji przebywają w stadzie mieszanym? Czy mogą być razem dwa dorosłe psy bez konfliktów? Czy jest mozliwe wprowadzenie do stadka osobnika dorosłego?[/quote]
U nas w domu sa 3 samce; ojcie i syn oraz sprowadzony z Holandii Gusio. Ojciec i syn nie lubią się i gdy wychodzimy do pracy to synek wędruje do klateczki. A ojciec udaje, że nie widzi synka w klateczce i nie wścieka się. Natomiast najmłodszy Gusio to mały prowokator, i o ile z "synkiem" chyba już ułożyli sobie stosunki, o tyle z "tatusiem" ciągle coś jest nie tak. Ale to Gusio go prowokuje. Fakt, Gusio więcej przebywa z "synkiem", a z
tausiem" zdecydowanie mniej, i to może rzutowac na ich wzajemne stosunki.
Co do wprowadzenia dorosłego basenji do stada juz uformowanego, to mielismy taki przypadek, że kupiłam we Włoszech 6-letnia sukę. Przyjechała ona do domu, w którym była już jedna suka, jeden samiec i sznaucerka. Wprowadzanie do domu odbyło sie bezkolizyjnie. Na początku wszystko było OK. Dopiero przy cieczkach suki powiedziały, że nie będą się lubić, pogryzły się i tak skończyła się ich przyjaźń. Od tego momentu musiały byc separowane.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek - bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. Właśnie często słyszy się, że np mieszkające w tym samym domu dwa samce nie mogą się zgodzić. Najlepszym rozwiązaniem byłoby mieć parkę basenji i wtedy przynajmniej teoretycznie powinna być sielanka i dla psów i dla ich właścicieli :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matrix.....']Asiaczek - bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. Właśnie często słyszy się, że np mieszkające w tym samym domu dwa samce nie mogą się zgodzić. Najlepszym rozwiązaniem byłoby mieć parkę basenji i wtedy przynajmniej teoretycznie powinna być sielanka i dla psów i dla ich właścicieli :)[/quote]
Zwłaszcza jak podwójnie muszą wychodzić na spacer, np w zimie! A parka to niezły pomysł.
Zdrówko :lol:

Link to comment
Share on other sites

Więc Basenji czas na Twoją decyzję! Wiosną rozglądaj się za pręguską suczką basenji - Asiaczek na pewno pomoże.
Dostałem dzisiaj zdjęcia z Głogowa na jednym z nich jest wybór w grupie V FCI. Widac wyraznie basenji pręgowanego, nie potrafię je tutaj wstawić jutro jak mi się uda wyślę na meila któremys z Was :)
Zdjęcie nie oddaje dosłownie tego jaki jest z-ca grupy ale tak wydaje mi się, że powalający to on nie jest. Nie widziałem go na żywo, może nie jest dobrze ustawiony do zdjęcia, nie wiem, brakuje mu tego czegoś...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...