Jump to content
Dogomania

przejście na karmę dla dorosłych?


a.g.a

Recommended Posts

Witam

Mam szczeniaka Airedale Terriera 7 miesięcy. Karmię karmą Alpha Spirit dla szczeniąt. Ostatnio od znajomej hodowczyni ( innej rasy), usłyszałam, że powinnam rozważyć przejście na karmę dla psów dorosłych. Powody są takie: pies osiągnął wzrost docelowy 59 cm i wagę 27 kg ( tyle co dorosły samiec, więc żeby nie rósł bardziej i nie wyszedł poza normę?), rozpiera go energia i czasami wykonuje ruchy kopulacyjne, w celu rozładowania napięcia(?) , zdarza się to rzadko w domu ( w tym miesiącu 2 razy), mi się wydaje, że po prostu była świadkiem takiego zachowania się mojego psa w szkółce, w stosunku do suki 9 mc-y przed pierwszą cieczką, faktycznie uczepił się jej jak osioł. To mój drugi Airedale Terrier i chyba, jeśli dobrze pamiętam, mój poprzedni pies był faktycznie drobniejszy w tym wieku, (dobrze nie pamiętam, bo minęło 12 lat) i teraz nie wiem co zrobić. Chcę żeby rozwijał się zdrowo i prawidłowo, zakładałam karmienie go Alpha Spirit Puppy do 18 miesiąca życia, a potem dopiero przejście na karmę dla dorosłych, ale z drugiej strony nie chcę, żeby był przerośnięty, żeby nie miał potem problemów....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...