Jump to content
Dogomania

Powiększony przełyk


Kasia.014

Recommended Posts

Witam, 

Mój pies dzisiaj zrobił sie bardzo ospaly, nie chce jeść i pić. Po wizycie u weterynarza okazało sie, ze ma jakiś problem z przełykiem. Dodam iz to maly pies, który biega po podwórku z większym. Mogło dojść do pogryzienia. Dostaliśmy od weterynarza antybiotyki na zapalenie przełyku, jednakże martwi nas fakt, ze pies dalej nic nie pije i nie przełyka śliny. Ma wystająca gule na szyji. Doradzcie mi proszę co robić. Udać sie do innego weterynarza czy poczekać do rana. Na kolejna wizytę u tego weterynarza jesteśmy umowieni we wtorek. Nie wiem czy piesek wytrzyma to tego dnia. Z gory dziedzuje za wszystkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.04.2022 o 19:33, Kasia.014 napisał:

Udać sie do innego weterynarza

Jak najszybciej,Kasiu.Nie ma na co czekać,nie wiadomo co się tam w tym przełyku dzieje,a jak wystąpi obrzęk,to pies moze się udusić.Poza tym - jeśli nie może pić,musi zostać nawodniony (kroplówka).Jedź i daj znać jak wrócicie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedz, byliśmy dzisiaj u weterynarza. W poniedzialrek rano piesek zaczął pić i jeść co nas uspokoiło. Dzisiaj na badaniu lekarz stwierdził, ze zewnętrzną warstwa przełyku jest uszkodzona. Podwinela sie i teraz zrasta. Piesek dostał antybiotyki i czekamy na kolejna konsultacje. Cieszymy się, ze obyło sie bez operacji.  Przepraszam z gory za brak szybkiej odpowiedzi. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.04.2022 o 13:20, Kasia.014 napisał:

byliśmy dzisiaj u weterynarza

Yhm. Dziwne...Budowa i funkcjonalnośc przełyku u psa i człowieka jest prawie taka sama,a o takiej jednostce chorobowej nigdy nie słyszałam...No,ale na Dogo zdarza się sporo różnych schorzeń,nie od dziś./..

Link to comment
Share on other sites

Nasz Julek już odzyskał siły, według doktora ta uszkodzona część przelyku zarośnie sie tkanką łączna. Będzie miał zgrubienie w tym miejscu. Je juz dużo i pije. Biega i sie bardzo cieszy. Nie jest juz taki ospały. Nie ślini sie i normalnie przełyka. Z informacji od weterynarza wiemy, że operacja w tej części ciała u niego byłaby cieżka do gojenia. 

Na forum widziałam wiele przypadków chorób przełyku u psów, ale czegoś takiego jeszcze nie 😄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...