Jump to content
Dogomania

SuperHero vs. Jawz vs. Eurablend ?


Angie_

Recommended Posts

Mam pytanie. Czy ktoś z Was używał frisbee [B]SuperHero[/B] albo
[B]Wham-O Eurablend? [/B]Zastanawia mnie jaka jest wytrzymałość tych dysków na psie zęby? Czy dorównują jawz?
Najbardziej ciekawi mnie zdanie tych, którzy mieli okazję wypróbować wszystkie modele.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angie_']Mam pytanie. Czy ktoś z Was używał frisbee [B]SuperHero[/B] albo
[B]Wham-O Eurablend? [/B]Zastanawia mnie jaka jest wytrzymałość tych dysków na psie zęby? Czy dorównują jawz?
Najbardziej ciekawi mnie zdanie tych, którzy mieli okazję wypróbować wszystkie modele.[/QUOTE]

Dla mnie Jawzy są bardziej wytrzymałe. Na eurablendach mam już dziurki, powstałe przy szarpanku, a jawz jak na razie bez szwanku - dwa psy ćwiczące na nim :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :) Czyli eurablendy są odrobinę mniej wytrzymałe, niz Jawzy, a co powiecie na temat SuperHero? Chyba, że nikt ich jeszcze nie testował..
Mój potffór ostatnio zrobił dziurę w Jawzie :/ Ale podejrzewam jakąś wadę fabryczną. Póki co dysk się jeszcze trzyma :)

Link to comment
Share on other sites

Kilkakrotnie w życiu widziałem zniszczone, wręcz zmasakrowane Jawzy. Dziurka zatem nie jest żadnym wielkim osiągnięciem:-).

Ja bawiłem się i superhero i Eura i Jawzem.
Obiektywnie rzecz ujmując, wszystkie ważą ok. 130 gramów, największą średnicę ma Eurablend, mniejszą (podobną jak Hero 235 , fastback) mają SuperHero, najmniejszą (choć odrobine większą od CS) ma Jawz
Moje SUBIEKTYWNE odczucia są takie:

[LIST]
[*]Jawz i SH są odrobinę bardziej wytrzymałe od Eurablenda
[*]Jawz ma najmniejsza średnicę, spada najszybciej, jest najtrudniejszy w "obsłudze"
[*]Superhero zachowuje się w powietrzu lepiej niż jawz, można go już lepiej "zawiesić", choćnie tak dobrze jak standardowe "zawodnicze" dyski. Dodatkowo, zauważyłem, że ma niestety tendencję do odkształcania się (podobnie jak Hero Xtra)
[*]Eurablend ma najlepsze właściwości lotne, wzrost masy skompensowano powiększając powierzchnię dysku (średnicę), do złudzenia zachowuje się jak fastback, bardzo ładnie "zawisa" w powietrzu.
[/LIST]

Jeśłi miałbym coś radzić właścicielom psów o stalowych szczękach, to jeśli chcecie zrobić więcej z własnym psem, w szczególności startować w zawodach, polecałbym EB.

Widziałem już sporo rozczarowań, gdy przyzwyczajony do szybko spadającego jawza pies na zawodach przebiegał pod fastbackiem.

Dobrym kompromisem (cena, wytrzymałość, lot) wydaje się być Hero Xtra.

Jeśli natomiast dysk służy jako aport na spacerach - Jawz świetnie spełni swoje zadanie, o ile nie zostawi się go psu jako zabawkę do przeżuwania:lol:

Link to comment
Share on other sites

No, właśnie takiego podsumowania i mi trzeba było, dzięki! :multi:
W sumie cena skłoniła do szukania czegoś nowego, ale podobnie wytrzymałego co jawz, a do tego chęć poćwiczenia na czymś innym. Mam nadzieję, że już po nowym roku zainwestujemy w komplecik nowych dysków :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Chciałabym kupic wytrzymale frisbee dla mojego żelaznoszczękiego psa. W poprzednich postach polecacie konkretne modele, a gdzie można je zamowić?
Ile sztuk powinniśmy mieć jednocześnie?
To nasze poczatki z frisbee, trenujemy sobie rekreacyjnie na razie, niestety 3 sztuki HeroAir poległy w szczękach mojego psa, a tu pogoda coraz ladniejsza, szkoda by bylo nie porzucac sobie.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.workdogs.pl/shoper//index.php?cat_id=155&page=0&view=3&sort=default[/url] Tu kupisz Wham-O
[url]http://www.discdogs.pl/index.html[/url] CS'y, Jawz'y i Hero
Na Allegro też niektóre dyski dostaniesz.
Gdzieś czytałam, by zaczynać od 5-8 i jak najkrócej trenować na jednym dysku, żeby pies się zbytnio nie przyzwyczaił. Ja mam 3.

Link to comment
Share on other sites

My akurat jesteśmy na etapie rollerów + parę razy pies złapał floatera, więc raczej za psem nie ganiam :)
I chciałabym się tu jeszcze poradzić ;) Otóż kupiłam Hero Praxis Freestyle (wcześniej miałyśmy gumowe Trixie, do nakręcania psa - pies jest nakręcony). Problem leży w tym, że Hero ma dość wysokie krawędzie i pies niezbyt chce ten dysk łapać. Co poradzić? Jak przekonać psa? Powtórzę - pies jest nakręcony na dysk Trixie, bardzo fajnie aportuje, lubi się przeciągać, złapał parę floaterów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Voute']
I chciałabym się tu jeszcze poradzić ;) Otóż kupiłam Hero Praxis Freestyle (wcześniej miałyśmy gumowe Trixie, do nakręcania psa - pies jest nakręcony). Problem leży w tym, że Hero ma dość wysokie krawędzie i pies niezbyt chce ten dysk łapać. Co poradzić? [/QUOTE]
W kwestii wysokości rantów - wszystkie pełnowymiarowe dyski (około 235 mm średnicy) mają bardzo podobną wysokość rantów, różnice będą na poziomie około 1mm.
Najbardziej "płaski" spośród wszystkich dysków jest Sonic Xtra 215 w wersji gummy - [url]http://www.whippy.pl/sonic-xtra-c-16_51_13_36.html[/url]
Cała wysokość sonica jest zbliżona do wewnętrznej wysokości rantu pełnowymiarowego dysku - mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi :)

Link to comment
Share on other sites

Zamienić na coś bardziej gumowego na początek? Np. Sonic Gummy? Właśnie z Trixie jest ten problem, że jest zupełnie inaczej zbudowany niż standardowe dyski i nic dziwnego, że pies się buntuje, gdy zamiast całkowitej gumy jest mieszanka plastiku ;) Sonic Gummy jest bardziej płaski, ale krawędzie ma wysokie, czyli standardowe, raczej z obniżonymi krawędziami nic nie znajdziesz. Ja bym ewentualnie porzucała Trixie i w trakcie zabawy zmieniła na dysk. Ale wg. mnie na początek twardy Hero się nie sprawdzi, jeżeli pies niezbyt chętnie łapie plastik ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam porównania, ale używam dysków SuperHero i jestem bardzo zadowolona. Na razie mam dwa i mają max. 3 mikroskopijne dziurki, nawet nie na wylot, a są bardzo mocno eksploatowane (przez owczarka niemieckiego). Ja, osoba nie umiejąca rzucać jakoś potrafię wzbudzić ten dysk do lotu, który będzie na tyle stabilny, że pies go złapie. Rzuca mi się nimi lepiej niż Hero Xtra235, choć wiadomo, że troszkę bliżej, ale to kwestia mojego treningu.

Link to comment
Share on other sites

Praxis nie jest strasznie twardy. Oto co można z nim zrobić:
[url]http://img267.imageshack.us/i/img8330k.jpg/[/url]
[url]http://img266.imageshack.us/i/img8331s.jpg/[/url]
Mogę zgiąć go tak, że dotknę jedną krawędzią drugiej. Właśnie przydałoby nam się coś o niższych krawędziach niż Hero i lepszych właściwościach lotnych niż Trixie.
Mam jeszcze jeden patent - zawiąże to frisbee w rulon, będę stopniowo rozwijać. Tak samo było z Trixie i psa nakręciłam, MOŻE wypali.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...