Jump to content
Dogomania

DOROSŁY TERRIEROWATY I 2 KOTY- CZY TO MOŻLIWE?


AsiaGdansk

Recommended Posts

Witam Państwa! Proszę o pomoc w pewnym dylemacie- otóż byłam w procesie adopcyjnym cudownego pieska, w wieku ok.7 lat- jest to pies ze schroniska, w typie terriera.Byłam zdecydowana na psa, bardzo chciałam go przygarnąć, w moim domu od zawsze były psy, ale mam też  dwa koty, uratowane dachowce, w wieku 7 lat.

Koty miały kontakt z psami, w zeszłym roku musiałam pożegnać mojego psa, który był ze mną od szczeniaka.Jestem już gotowa, aby podarować dom innemu psu.Po spacerach, zapoznaniu się, wybrałam właśnie wspomnianego terrierka, to zresztą była milość od 1 wejrzenia 🙂 Zżyłam się z psem i sadzę, że on również ze mną, reaguje z wielką radością, gdy się widywaliśmy i ciągle mam jego widok, gdy musiałam odprowadzić go zza kraty a on po prostu płakał a ja razem z nim ;( ....Przyjechałam z kotem do schroniska" zapoznawczo " , na widok mojego kota pies szczekał,ale po chwili się uspokoił. Pies jest bardzo energiczny i swoim szczekaniem sygnalizuje również, gdy czegoś nie zna, gdy się ekscytuje...tak samo reaguje w pierwszej chwili np.na piłeczki.Po spotkaniu ze schroniskowym behawiorysta nie wiem co robić, gdyż odradzono mi adopcję, ponoć jest to za duże ryzyko, aby ten pies mogł być u mnie, " ma instynkty myśliwego" i w każdej chwili może zamordować kota...Podobno  nawet , jeśli zaakceptuje kota, to i tak , nawet po wielu latach, niespodziewanie może obudzić się instynkt i kot stać się  posiłkiem.Jestem odpowiedzialna i właściwie zrezygnowałam z tej adopcji, po takich słowach ale nie daje mi to spokoju,  przeszukuję fora, czytam opinie, rozmawiałam z innym behawiorystą - z nowych informacji wynika, że równie dobrze, zwierzęta mogą żyć w zgodzie...że jeśli się już zaakceptują, to powinno być ok...Czy ktoś z Państwa miał podobny przypadek ?Naprawdę nie wiem, co powinnam zrobić.Jestem w stanie poświęcić zwierzętom dużo czasu oraz pracy aby ich stosunki mogły się unormować ale czy to w ogóle możliwe ?Zdjęcia chłopaka dla uwagi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...