Jump to content
Dogomania

Jak oduczyć dorosłego psa załatwiania się w domu


Alba1986

Recommended Posts

[quote name='WŁADCZYNI']Najpierw zbadać czy pies jest w 100% zdrowy.
A później jak ze szczeniakiem - częste spacerki, nagrody za załatwianie się w domu i tak dalej.[/quote]

chyba za załatwienie się na dworze xD
Ale tak będzie najlepiej, chyba. Nagroda i to obfita za załatwienie się na dworze nie w domu.

Link to comment
Share on other sites

Też miałam ten problem i też z ASTem;)
Przedewszystkim nagrody za załatwienie się na dworze(np smaczek i mizianie).Spacer zaczynamy od siku,później zabawa i znów czas na sowite siku.Jeśli po zabawie pies się nie załatwi prawie pewne,że zrobi to w domu.Jeśli przyłapie się psa w trakcie sikania w domu ganić głosem i zrobić wszystko żeby przerwał,natychmiast wyjść na dwór i nagrodzić za załatwienie.Jeśli napotkamy tylko ślad po grzechu to nie reagujemy(absolutnie nie wkładac nosa w siury czy bić) tylko sprzatamy tak żeby pies nie widział.Jeśli załatwia się w konkretnych stałych miejscach umyć tam podłogę wodą z octem.Aha,i stałe godziny posiłków...
Nam się udało:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Przeczytałam kiedyś o takim sposobie. Nie wiem, czy jest skuteczny, bo sama go nie próbowałam:

W miejscu, w którym piesek najczęściej załatwia swoje potrzeby połóż czystą szmatkę. Dzięki temu nasiąknie ona zapachem który pieskowi kojarzy się z załatwianiem. Później spróbuj tą szmatkę zabrać na spacer i położyć pod drzewem. Piesek powinien skojarzyć zapach i załatwić się w tym miejscu.

Daj znać, czy to się sprawdza :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam yorka, pół roku, chłopiec. I idzie na spacer, nawet długi, nie załatwi się (albo zdąży się wysikać przed wyjściem, albo po powrocie). Robi w domu, niby na jedno miejsce, ale i tak trochę smrodek w domu:/ jak go nauczyć?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...