Jump to content
Dogomania

Jakie są najlepsze zabawki dla szczeniaka?


Filip2010

Recommended Posts

Cześć Filip!

Na sam początek jest dobrze, aby Pupil miał swojego pluszaka. Taki pluszak ma wiele zastosowań - może go przenosić z miejsca na miejsce, tarmosić, a nawet z nimi spać. Jednak najważniejszym aspektem jest to, że pluszaki przejmują psi zapach, co ma duży wpływ na poczucie bezpieczeństwa u psiaka.

Dobrze też zakupić jakieś inne zabawki, aby piesek miał wybór i znalazł dla siebie swoją ulubioną zabawkę.

Dbaj o pieska i niech zdrowo rośnie!

Pozdrawiamy!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Ja znalazłam fajne zabawki dla pieska na takiej stronie 🙂  Na początek warto zakupić różnego typu gryzaki. Szczeniakowi rosną zęby, więc gryzie wszystko co się da! Raczej odradzam maskotki przeznaczone dla dzieci, bo zwierzak wyrywa drobne elementy, a dodatkowo może zjeść wypełnienie. 😒  U nieco starszego czworonoga świetnie sprawdza się mata węchowa. Mój pupil uwielbiał tropić smaczki - dodatkowym plusem jest to, że chociaż na chwilę skupiał się nad wykonywaną czynnością. 🤪

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.04.2022 o 19:08, hanys napisał:

Ja znalazłam fajne zabawki dla pieska na takiej stronie 🙂  Na początek warto zakupić różnego typu gryzaki. Szczeniakowi rosną zęby, więc gryzie wszystko co się da! Raczej odradzam maskotki przeznaczone dla dzieci, bo zwierzak wyrywa drobne elementy, a dodatkowo może zjeść wypełnienie. 😒  U nieco starszego czworonoga świetnie sprawdza się mata węchowa. Mój pupil uwielbiał tropić smaczki - dodatkowym plusem jest to, że chociaż na chwilę skupiał się nad wykonywaną czynnością. 🤪

Omawiane zabawki można podejrzeć tutaj: https://fajnyzwierzak.pl/porady/top-8-najfajniejszych-zabawek-dla-malych-psow-oto-najciekawsze-produkty/ 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Zabawa szarpakiem ma na celu przede wszystkim nauczenie malca, że wszystko warto oddać. Nie może skutkować nadmierną ekscytacją. Unikałabym szarpaków na przyssawkach, które, przyczepione do ściany,  szczeniak szarpie i szarpie - to najkrótsza droga do wypracowania nadpobudliwości psa - na własne życzenie. 

Mam inne zdanie na temat maty węchowej. Moim zdaniem jedzenie powinno być dostępne tylko podawane przez człowieka, zjadane w obecności człowieka, nie może zostawać w misce niedojedzone. Człowiek ma karmić psa, nie mata. Mata nie uczy pracy węchowej - pies ma wystarczająco dobry węch i nie trzeba go uczyć węszyć, trzeba uczyć, jakiego zapachu ma szukać na nasze polecenie. Mata węchowa jak i rzucanie smaczków na ziemię to najkrótsza droga do zauczania zjadania wszystkiego, co tylko pies znajdzie.  A znaleziska są różne - niedaleko wybiegu dla psów ktoś rozrzucał kawałki kiełbasy naszpikowane żyletkami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...