Jump to content
Dogomania

Niejadek


pawel086

Recommended Posts

Cześć. 

Widzę po postach, że forum jest aktywne więc może podpowiecie mi kilka rzeczy. 

Mam roczną sunie, jest to małych rozmiarów kundelek, ale krzyżówka jakby charta miniaturki z fenkiem. Dosłownie. :) 

Niestety przed pierwszą cieczką jej apetyt znacznie się zmniejszył. Wcześniej nie było problemu z jedzeniem mokrego a teraz sam już nie wiem co jej podawać żeby jadła ze smakiem.

Zwykle gotowałem jej mięso z kurczaka oczywiście żadnych kości, mieszałem menu, zmieniałem, raz kurczak raz wołowe raz indyk, od czasu do czasu serduszka a to mięso z żeberek, psie paszteciki, nie często wątróbka czy żołądki, ale odkąd weterynarz powiedział, że te ostatnie nie są odpowiednie do żywienia psiaka to już ich nie podaję. Do tego mieszałem warzywa czyli jej ulubioną wcześniej marchewkę, dodawałem kaszy, ryżu, makaronu i było wszystko OK. Od dłuższego czasu w ogóle nie chce kurczaka a to co jej podaję to tylko podje i zostawia. Nie wspomnę o ryżu czy makaronie, które wcześniej uwielbiała.

Próbowałem przeróżnych karm, ale nie żadne sklepowe Pedigree, nawet kupowałem u weterynarza mokrą karmę Royal Canin i jadła ze smakiem a teraz w ogóle nie tknie. Prędzej mój kot to zje niż ona. I tu mam mega problem. Czym ją karmić? Co dodawać do jedzenia żeby chętnie wzięła się za miskę?

Chodziłem z nią do weterynarza, była przebadana, kolejny raz odrobaczona. Sunia jest ogólem zdrowa. Dostała tabletki na apetyt i jakoś troszkę ją ruszyło niestety nie na długo.

To bardzo aktywny fizycznie piesek, potrzebuje mega sporo ruchu a ze względu na jej smukłą sylwetkę to weterynarz powiedział, że taką ma budowę ciała, że więcej nie utyje. Tylko, że wiem jaka była przed cieczką a jak wygląda teraz. Ważyła prawie 5kg a teraz około kg różnicy a u niej to bardzo widać. 

Druga sprawa to to, że znajoma ma sunię z tego samego miotu i nie ma takiego problemu. Jej psiak je nawet za dwoje a moja to taki Tadek niejadek i nie mam pojęcia czym jest spowodowane. A tym bardziej już nie wiem jak mam ją zmobilizować do jedzenia... 

 

Link to comment
Share on other sites

A czy ma jeszcze cieczkę? Bo jeżeli tak to musisz po prostu przeczekać, burza hormonów może być przyczyna takich zaburzeń apetytu a skoro poza tym zdrowa to na razie się nie martw. A karmiłeś dobrze, ja karmię mięsem z warzywami i ryżem, makaronem lub platkami oczywiście na zmianę, żołądki i serca kurczaka tez od czasu do czasu im gotuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...