Jump to content
Dogomania

Problemy neurologiczne u suczki


karas220288

Recommended Posts

Witam. Rok temu przygarnęliśmy pieska od znajomych. Niedługo potem piesek dostał napadu paraliżu, nie mógł ruszać tylnimi łapkami i piszczał. Trwało to może 2 minuty. Potem wróciło do normy.

Dwa dni potem zaczęła się zachowywać inaczej, chodziła przy ścianach, nie potrafiła ocenić odległości, tak jakby nie widziała. Nagraliśmy filmiki.

Trwało to pół dnia. Po wizycie u weterynarza, zdiagnozował padaczkę. Piesek dostał Luminal.

Na jakiś czas się poprawiło, ale ostatnio jest tylko gorzej.

Zmiany dawek leków, relanium podczas ataków. Nic nie pomaga.

Z racji iż wcześniej leki pomagały, nie robiliśmy szczegółowych badań.

Teraz może być już za późno, nasz błąd 😭😭 

Teraz ataki wyglądają inaczej, pieskowi drętwieje szczęka, ślini się ( krztusi się tą śliną), podczas ataków nie może jeść ani pić, wodę podajemy mu strzykawką, jedzenie darujemy bo może się zakrztusić. Jest zdezorientowana. Ale merda ogonkiem, kontaktuje, szuka wlascicieli. Niestety to trwa całe noce, ostatnio co drugi dzień 😭😭

Po konsultacji z weterynarzami zaczęliśmy od morfologii i biochemii aby wykluczyć encefalopatię wątrobową. Czekamy na wynik ( nasz weterynarz musi krew zawieść do innego miasta). Konsultowaliśmy się z innym weterynarzem. Stwierdził że najlepszym rozwiązaniem byłoby wywieść pieska do Gdańska do szpitala w celu kompleksowej diagnostyki, przede wszystkim potrzeba rezonansu magnetycznego.

Niestety koszty leczenia przewyższają nasze możliwości. Do tej pory robiliśmy co mogliśmy.

Druga opcja przedstawiona przez weterynarza to niestety eutanazja.

Szkoda patrzeć jak piesek się męczy, lecz z drugiej strony szkoda też nie dać mu szansy na porządną diagnostykę.

Pomyśleliśmy że zamiast go usypiać, spróbujemy znaleźć mu nowy dom. Myślę że to będzie uczciwe wobec pieska, dać mu szanse. 

Proszę was, wiem że zaraz znajdą się komentarze typu po co brałeś psa skoro Cię nie stać.

Przygarnęliśmy kundelka, nikt się nie spodziewał że będzie chory. Skoro Ja nie mogę mu pomóc, postaram się poszukać kogoś kto jest w stanie przynajmniej spróbować.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, karas220288 napisał:

podczas ataków nie może jeść ani pić, wodę podajemy mu strzykawką, jedzenie darujemy bo może się zakrztusić

W ten sposob zabijecie psa,zanim znajdziecie mu dom....i nie sądzę,żeby po ziemi chodzili tacy święci,co chcą brać chorego (bardzo) psa i wydawać  na niego fortunę...

Wydaje się,że psina może mieć ciężką postać epilepsji lub guz mózgu. Przykro mi,ale nie zwykłam owijać w atłasy...

Ile czasu pies będzie cierpiał,zanim coś pozytywnego dla niego się zadzieje...? Sama diagnoza też psa nie uzdrowi.Pomyśl.I zdecyduj,co jest dla niego najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

Diagnoza nie uzdrowi, ale warto wiedzieć co się z pupilem dzieje.

To nie zabawka która się znudzi i wyrzucasz. Dzisiaj dostaliśmy wyniki badań krwi. Piesek ma obecnie pasożyta. Nie jest to przyczyną ataków, lecz mogło spotęgować napady w ostatnim czasie. Dostała antybiotyki.

Przed tą infekcją ataki były sporadyczne ( dwa razy w miesiącu), i trwały krócej. Także jest szansa że po antybiotyku sytuacja się poprawi. Już po pierwszej dawce piesek zaczął sam domagać się jeść 😀 No i noc przespał.

Jeśli sytuacja się nie poprawi, postanowiliśmy psa uśpić, ale damy jemu i sobie jakiś czas. Jeśli po antybiotyku wystąpią znowuż te całonocne ataki, niestety trzeba będzie zrobić co trzeba.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, karas220288 napisał:

Dostała antybiotyki.

na chorobe pasożytniczą? mozesz napisać co to za pasozyt?

"To nie zabawka która się znudzi i wyrzucasz."

Nie rozumiem kontekstu,gdzies wyczytałe/aś miedzy wierszami taką sugestię?? Poza tym... to co piszesz jest bardzo niespójne...

Zyczę suni zdrowia,tyle ode mnie.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...