Jump to content
Dogomania

nauka psa


0laaa

Recommended Posts

Chciałabym prosic o pomoc... czy zna ktoś dobrą książkę na temat wychowania psa? Chodzi mi głównie o takie podstawy jak nauczyc przychodzic na zawołanie, jak skutecznie i bezstresowo uczyc szczeniaka podstawowych zachowań, komend itp. wiem że w necie pełno jest takich informacji ale napewno nie wszystkie rady nadają się do tego żeby je wprowadzac w życie. dlatego wolałabym miec wszystko "na papierze" ;) mam małego Collie i mimo że to mądre psy to z doświadczenia wiem że trzeba podczas nauki obchodzic sie z nimi wyjątkowo delikatnie żeby ich nie zestresowac bo są bardzo wrażliwe, dlatego chcialabym książke napisaną przez wybitnego specjaliste a nie przez kogoś komu sie wydaje że coś wie. z góry dziękuję za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

My polecamy szkolenie metodą klickerową ;) Informacje można znaleśc na stronie:

[URL="http://www.dogs.gd.pl/kliker/"]Szkolenie metod� klikerow�[/URL]

My sobie bardzo klikanie chwalimy :) Chociaż dopiero jesteśmy początkujący, więc może ktoś doświadczony się jeszcze wypowie. Ale na pewno wiele dogomaniaków, jak nie większość poleci Ci tą metodę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Mam pytanie, może nie strasznie pilne, że tak się wyrażę, profilaktyczne.

Jeden z moich psów był w typie ONa. Zginął w wieku roku właściwie przez mój błąd. Ale nie będę się rozpisywała, powiem, że chodziło o to, że stracił głowę, zaczął szukać pewnej osoby z rodziny, nie reagował na przywołanie i wpadł pod samochód.

Wiem, że aby pies przyszedł do mnie w każdej sytuacji, muszę być dla niego bardzo bardzo atrakcyjna, przyjście do mnie musi mu się bardzo opłacać. Teorię generalnie znam. Do tego planuję zakup Hovawarta, który, z tego co czytałam, jest psem bardzo inteligentnym i kombinuje tak, aby wyszło na jego. Dlatego chcę uniknąć tego, co mi się przydarzyło z ONem. Wiem, jak mam go tego nauczyć. Tyle, że w praktyce nie zawsze jest tak samo, jak być powinno. I tak się zastanawiam, czy któraś z Was umiałaby podać mi najistotniejsze błędy, których mam unikać i sytuacje, z którymi mogę się spotkać. Oczywiście do tego socjalizacja z każdą sytuacją. Tyle, że nigdy nie mam pewności co się wydarzy.; ) Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Veah, kup koniecznie książkę 'Aria do mnie!" tam znajdziesz wyczerpującą odpowiedź ;) no i przede wszstki więcej wiary w siebie :) bądź pewna tego co mówisz do psa i konsekwentnie oczekuj zachowań które mu zadałaś. Przede wszystkim nauka przez zabawę, smaczki no i możliwie jak najczęstrzy kontakt z psem w czasie spacerów

**
Olaaa polecam "przechytrzyc psa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...