Jump to content
Dogomania

Doświadczenie z lekami na Sylwester


kartkapapieru

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałabym prosić o jakiekolwiek informację od osób, które kupowały dla piesków leki na uspokojenie na okres świąteczny. Przede wszystkim jaki to był lek, ile wcześniej trzeba było go podać i przez ile dni? Jak się zachowywał pies po nim, czy spał ? I wreszcie ile mniej więcej kosztował taki zestaw leków? Czy już należy udac się do lekarza czy jeszcze poczekać, do np. dnia przed wigilią?

Mój piesek jest już wiekowy (13 lat, średni kundelek). Ostatnie Sylwestry jakoś przeżywał, jednak z czasem było coraz gorzej. Podawałam mu kiedyś Hydroxyzinum jednak ostatnio już nie dała nic ( piesek zasnął aczkolwiek przed tym aż zaczął działać lek kilka godzin było niepokoju, trzęsienia i piszczenia). Postanowiliśmy, że w tym roku już trzeba coś mocniejszego podać. Odstraszanie/ odczulanie dźwiękami nic nie dało, próbowaliśmy kilkakrotnie. Piesek ogólnie się boi głośnych dźwięków, nie tylko fajerwerków.

Będę wdzięczna za każdą informację :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kartkapapieru napisał:

Będę wdzięczna za każdą informację :)

Hej,masz seniora,nie mozesz żonglować lekami w/g wskazówek właścicieli psów.Uzgodnij wszystko z wetem,żeby psu pomóc,a nie zaszkodzić.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam 4 letniego kundelka, a sylwester to zawsze jest koszmar, bez leków się nie obędzie. Już w święta zaczęłam podawać zylkene, a w samego sylwestra podałam napar z rumianku. Całą noc przesiedziałam w łazience, bo jak odchodziłam chociaż na krok zaczynał się pisk i skomlenie. Na pewno nie polecam  tabletek stress out i ,,feromonów" z beaphar, jak już to tylko te z Adaptil, tylko trzeba je zacząć stosować długi czas przed sylwestrem. No i na pewno nie sedalin, nadal w niektórych lecznicach polecany jako cudowny wyciszający lek. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...