Jump to content
Dogomania

ashwagandha a lęk separacyjny/tarczyca/wyciszenie układu nerwowego


kocanka

Recommended Posts

Czy ktoś z Państwa próbował suplementować psa z lękiem separacyjnym ahwagandhą? Jakie były rezultaty, i po jakim czasie jeśli były?

Wykonałam badania krwi i tarczycy (w normach).

Przerobiłam już kennelowanie, behawiorystów, trenerów i stosuję się do zaleceń. Szukam jednak wsparcia od wewnątrz, które nie byłoby psychotropami obciążającymi narządy wewnętrzne. psica tez dużo lepiej się czuje w obecności innych psów (myślę o wzięciu 2go, jednak to duża decyzja i musi być dobrze przemyślana, bo prawdopodobnie nie rozwiąże problemu).

Słowo o niej: mam roczną psicę z fundacji, znalezioną w lesie w stadzie, kiedy miała 3/4msce. 2 tyg później trafiła do mnie. Uczyła się mega szybko, początkowe problemy z toaletą ogarnięte, uczestniczyła w psim przedszkolu (komendy: siad, noga, waruj, zostań, hop, rol  i kupę innych ma opanowane), jest odwoływalana na spacerze bez smyczy (zawsze wraca nawet jak pójdzie za innym psem/w lesie/na plaży w długą). Ma w sobie coś z psa północy (dużo stęka i marudzi, pojękuje), plus kształt ciałka (ale mniejsza, 17kg, krótka sierść, maść trochę na owczarka niemieckiego). Jest mega zwinna. codziennie na 3-4 spacerach z czego 1 bywa 1-2h, w weekendy na działce/w lesie robi po 15 km.

Czy macie państwo jakieś sugestie z własnego podwórka?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja kupowalam takie specjalne ciasteczka na sen podawane psiakom wieczorem. Dzialaly swietnie na moja jak dzikowala wieczorem I nie chciala spac. Nie wiem czy w polsce takowe produkuja. 

https://www.lilyskitchen.co.uk/for-dogs/food-for-dogs/shop-by-age/adult/organic-bedtime-biscuits-DTBED.html

Tutaj inne opcje:

https://www.maisonlelou.com/collections/sleep-aids

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...