Jump to content
Dogomania

Mastif Tybetański Szukam Hodowli


RamboBambo

Recommended Posts

Witam, po wielu dniach dyskusji rodzinnych, czytania opinii oraz wszelkich informacji o rasie zapadła decyzja o sprowadzeniu do domu nowego mieszkańca w postaci Mastifa Tybetanskiego. W związku z powyższym mam pytanie, a raczej prośbę o polecenie dobrej hodowli. Na chwilę obecną jako że mieszkam na Śląsku mam na oku hodowle "jesienna nostalgia" czy ktoś miał z nią styczność bądź może coś na jej temat powiedziec. Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Ale wiesz, że to to jest trudny do szkolenia, bardzo niezależny , pies stróżujący; i bywa agresywny (niektóre osobniki bywają agresywne)?  jest nieufny wobec obcy i bywa porywczy

 

bo tak pisałeś 8 października tego roku

Witam, jestem nowy a na forum przyciągnęła mnie konieczność zasięgnięcia opinii odnośnie sprowadzenia do domu czworonoga. Jednego już posiadam, jest to suka, mieszaniec. Ktoś porzucił niedaleko mojego domu i postanowiliśmy się nią zająć. Jest z nami 8 lat. Wracając do tematu sprowadzenia kolejnego czworonoga chciałbym aby teraz była to rasa duża może coś z grupy molosow ponieważ od zawsze o takim psie marzyłem. Po naszym podwórku, domu przewija się sporo osób doroslych oraz dzieciaczkow tak więc najważniejszym aspektem dla mnie jest akceptacja dzieci oraz znajomych. Kolejną sprawą jest tolerancja dla suczki, która już posiadam. Przyszłego czworonoga chciałbym poddać tresurze/szkoleniu tak więc musiałby to być pies "podatny" na tego typu zajęcia. Wstępnie zastanawiam się nad Owczarkiem Podhalańskim, Berneńczykiem, Owczarkiem niemieckim. Myślałem też o Cane Corso oraz Nowofunland ie. Jakie jest wasze zdanie oraz co moglibyście mi doradzić. Z góry dziękuję za wszelkie cenne rady i informacje. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Patmol napisał:

Ale wiesz, że to to jest trudny do szkolenia, bardzo niezależny , pies stróżujący; i bywa agresywny (niektóre osobniki bywają agresywne)?  jest nieufny wobec obcy i bywa porywczy

 

bo tak pisałeś 8 października tego roku

Witam, jestem nowy a na forum przyciągnęła mnie konieczność zasięgnięcia opinii odnośnie sprowadzenia do domu czworonoga. Jednego już posiadam, jest to suka, mieszaniec. Ktoś porzucił niedaleko mojego domu i postanowiliśmy się nią zająć. Jest z nami 8 lat. Wracając do tematu sprowadzenia kolejnego czworonoga chciałbym aby teraz była to rasa duża może coś z grupy molosow ponieważ od zawsze o takim psie marzyłem. Po naszym podwórku, domu przewija się sporo osób doroslych oraz dzieciaczkow tak więc najważniejszym aspektem dla mnie jest akceptacja dzieci oraz znajomych. Kolejną sprawą jest tolerancja dla suczki, która już posiadam. Przyszłego czworonoga chciałbym poddać tresurze/szkoleniu tak więc musiałby to być pies "podatny" na tego typu zajęcia. Wstępnie zastanawiam się nad Owczarkiem Podhalańskim, Berneńczykiem, Owczarkiem niemieckim. Myślałem też o Cane Corso oraz Nowofunland ie. Jakie jest wasze zdanie oraz co moglibyście mi doradzić. Z góry dziękuję za wszelkie cenne rady i informacje. Pozdrawiam

Tak, zdaje sobie z tego sprawę, ale po rodzinnych naradach zapadła taka właśnie decyzja

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Jeżeli chciałbyś / chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej o dostojnym Mastifie tybetańskim, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. 
 
Nasza strona zajmuje się propagowaniem informacji na temat fauny. Staramy się, aby przygotowane przez nas artykuły stanowiły rzetelną porcję wiedzy dla wszystkich.
 
W związku z tym zapraszamy miłośników zwierząt domowych 🐈 🐕, ale i nie tylko 🐳 🦩 do zapoznania się z zamieszczonymi na stronie materiałami. Chcemy zbudować solidną bazę wyjściową 📖, prosimy o udostępnianie i odwiedzanie Geographic for all 🌏
 
 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...