Jump to content
Dogomania

Rana po operacji


Rikus

Recommended Posts

Witam! Mój dwu letni mieszaniec 29 marca miał operację ogona ( zrobiła mu się jakaś gula na ogonie, którą trzeba było wyciąć). Parę dni temu weterynarz ściągnął mu opatrunek. Oczywiście po operacji  co drugi 2-3 dni chodziliśmy do weterynarza na antybiotyki i zastrzyki przeciwbólowe. Zrobił mu się lekki obrzęg na ogonki. Pryskamy mu środkiem na rany ,, Octanisept" 3razy dziennie, jednak rana bardzo pomału się zagaja a ogonek nadal boli. Wczoraj dostał od weta tabletki przeciwbólowe które zdaje mi się że na niego nie działają. Po jakim czasie zagajają się rany pooperacyjne u psów? On już jest 12 dni po operacji a do tej pory rana zrobiła się sucha, przestała  krwawić i ropieć. Proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Rikus napisał:

Witam! Mój dwu letni mieszaniec 29 marca miał operację ogona ( zrobiła mu się jakaś gula na ogonie, którą trzeba było wyciąć). Parę dni temu weterynarz ściągnął mu opatrunek. Oczywiście po operacji  co drugi 2-3 dni chodziliśmy do weterynarza na antybiotyki i zastrzyki przeciwbólowe. Zrobił mu się lekki obrzęg na ogonki. Pryskamy mu środkiem na rany ,, Octanisept" 3razy dziennie, jednak rana bardzo pomału się zagaja a ogonek nadal boli. Wczoraj dostał od weta tabletki przeciwbólowe które zdaje mi się że na niego nie działają. Po jakim czasie zagajają się rany pooperacyjne u psów? On już jest 12 dni po operacji a do tej pory rana zrobiła się sucha, przestała  krwawić i ropieć. Proszę o odpowiedź.

To oznacza ,że się goi.A co to była za "gula"?Wet powiedział,co o tym sądzi?

Link to comment
Share on other sites

Weterynarz powiedział że to była cysta. Trzeba było wyciąć bo urosła i zaczęła psu przeszkadzać ( gonił ogon i próbował to nadgryzać). Podczas operacji założono mu 5 szwów ( w piątek jedziemy ściągać). Dzisiaj podczas porannego spaceru, gdy zawitał wiatr pies zaczął sikać pod siebie. Zadzwoniłam do weterynarza, powiedział że on ma ogolony ogonek i to jest normalne że go to będzie jeszcze przez jakiś czas boleć. 

Link to comment
Share on other sites

Nic Ci nie doradzę,nie słyszałam o cystach (torbielach) na ogonie.Wiem jedynie,że ogon jest inaczej unerwiony i ukrwiony od 'reszty psa'.

Susianie po 12 dniach od zabiegu (jeśli dotąd nie występowało) - wydaje mi się dziwne...nie widzę związku z usunięciem cysty,ale...

jak wspomniałam - temat jest mi nieznany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...