Jump to content
Dogomania

Gula/opuchniecie i wypływający z tego płyn


Zirkawroclaw

Recommended Posts

Witam,

W poniedziałek nasza sunia miała operację, gdyż została pogryziona przez innego dużego psa. Jeśli chodzi o szwy to wszystko się super zrasta i w poniedziałek będzie miała ściągne te szwy, jednak na nodze która jej bardzo spuchła pojawiła się gula po wewnętrznej stronie na pachwinie. Z niej wypływa płyn który trudno mi zdefiniować, jest to jakby roztwór wodny z kilkoma kroplami krwi. Pani weterynarz mówiła ze może pojawić się wyciekający płyn, ale myślałem ze będzie on dotyczył bezpośrednio rany szytej. Moje pytanie brzmi co to jest i dlaczego to się pojawilo. W poniedziałek kolejna wizyta u weterynarza. 

Zrobiłem zdjęcie jednak nie chce się tutaj wysłać- jestem otwarty na rozmowy przez maila wtedy będę mógł wysłać zdjęcie 

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Zirkawroclaw napisał:

Witam,

W poniedziałek nasza sunia miała operację, gdyż została pogryziona przez innego dużego psa. Jeśli chodzi o szwy to wszystko się super zrasta i w poniedziałek będzie miała ściągne te szwy, jednak na nodze która jej bardzo spuchła pojawiła się gula po wewnętrznej stronie na pachwinie. Z niej wypływa płyn który trudno mi zdefiniować, jest to jakby roztwór wodny z kilkoma kroplami krwi. Pani weterynarz mówiła ze może pojawić się wyciekający płyn, ale myślałem ze będzie on dotyczył bezpośrednio rany szytej. Moje pytanie brzmi co to jest i dlaczego to się pojawilo. W poniedziałek kolejna wizyta u weterynarza. 

Zrobiłem zdjęcie jednak nie chce się tutaj wysłać- jestem otwarty na rozmowy przez maila wtedy będę mógł wysłać zdjęcie 

Zirka...wspólczuję,ale żadne zdjęcie nie pomoże w zdiagnozowaniu problemu.Trzeba zobaczyć,pomacać etc.To,co opisujesz moze byc powiększonym węzłem chłonnym,wrzodem,i jeszcze kilkoma innymi atrakcjami...Spuchnięta łaka i opisana zmiana powinny wysłać Cię w tempie expresowym do weta.Do ponioedziałku to za długo.O wiele za długo...

Link to comment
Share on other sites

Pani weterynarz widziała te spuchnieta łapę, w czwartek byłem u weterynarza na kontroli po operacji. Powiedziała ze to zejdzie tylko ze nie wiem kiedy pojawiła się ta gula bo nie przypominam sobie zeby weterynarz cos o niej mowila. Teraz nie wiem juz co zrobic bo klinika jest do 13 w soboty a w niedziele nie pracuje... 

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Zirkawroclaw napisał:

Pani weterynarz widziała te spuchnieta łapę, w czwartek byłem u weterynarza na kontroli po operacji. Powiedziała ze to zejdzie tylko ze nie wiem kiedy pojawiła się ta gula bo nie przypominam sobie zeby weterynarz cos o niej mowila. Teraz nie wiem juz co zrobic bo klinika jest do 13 w soboty a w niedziele nie pracuje... 

A mozesz znaleźć gdzieś w poblizu klinikę?W pobliskim mieście?Teraz sporo wetów ma dyżury 24 godzinne.

Czy sunia dostaje jakiś antybiotyk?

Link to comment
Share on other sites

Pani weterynarz pościągała szwy. Najgorsza rana zagoiła się bez zarzutów, owa gula jest dziwnie opuchnieta tkanka (powstała w miejscu mniejszej mniej ważnej rany- to zdziwilo Panią weterynarz). Przekuła gule, jednak nic to nie dało- ten wcześniejszy płyn był tym właśnie wyciekiem z rany. Weterynarz dokładnie wyxzyscila te gule, popryskala tym spray'em na gojenie ran i piesek dostal tabletki przeciwbólowe. Mamy uważać zeby ona tego nie lizala, bo bardzo prawdopobne ze ona się dostała do tej mniejszej rany. W piątek następna wizyta. Ta gula maleje. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...