Jump to content
Dogomania

Pomocy, nauka czystości u 4mc-nej chi!!!!


bonita 18857

Recommended Posts

Witam serdecznie
Otoż moj problem polega na tym za 1,5 m-ca temu kupilam suczke krotkowlosa chihuahua. Jest kochana i cudowna ale nie oto tutaj chodzi;). gDY JA KUPILAM miala 2,5 m-ca i umiala sikac tylko na gazete, u mnie w domu takze sikala i sika do dzis na gazete (co mnie cieszy), a kupe robi niestety nie na gazete ale ma 3 ulubione miejsca(przynajmniej wiem gdzie sie czego spodziewac:eviltong:)
Po kwarantannie chcialam juz wychodzic z moja sunia, ale poprostu nie dalo sie. Pogoda byla paskudna jak polozylam Bonite na dworze to trzesla sie i od razu chciala na rece nie mialam sily ja tak meczyc:shake:i czekalam az bedzie cieplo. Niestety jak to w Polsce bywa z pogoda nigdy nic nie wiadomo i wlasciwie do dzis jest zimno na dworze:shake::placz: Bonitka ma juz prawie 4 m-ce a ja dopiero od wczoraj z nia wychodze, ubralam ja w sweterek i poszlysmy do parku, nawet jej sie podobalo ale ani siku ani kupki nie bylo:mad: Dzis nawet o 6 rano bylam to zesikala sie na trawe ale czegos sie przestraszyla i jak tylko wrocilismy to dokonczyla na gazetke:placz:Po 4 godz, znow z nia wyszlam ale tylko trzesla sie i 0 kupki i siku a jak wrocilysmy to na gazetke:shake::roll:No i przed chwila wrocilysmy z dluzszego spaceru i bylo siku i kupka :multi:;):lol:, oczywiscie pochwalilam ja ;) Jednak wiem ze troche jej to zajmie bo czytalam ze u tej rasy roche to trwa:shake:tymbardziej ze moja sunia ma juz prawei 4 m-ce wiec troche pozno na nauke.
Moje pytanie do was kochani: CO MAM ZROBIC BY JAK NAJSZYBCIEJ ODUCZYC PIESKA SIKANIA I KUPY W DOMU????czy mam wyrzucic gazety na ktorych sika? karcic ja za sikanie na nie(choc nie mam serca pewnie mysli ze tylko tam moze ech..) PROSZE O RADYYYY, I Z GORY DZIEKUJE:***;);)

Link to comment
Share on other sites

Cziłała uczy się tak samo szybko jak inne rasy, to tylko kwestia konsekwencji i cierpliwości opiekuna.

Tutaj masz cały dział dotyczący nauki czystości - [url=http://www.dogomania.pl/forum/f456/]Nauka czystości - Dogomania Forum[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witajcie :)

A co zrobic jak 3 miesieczna suczka nie ma ochoty na spacer ?
Zmuszac ja do ruchu czy pozwolic zostac w domu , niech robi w kuwete, skoro sobie chce ?
Dzis usiadla przed domem i ani rusz .
Piszczy i nie wstanie. Chce z powrotem.
Na rekach tez zle. Dopiero w domu odzyla i byla soba.
Czasem ochoczo i zwawo zasuwa przed siebie a czasem ( zwlaszcza jak chlodniej) nie ma szans.

Wprawdzie dopiero zaczyna swoje spacery na podworku ale mimo wszystko podchodzi do tego tak jak ma humor.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba zrobić tak, żeby podwórko było czymś super a nie wielkim strasznym światem. Jak wychodzisz z nią, to weź masę smaczków, zabawki którymi lubi się bawić i oswajaj. Na początku jakieś 15 minut, stopniowo coraz dłużej jak zobaczysz, że jest lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...