Jump to content
Dogomania

Mam jamnika


Guest deska

Recommended Posts

Siemanko! Jak zauważyliście jestem tu nowa i piszę w tym dziale, bo mam jamnika i chcę się wam przedstawić! A więc tak:

Imię: Agnieszka:

Wiek: 14lat(ur.1990)

Miejsce zamieszkania: ŻYRARDÓW

Imię psa: Bruzier

Wiek: 5 miecięcy

Miejsce zamieszkania: mój dom

A więc to tyle później może zdjęcia wkleję!

Pozdrawiam, Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

przy innych rasach lozeczko nie jest az tak bardzo istotne, ale jak sie wybralo jamnika to trzeba ustalic pewne zasady, a podstawowa jest z kim spi:), wiesz o tym na pewno anetta:)

slysze czasem, ze ktos ma jamnika, ktory spi w nocy w swoim poslaniu, ale nie bardzo wierze ludziom, ktorzy to opowiadaja

moje jamnice jak juz jest ok 23, a ja jeszcze gdzies sobie po mieszkaniu chodze, to z jadalni przenosza sie same do sypialni, a jak sa tam zamkniete drzwi, to kaza sobie otworzyc:), bo przeciez w nocy spi sie w sypialni:) i nawet jamnik o tym wie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[b]eurydyka[/b] :lol:
Z tym ustalaniem pewnych zasad (z kim śpi) zapomniałaś ,że to JAMNIK ustala te zasady !!
:lol: Moje ustaliły ,że śpią w swoim posłaniu , czyli w moim wyrku ,i że ja mogę też tam spać o ile nie będę się rozpychać nadto........... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kiedy miałam jamnika długowłosego, spał u siebie, bo było mu za ciepło pod kołdrą........ ale krótkowłose marzną mi i całe zziębnięte proszą aby do wyrka je wpuścić......... i co?? Nie zlitować się nad takim?? Jak ma zimne łapki , zimny grzbiecik, lodowate uszy...........

Link to comment
Share on other sites

Ja mam jamnika długowłsego, który pozwala mi i mojemu mężowi spać w jego sypialni. Musimy przestrzegać tylko kilku zasad, które nam ustalił:
1. Nie można się kręcić, wiercić, trącać jak usypia i zabierać kołderki (inaczej warczy jak oszalały) :)
2. Trzeba zrobić mu miejsce między sobą (najlepiej w nogach) :)
3. No i spać chodzć najlepiej po 21:00 (jak długo nie idziemy do łóżka to chodzi po domu i piszczy, że już pora spać) :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam jamniora... już w podeszły wieku... ma 9 lat ale jest strasznie kochany... hmm... niebawem zamieszcze też jego fotki ale chwilowo jestem chora a nie mam skanera.. :P... No ale wracam do psa :wink: ... Tito jest troche grubiutki :P... wygląda jak taka kluseczka no ale on nie potrafi przestać jeść no i oczywiście uwielbia spać pod pierzynką :]... zawsze rano mi sie wpycha do wyrka :] ... hehe no ale to cały jego urok :] i innych jamników

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']
A to on ma caly czas dostep do miski ze takim grubaskiem jest? :wink:[/quote]

hehe no nie ma dosępu do miski cały czas... ale jak chce jejść to drapie w szawke gdzie jest schowany pokarm... no i czasami można do głowy dostać jak sie słyszy ciągłe skrobanie... no a jak my nie chcemy mu dać jedzenia to idzie do dziadków którzy mieszkają obok i udaje biedniutkiego zagłodzonego pieska 8) no i oni zazwyczaj ulegają... rozpieszczony jest i tyle... ale to nie jest żaden wystawowy pies wiec trochę tłuszczyku nie zaszkodzi :D byle nie za duzo bo to niezdrowe

Link to comment
Share on other sites

No wiem, że lepiej jest dla jamnika jak jest szczupły... ale łatwiej powiedzieć trudniej zrobić... jak ja mu nie chce dać jedzania to albo idzie do dziadków albo wyjada żarcie z miski drugiago psa... zjada poprostu wszystko co można uznać za jadalne... raz nawet wywalił kosz na śmieci w kuchni bo poczuł tam jedzenie... na stole nawet na chwile nie można zostawić jedzenia bo zaraz może tego już nie być... nawet reklamówek z zakupami ... poprostu niczego bo zaraz wszystko znika... W jego przypadku pozostaje chyba tylko zamknięcie w klatce :wink: żartóję oczywiście żebo nie było... No ale w żeczywistosci on nie jest aż takim tłuściochem...poprosu ma bardziej zaokrąglone kształty :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam
Moja przygoda z jamnikami zaczęła się niecały rok temu. Ale zgodnie z sugestią mojej hodowczyni, od pierwszego dnia po wieczornym spacerku Kropka ląduje w swoim domku czyli budce- transportówce. Zamykamy, gasimy i śpimy. Otwieramy dopiero rano około 7.00. A po rannym spacerku, jeżeli nie muszę nigdzie się śpieszyć lub wieczorem przed snem- gdyby czasem ktoś szukał Kropy..... oczywiście jest pod kołdrą ! :lol:
Co zaś w temacie jedzenia.... Hmmm. Jest wredna i tyle. Nowofundland to przy niej anioł. Do tej pory nigdy nie musiałam pilnować i chować jedzenia... A przy jamniku trzeba dobrze uważać, bo nawet kilku-minutowe wyjście do kuchni może być świetną okazją do szybkiego połknięcia wszystkich kanapek ! :-?

Link to comment
Share on other sites

Hehe Kropa zajada kanapki?? :D Witamy nowego jamnikarza!!!Ja przy porze posilkow stoje nad psami bo mam trzy i pilnuje zeby kazdy zjadl swoja porcje,jamniki sa perfidne i wyjadaj mojemu Owczarkowi karme,on je wolniej,spokojnie i daje sobie pozniej wyjesc z miski taki dobry chlopak.Male szuje jedza lapczywie i szybko a do ich misek Haker nie moze podejsc bo zaraz warcza.Dlatego stoje i pilnuje towarzystwa.Porzadek musi byc!!hehhe :D

Link to comment
Share on other sites

a moje sunki jakos na poczatku probowaly sobie nawzajem podjadac z misek, ale raz sie spiely i juz kazda je ze swojej a jak odejdzie od miski to sobie sprawdzaja, ktora dostala lepsze:)


jak one sie u Was dostaja do tych kanapek...:)?

u mnie zarcie ludzkie stoi na tyle wysoko ze nie maja do niego dostepu, ale gdy wnosze zakupy weryfikuja kazda siatke:)

Link to comment
Share on other sites

Hehehe siatki tez mi weryfikuja,to jest bardzo smieszne. :D Jezeli chodzi o zjadania ze stolu to tylko raz przytrafilo sie to mojej Ince,ktora rok temu na dzien przed wigilia zjadla pol blachy cieplego sernika.Napedzila nam okropnego stracha i w wigilie bylismy u weta. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...